STM MAGPOD czyli stabilny stand dla iPhone wyposażonych w mocowanie MagSafe
STM MAGPOD czyli stabilny stand dla iPhone wyposażonych w mocowanie MagSafe

STM MAGPOD czyli stabilny stand dla iPhone wyposażonych w mocowanie MagSafe

0

Ile razy próbując nagrać coś na biurku, aby pokazać Wam to w recenzjach marzyłem o takim produkcie jak MAGPOD, to nie jestem w stanie zliczyć. I nagle pojawił się u mnie niespodziewanie od TopBuy.eu i jest mega!

Czasem nagrywam dla Was krótkie filmiki, na których prezentuję jakieś elementy testowanych urządzeń czy akcesoriów. Później robię z nich krótki gify, aby podczas czytania w sposób bardziej „żywy” pokazać Wam to o czym w danym akapicie pisze. Niestety, często prezentując coś potrzebuję dwóch rąk i wtedy zaczynają się komplikacje z postawieniem telefonu tak, aby złapać kadr na odpowiedniej wysokości i pod prawidłowym kątem.

Nie zawsze chce mi się sięgać po statyw, który musze rozłożyć, rozstawić i skręcić, tym bardziej jeśli nagrywam krótki kilkusekundowy gif. I tak do tej pory zapierałem telefon o kubki, szklanki, butelki, filiżanki.. aż pojawił się u mnie on – MAGPOD – kompaktowy uchwyt na telefon z magnetycznym mocowaniem MagSafe.

Ten niewielkich rozmiarów gadżet powinien sobie sprawić każdy twórca, tester i recenzent, który tworzy swój kontakt za pomocą iPhone’a 12 lub 13, czyli tych, które mają MagSafe.

Ze starszymi telefonami Apple, MAGPOD nie współpracuje, ponieważ do utrzymania telefonu na uchwycie wykorzystuje magnesy znajdujące się pod tylną szklaną obudową telefonu, a te pojawiły się wraz z iPhone’ami dwanaście. Nie ma w nim żadnych szczęk, zacisków, przycisków, blokad itd. Po prostu zbliżamy telefon i już – trzyma się. Pewnie i solidnie.

Warunek? Jeżeli mamy go w etui, to etui musi być zgodne z MagSafe. Jeżeli nie mam etui MagSafe, to MAGPOD nie utrzyma naszego telefonu. Takich etui na rynku jest bardzo wiele. W swojej ofercie mają je także inni producent niż Apple. Ostatnio takie testowałem chociażby od SPECK, a konkretnie Speck Presidio Perfect Clear iPhone 13 Pro.

MAGPOD może być dla nas po prostu uchwytem pozwalającym wygodnie manewrować telefonem podczas filmowania z ręki, ale także podręcznym statywem do nagrywania w plenerze.

Można go rozstawić na każdej ławce, chodniku, murku czy barierce, uruchomić nagrywanie z Apple Watcha i tiktokować, jutubować czy instagramować – łatwo, pewnie i bezpiecznie.

MAGPOD posiada trzy nogi zakończone gumą pozwalającą ustabilizować pozycję. Nogi rozszerzają się, dzięki czemu stabilna pozycja jest do uzyskania na niemal każdej powierzchni.

Głowica z magnetycznym mocowaniem obraca się wokół własnej osi, a dodatkowo pozwala poruszać się góra-dół. W ten sposób możemy dopasować sobie kąt nagrywania kamerami odpowiednio do potrzeb, niezależnie od tego czy korzystamy z kamery z przodu czy z kamer z tyłu.

Mocowanie umożliwia utrzymanie telefonu nie tylko w pionie, ale również w pozycji horyzontalnej. Generalnie świetni produkt totalnie bez wad. Polecam! U mnie zostaje na bank!

MAGPOD do testów udostępnił sklep TopBuy.eu

5/5 - (2)
ZaletyWady

Zalety

  • Niemal bezobsługowy
  • Totalnie prosty w użyciu
  • Niesamowicie przydatny

Wady

  • Brak
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *