Recenzja genialnie brzmiących słuchawek Audio-Technica ATH-SR50BT

Recenzja genialnie brzmiących słuchawek Audio-Technica ATH-SR50BT

Recenzja genialnie brzmiących słuchawek Audio-Technica ATH-SR50BT

0

Podróże, długie samotne godziny, pośpiech to wszystko jest miejscami bardzo męczące. Czasem nawet do tego stopnia, że człowiek ma ochotę jedynie usiąść i nie robić zupełnie nic. Nawet jeśli ma ochotę, to chciałby, żeby wymagało to od niego jak najmniej wysiłku. W końcu podróż pociągiem, autobusem lub tramwajem może być w ciągu dnia jedyną chwila na odpoczynek, pozbieranie myśli i odbudowanie wewnętrznej weny na dalszą walkę z codziennością.

Przemyślenia, przemyśleniami, może trochę zbyt ekstrawaganckie jak na słowa, które maja być wstępem do recenzji, jednak to właśnie wolne chwile i czas na relaks chcemy sobie uprzyjemniać. Idealne do tego są słuchawki. Dobry sprzęt grający to niezastąpiony element dnia codziennego, bez którego osobiście nie ruszam się z domu. Zawsze mam jakieś przy sobie, bo nigdy nie wiem kiedy najdzie mnie ochota na odcięcie się od świata zewnetrznego.

Nadarzyła się idealna okazja, czekała mnie podróż pociągiem i w moje ręce trafiły słuchawki od firmy Audio-Technica ATH-SR50BT, które w moim mniemaniu i zamyśle producenta miały być idealnym kompromisem pomiędzy jakością i dostępnością dla każdego. Oczywiście cena ponad 1000 zł nie będzie łatwym wydatkiem dla każdego, jednak moim zdaniem czasem warto odłożyć i kupić coś, co rzeczywiście będzie odpowiednim zakupem, z którego będziemy zadowoleni.

Zawartość opakowania

Wspomniany model słuchawek przychodzi do nas zapakowany w bardzo ładne opakowanie. Na jego wierzchu widnieje pełna specyfikacja techniczna słuchawek, grafiki przedstawiające urządzenie i akcesoria jakie znajdziemy w środku. Wewnątrz naszym oczom ukazuje się piękny, wykonany z ekoskóry pokrowiec na nasze słuchawki.

Od zawsze uwielbiałem etui, które do zestawu dołącza nam Audio Technica – jest to zawsze najwyższy poziom wykonania, a co z tym idzie jest to swoiste poszanowanie do klienta. Sprzęt nie jest tani, dlatego dostajemy wszystko tak „dopieszczone” żebyśmy poczuli tą „ekskluzywność”. Oprócz tego, wewnątrz znajdziemy akcesoria – kabelek micro usb służący do ładowania akumulatora i przewód aux.

Jakość wykonania

Słuchawki to nie tylko parametry. Słuchawki muszą też jakoś wyglądać i prezentować się niebanalnie, a w szczególności gdy spoczywają na naszej głowie. W rękach projektantów spoczywa wymagające zadanie, żeby zadowolić bardzo różną klilenterie. Każdy woli co innego i każdy ma inny gust. Myślę jednak, że omawiany dziś model wpadnie w gusta nawet najbardziej wybrednym osobom. Może nie w tym kolorze, ale producent daje wybór i można dopasować go do własnych preferencji. Grajki w dużej mierze wykonano z plastiku, jednak nie warto spisywać od razu tego elementu na straty.

Plastik w odróżnieniu od aluminium lub jego pochodnych jest zdecydowanie lżejszy. Niejednokrotnie miałem o wiele droższe słuchawki, wykonane prawie w całości z aluminium i waga słuchawek była czasami zbyt duża, aby przyjemnie użytkować je w dłuższych sesjach. Najważniejszy element całej budowy, czyli wnętrze pałąka i rozsuwane „szyny” wykonano z aluminium, tak aby konstrukcja nie pękła pod naporem. Plastik, mimo iż jest plastikiem sprawia bardzo dobre wrażenie. Z daleka nie widać nawet, że jest to tworzywo sztuczne.

Obsługa dotygowa/gestami

Słuchawki oprócz wygodnych nauszników i odpowiedniego dopasowania do naszych uszu powinny być również responsywne pod względem sterowania. Każdorazowa zmiana utworu, pogłaśnianie – nie powinny te czynności sprawiać większych trudności. Audio – Technica ATH-SR50BT wyposażone zostały w dość nietypowy system sterowania.

Sterowanie gestami znamy z telefonów, lub innych urządzeń wyposażonych w ekrany dotykowe, jednak w słuchawkach jest to dość nietypowa sprawa. Jednak, jest to ciekawe i wygodne rozwiązanie. Nie na początku, ponieważ trochę czasu zajmuje przyzwyczajenie się do tego systemu, jednak z czasem wchodzi to w naqyk i jest jak najbardziej przyjemne. Każdy gest jest odczytywany poprawnie i nie spotkałem się z żadnym problemem w trakcie testów.

Wrażenia z odsłuchu

W końcu moment, dla którego ludzie czytają recenzje. Jak grają? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie jednogłośnie. Testowałem bardzo drogie modele słuchawek, które ludzie wychwalali, a ja nie wziąłbym ich za 100 zł. Także cena w przypadku sprzętów audio nie zawsze jest wyznacznikiem jakości. Audio Technica grają bardzo dobrze.

Stwierdzę nawet, że rewelacyjnie. Tony niskie, średnie i wysokie są odpowiednio dobrze skorygowane. Żadne pasmo nie wybija się ponad inne, dzięki czemu dźwięk jest pełen harmonii i klarowności. Mimo, iż poszczególne warstwy dźwięku nie wywyższają się, tak jeśli włączymy muzykę, która ma w sobie sporo basu, to możemy mieć pewność, że to co usłyszymy będzie miodem dla naszych uszu. Wisienką na torcie jest wysoki maksymalny próg głośności.

Kilka słów podsumowujących

Prezentowany model to kwintesencja jakości i mistrzostwa jakie na przestrzeni lat osiągnęła firma Audio-Technica. Tak jak nie do końca zadowalała mnie jakość dźwięku innych modeli oferty producenta, tak SR50BT są fantastyczne. Brzmienie, wygoda, mięciutkie nauszniki – bajka! Nawet ten plastik nie jest taki najgorszy, przekłada się to na niższą wagę, a co się z tym wiążę – na ergonomię użytkowania.

Wytrzymała bateria zapewni energię na 28h z włączoną redukcją hałasu, także jest to jeden z najlepszych wyników, z jakim spotkałem się w tego typu słuchawkach. Sprzęt do testów użyczył mi sklep Top HI-FI, w którym to znajdziecie omawiany model i wiele innych ciekawych sprzętów audio.

Recenzja genialnie brzmiących słuchawek Audio-Technica ATH-SR50BT

5/5 - (1 vote)
Zalety Wady

Zalety

  • Dobre spasowanie elementów
  • Mimo, iż wykonane są z plastiku prezentują się bardo dobrze
  • Niska waga, a co się z tym wiąże - komfort użytkowania
  • Długi czas pracy na baterii
  • Bardzo dobra jakość dźwięku
  • Dołączone do zestawu akcesoria, w tym bardzo ładny pokrowiec ze skóry

Wady

  • Cena, które nie dla każdego będzie łatwym wydatkiem
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.