Evernote zostało zaktualizowane o nowe widżety ekranu blokady
0

Evernote zostało zaktualizowane o nowe widżety ekranu blokady

0

Jedną z największych zalet iOS 16 jest przeprojektowany ekran blokady. Dzięki niemu użytkownicy mogą umieszczać na nim widżety. Evernote dostało aktualizację, która wprowadza widżety ekranu blokady. Teraz możemy umieszczać nasze najnowsze notatki i zadania bez konieczności odblokowywania telefonu.

Firma udostępniła informację na swoim blogu dotyczącą aktualizacji na iOS. Jest to następstwo kolejnej aktualizacji Evernote wydanej na początku tego roku, która dodała widżety ekranu głównego.

Mniejsze, okrągłe widżety to tylko skróty przekierowujące użytkowników do aplikacji. Jednak istnieją większe widżety, które faktycznie pokazują informacje bezpośrednio z ekranu blokady iPhone’a.

W aplikacji Evernote dostępnych jest osiem różnych widżetów ekranu blokady. Należą do nich ostatnie notatki, ostatnie zadania i skróty do tworzenia nowej notatki, nowego zadania, a nawet skanowania dokumentu. Ale dzięki funkcjom iOS 16 dostosowywanie ekranu blokady jest dużo bardziej zaawansowane.

Dzięki różnym trybom można tworzyć ciekawe konfiguracje pomagające przy codziennych czynnościach. Na przykład w trybie pracy mogą być wyświetlane widżety paska zadań i ostatnie notatki. W trybie uśpienia pokazywałyby się tylko skróty do otwierania aplikacji lub tworzenia nowej notatki czy zadania.

Nowe widżety idealnie współpracują z iPhone’em 14 Pro i Pro Max, które mają wyświetlacz Always-on. Ale oczywiście każdy, kto ma iPhone’a z systemem iOS 16, może dodać widżety zablokowanego ekranu.

Evernote jest dostępny za darmo w App Store – chociaż niektóre funkcje wymagają subskrypcji premium.

źródło: 9to5mac.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *