Recenzja STM MAG ARM Portable Phone Mount | mocowanie iPhone’a przez MagSafe do ekranu Macbooka
Recenzja STM MAG ARM Portable Phone Mount | mocowanie iPhone’a przez MagSafe do ekranu Macbooka

Recenzja STM MAG ARM Portable Phone Mount | mocowanie iPhone’a przez MagSafe do ekranu Macbooka

0

Wiem, że tytuł wyjaśnia zasadę działania tego akcesorium dość mgliście. Ale zapewniam Was, że gadżet jest przedni, tylko osób, które go potrzebują raczej.. garstka. A może się mylę?

MAG ARM to uchwyt magnetyczny wykorzystujący technologię MagSafe w iPhone’ach, która wprowadzono od iPhone’a 12.  Pozwala ona nie tylko ładować indukcyjnie baterię iPhone’a przy pomocy szybkiej ładowarki indukcyjnego MagSafe, ale również mocować na urządzeniu dodatkowe akcesoria lub tak jak w tym przypadku, mocować telefon do czegoś. Dzięki MAG ARM możemy przymocować naszego iPhone’a do obudowy ekranu naszego Macbooka. Po co? Nie do końca wiem, ale i tak mi się podoba :D.

STM to producent niejednoznacznie przydatnych akcesoriów. Sam używam ich MAGPOD’a, który jest standem magnetycznym dla telefonu Apple z MagSafe, pozwalając wygodnie fotografować, filmować lub po prostu korzystać z telefonu. O ile na pierwszą myśl można się zastanawiać, – a po co mi to? -, to powiem Wam, że tworząc zdjęcia i filmy do recenzji, MAG POD bardzo mi pomaga. Jest moją trzecią ręką, która trzyma telefon.

 

Taką trzecią ręką na telefon podczas pracy na komputerze jest właśnie MAG ARM. To taki uchwyt z klejącą przyssawką do powierzchni ekranu Macbooka i mocowaniem MagSafe na telefon tuż obok. Można do niego przytwierdzić również ładowarkę indukcyjną Apple i ładować telefon, ale to tak przy okazji.

Jak zainstalować ten uchwyt na komputerze? 

Podobno najlepiej na aluminiowej obudowie Macbooka, choć pewnie wszystko zależy od tego z jakiego materiały jest nasz case na laptop. Mój jest z tkaniny, więc przyssawka nie się nie przyklei, albo zrobi to niestabilnie, dlatego do recenzji się jej pozbyłem.

Przyssawka jest pokryta klejącym „czymś”. Pamiętam, że jako dziecko sprzedawane były takie glutowate zabawki, które przyklejały się do mebli i wszystkiego innego, w co rzuciliśmy tą zabawką. Przyssawka działa trochę jakby na tej samej zasadzie. Dużą zaletą jest to, że choć przyssawka potwornie się klei, to nie brudzi powierzchni, nie niszczy ich i nie pozostawia śladów po jej odklejeniu.

Pozwala przytwierdzić uchwyt to płaskiej powierzchni klapy ekranu Macbooka. To jednak nie wystarcza do tego, aby pewnie odłożyć ciężkiego iPhone’a i nie obawiać się, że całość nie zleci. STM dodatkowo wykorzystuje podciśnienie. Wystarczy przekręcić zawleczkę, a całość mocno przytwierdzi się do obudowy. Wtedy trzyma się bardzo mocno i nie ma szans, aby uchwyt się odkleił.

 

Nawet pod odkręceniu zawleczki, gdy podciśnienia już nie ma, zdjęcie uchwytu wymaga chwili zabawy. Stabilność 10/10.

Jak z tego korzystać? 

Całość bardzo fajnie prezentuje to film promocyjny, który możecie zobaczyć poniżej.

Generalnie uchwytem można wygodnie manewrować odchylając telefon do tyłu lub bardziej w naszym kierunku czy też przekręcać ponad ekran komputera lub na jego bok, w zależności od potrzeb.

Na filmie widzimy, że ktoś rozmawia na Face Time uruchomionym na telefonie, mogąc nadal pracować przy komputerze lub wyświetla sobie numer telefonu w książce telefonicznej i wpisuje go dalej w jakimś programie na Macbooku. I oczywiście to jest zrozumiałe.

Tylko osoby, które korzystają z Macbooka, mogą nie tylko za jego pomocą dzwonić na Face Time, a nawet prowadzić normalne rozmowy głosowe przez sieć komórkową, mogą też przeglądać swoją książkę telefoniczną, kopiować numer itd…

Po prostu używanie telefonu podczas pracy na Macbooku po prostu nie ma sensu, a jeżeli dla kogoś ma, to powinien poczytać jakiś poradnik albo wybrać się na kurs obsługi Mac’a, bo po prostu nie potrafi z niego korzystać.

STM MAG ARM to prawie ładowarka indukcyjna MagSafe

Prawie, ponieważ do naładowania telefonu przy pomocy tego akcesorium i tak musimy najpierw kupić ładowarkę indukcyjną MagSafe od Apple i ją zamocować w tym uchwycie. Wtedy faktycznie, można odłożyć telefon na uchwyt, ten zacznie się ładować, a przy okazji mamy go pod ręką itd.

Podsumowując 

Akcesorium im bardziej gadżeciarskie i na pierwszą myśl niepotrzebne, tym podobno fajniejsze. STM to producent, który stawia na jakość, a przy tym ma niebanalne pomysły. Czy kreowane przez nich potrzeby posiadania ich akcesoriów są zasadne, każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. Ja niestety nie widzę potrzeby posiadania MAG ARM’a.

Może ty trafiłeś na ten artykuł, bo właśnie szukałeś informacji jak przymocować iPhone’a do Macbooka i dla ciebie STM MAG ARM będzie ułatwieniem w życiu czy pracy. Jeśli tak, to zapewniam, że trudno mu coś zarzucić.

Produkt do recenzji udostępnił sklep TopBuy.eu

5/5 - (5)
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *