Home Newsy Craig Federighi i Alan Dye udzielają wywiadu odnośnie przeprojektowania ekranu blokady w iOS 16
Craig Federighi i Alan Dye udzielają wywiadu odnośnie przeprojektowania ekranu blokady w iOS 16
0

Craig Federighi i Alan Dye udzielają wywiadu odnośnie przeprojektowania ekranu blokady w iOS 16

0

Gdy WWDC 2022 dobiegło końca, szefowie Apple Craig Federighi i Alan Dye rozmawiają teraz o jednej z głównych zmian w iOS 16, przeprojektowaniu ekranu blokady. W wywiadzie dla TechRadar obaj dyrektorzy podkreślają, dlaczego Apple zdecydowało się teraz zmodernizować tę część iPhone’a.

Wszystko zaczęło się od iOS 14, kiedy firma umożliwiła użytkownikom dodawanie konfigurowalnych widżetów do ekranu głównego. Ponadto firma wprowadziła również Bibliotekę aplikacji, która pozwala użytkownikom usuwać z ekranu głównego aplikacje, których nie chcieli widzieć przez cały czas, ale ich potrzebowali. Następnie, w systemie iOS 15, tryb skupienia pomógł użytkownikom zdecydować, która aplikacja powinna ich powiadamiać lub pojawiać się w zależności od pory dnia. Teraz w iOS 16 przyszła pora na ekran blokady.

Alan Dye powiedział, że celem Apple „było uczynienie iPhone’a jeszcze bardziej osobistym”, ponieważ ekran blokady jest „ikoną iPhone’a”.

TechRadar poinformował, że Apple rozważa całkowitą zmianę ekranu blokady, ponieważ od zawsze iPhone jest bardzo rozpoznawalny dzięki dużemu, wyśrodkowanemu zegarowi na górze. Dye potwierdził nową ścieżkę obraną przez zespół projektantów, którzy dodają niestandardowe wersje oryginalnego pisma Apple San Francisco.

„Typografia jest ogromną pasją naszych zespołów projektowych i mamy wiele innych rodzajów pisma Apple, nawet niektóre niełacińskie skrypty. Dlatego po raz pierwszy pozwalamy użytkownikom wybrać swoje ulubione” — powiedział Dye.

Wciąż mówiąc o ekranie blokady, Apple pożyczył pomysł z Apple Watch’a na iPhone’a, pozwalając na pojawienie się zdjęcia portretowego przed zegarem, przynosząc efekt głębi. W rzeczywistości to nie tylko portret zegarka zainspirował Apple do zmiany ekranu blokady, ale także cała jego komplikacja.

Craig Federighi wyjaśnił również celowość rozmieszczenia widżetów, równoważąc personalizację ze spójnością interfejsu iPhone’a. „Bardzo łatwo byłoby nam powiedzieć: „Hej, przeciągnij wszystko, gdziekolwiek”. Szczerze mówiąc, technicznie nie byłoby to wyzwaniem” – powiedział Federighi.

źródło: 9to5mac.com

Craig Federighi i Alan Dye udzielają wywiadu odnośnie przeprojektowania ekranu blokady w iOS 16

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.