Recenzja Fresh n Rebel Code ANC – wszystko, co potrzebne, w niewielkim rozmiarze!

Recenzja Fresh n Rebel Code ANC – wszystko, co potrzebne, w niewielkim rozmiarze!

Recenzja Fresh n Rebel Code ANC – wszystko, co potrzebne, w niewielkim rozmiarze!

0

Jakiś czas temu zostałem zaproszony na pokaz nowych produktów, które już niedługo zasilą portfolio firmy Fresh n Rebel. Wśród nowo prezentowanych urządzeń, znalazły się pewne słuchawki, które można powiedzieć, że były, jak dla mnie, najciekawszym produktem, zaprezentowanym podczas konferencji. Słuchawki Code ANC, czyli niewielki grajki, które będziemy w stanie zabrać wszędzie ze sobą ze względu na niewielkie rozmiary, posiadające ANC – brzmi super, prawda? Na prezentacji szczególnie zwróciły moją uwagę – czy faktycznie było na co czekać? Zapraszam do recenzji!

Jestem w posiadaniu najnowszych słuchawek od Holenderskiej firmy już w zasadzie od kilku tygodni, co umożliwiło mi je poznać od każdej strony. Warto zacząć od samego opakowania, które jest zachowane w klasycznym dla firmy, wyjątkowym wzornictwie, które od zawsze wyróżnia się na sklepowych półkach. Firma postanowiła, że do testów otrzymam wersję w kolorze „Ruby Red”, co w tłumaczy,czeniu daje nam kolor czerwonego rubinu. I taki faktycznie jest, w tym kolorze naprawdę można się zakochać – jest czymś innym, niż standardowy czarny lub biały.

To powiew świeżości wśród słuchawek, ale nic nowego w portfolio firmy Fresh n Rebel, która od wielu lat stosuje ten kolor w swoich produktach, co jest oczywiście bardzo fajnym posunięciem. Tym samym możemy zebrać całą gamę różnych urządzeń od Fresha, które będzie łączyć jedna wspólną cecha – kolor. Solidne opakowanie, jak wspomniałem wcześniej, jest zachowane w klasycznej dla firmy stylistyce, a także jest bardzo „solidne”, sprawia wrażenie pakunku dla czegoś naprawdę wyjątkowego.

Zawartość zestawu sprzedażowego

W zestawie oprócz naszego bohatera odcinka, czyli słuchawek Fresh n Rebel Code ANC, znajdziemy przewód usb-c służący do ładowania, a także przód aux. Bardzo fajnym posunięciem jest zachowanie takiej samej kolorystki dla akcesoriów, które dołączone są do zestawu. A i zapomniałbym o jeszcze jednej ważnej rzeczy – producent dołączył do zestawu materiałowy pokrowiec na słuchawki!

Bardzo fajny „gest”, który pozwoli znacznie łatwiej i bezpieczniej transportować słuchawki z miejsca na miejsce – to w końcu słuchawki, które z przez znaczenia są typowo mobilnymi słuchawkami, więc zawarcie etui w zestawie sprzedażowym jest wręcz obowiązkowym punktem. Samo etui jest w innym kolorze, niż same słuchawki, co pozwoliło trochę skontrastować tą czerwień, która wręcz wylewa się z słuchawek.

Jakość wykonania, czyli prezentacja słuchawek

Jeśli ktoś miał styczność z produktami od firmy Fresh n Rebel to wie, że firma podchodzi do produkcji swoich produktów z niezwykłą starannością. Nie inaczej jest w tym przypadku, oczywiście zastosowane materiały to wciąż plastik, dzięki któremu słuchawki są znacznie lżejsze, ale nie przeszkadza to. ogólnym odbiorze słuchawek, jako całości. Nowe Code ANC nawiązują stylistycznie do całej reszty produktów, które wyszło spod skrzydeł marki Fresh n Rebel, dlatego nie da się ich pomylić z konkurencyjnymi modelami. Warto nadmienić, że w miejscu regulacji pałąka, obok plastiku zostały umieszczone dodatkowo metalowe wzmocnienia, które uniemożliwia, lub utrudnią złamanie konstrukcji.

Słuchawki są niewątpliwie wygodne, dzięki swojej niewielkiej wadze, która wynosi 220 g i niewielkim rozmiarom. Producenta warto również pochwalić, a tym samym i sam model Code ANC za bardzo wygodne i miękkie nauszniki, które są bardzo delikatne i przyjemne dla skóry. Po dłuższym czasie da się odczuć dyskomfort spowodowany przez nacisk słuchawek na uszy, ale to już wada sama w sobie przez otwartą konstrukcję słuchawek, które przylegają do naszych uszu, a nie głowy.

Jakość dźwięku – czy Code ANC to dobrze brzmiące słuchawki?

Dźwięk jaki słyszymy to zawsze sprawa indywidualna. Każdy z nas ma inny słuch – mówiąc wprost – mniej lub bardziej zniszczony przez czas. To samo tyczy się również częstotliwości, gdzie wraz z wiekiem przestajemy słyszeń niektóre pasma, co również wpływa na odbiór tego, jak dane urządzenie gra. Nie zmienia to faktu, że najnowszy model słuchawek od Fresh n Rebel, czyli opisywane w dniu dzisiejszym Code ANC grają nad wyraz dobrze.

Ba, to jedne z lepiej grających słuchawek nausznych, które są tak niewielkich rozmiarów, co pozwala na znacznie większą mobilność, niż konstrukcje słuchawek o zamkniętej architekturze. Trzeba powiedzieć jednak szczerze, że producent w aranżacji dźwięku, jaki wydobędzie się z przetworników najnowszych słuchawek, postawił na charakterystykę basową, co przekłada się na solidny „dół”.

Mimo wszystko w dźwięku bardzo dobrze są też słyszalne i podkreślone wysokie tony, które w całość dźwięku nie irytują swoją „pisklowośćią” – są po prostu dobrze wyważone. Najwięcej zarzutów można mieć to tonów średnich, których mniejsza ilość przeszkadza w szczególności w muzyce rockowej, gdzie dźwięki gitar są tłumione przez resztę instrumentów. Oczywiście można to skorygować przy pomocy equalizera, jednak to dodatkowa zabawa. Reasumując dźwięk jako całość, jest naprawdę dobrze, do muzyki rozrywkowej to genialne słuchawki, które dźwiękiem uraczą nasze uszy, jednak osoby ceniące sobie bardziej naturalne brzmienie mogą poczuć się zbyt mocno przygnieceni przez mocny dół i „średni środek”.

ANC – otwarta konstrukcja słuchawek i aktywne wygłuszenie?

Aktywna redukcja hałasu, czyli technicznie zwane ANC, to jedna z tych technologii, za które ktoś powinien dostać nagrodę nobla. W końcu, dzięki niej jesteśmy w stanie odciąć się od otaczającego nas świata codziennego i skupić wyłącznie na sobie i muzyce, która subtelnie wydobywa się z przetworników. Jak sobie zatem radzi owa technologia w nowym dziecku Fresh’a?

Kupując testowany dziś model warto mieć z tyłu głowy, że przez otwartą konstrukcję słuchawek nie uzyskamy takiego efektu, jak w słuchawkach zamkniętych od firmy Fresh n Rebel, gdzie tam efekt odcięcia jest na wyższym poziomie. Nie można jednak im odmówić tego, że faktycznie czuć równicę w momencie uruchomienia funkcji ANC. Zwracam jednak uwagę, że w momencie, gdy mamy uruchomiona aktywną redukcję hałasu, z słuchawek wydobywa się delikatny szum/pisk, który usłyszymy, gdy z przetwornika nie wydobywa się żadna muzyka.

Podsumowanie – kolejny bardzo dobry produkt w portfolio Fresh n Rebel

Najnowszy model, który zagościł w rodzinie słuchawek Fresh n Rebel to kolejna bardzo dobra propozycja, która jest godna polecenia. Na szczególną uwagę i pochwałę zasługuję dominująca tu postawa na mobilność, która sprawia, że słuchawki są bardzo atrakcyjnym wizualnie i technologicznie sprzętem. Warto dodać za zakończenie, że wbudowane ogniwo umożliwi funkcjonowanie słuchawek do 30 h – nie wiem natomiast, czy jest to wartość z włączonym ANC, ale stawiam, że liczba ta jest możliwa do osiągnięcia z wyłączona funkcją aktywnej redukcji hałasu. Reasumując – Code ANC to wyjątkowe słuchawki, które uraczą słuchacza bardzo dobrej jakości dźwiękiem, wygodą, a także kompaktową konstrukcją, którą można łatwo przetransportować.

 

Recenzja Fresh n Rebel Code ANC – wszystko, co potrzebne, w niewielkim rozmiarze!

 

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *