Recenzja etui SPECK Presidio Perfect Clear iPhone 13 Pro

Recenzja etui SPECK Presidio Perfect Clear iPhone 13 Pro

0

Recenzja etui SPECK Presidio Perfect Clear iPhone 13 Pro

0

Skoro pojawił się nowy iPhone, to musiały pojawić się do niego nowe etui. Tym razem do testów otrzymałem SPECK Presidio Perfect Clear dla iPhone’a 13 Pro. Całkowicie transparentne etui z elementem MagSafe.

Presidio Perfect Clear od marki SPECK to bardzo interesujące etui, które powinno się spodobać osobom ceniącym nie tylko zachowanie pełnego wyglądu wizualnego telefonu, ale także wysokiego poziomu ochrony na wypadek uderzenia czy upadku telefonu. Jak zapewnia producent, zastosowane w nim rozwiązania pozwalają zabezpieczyć smartfon nawet wtedy, gdy zostanie upuszczony na twarde podłoże z aż 4 metrów!

SPECK Presidio Perfect Clear to przezroczyste etui, które zostało wyposażone w biały element MagSafe, kompatybilny z akcesoriami Apple. Pozwala on nie tylko użyć mocnej, bo aż 15W ładowarki MagSafe od Apple, ale także wszelkiego rodzaju akcesoria w postaci magnetycznych powerbanków, kieszonek na karty płatnicze i wielu innych. Wybierając te etui, nie musimy wiec rezygnować z akcesoriów Apple wymagających wsparcia dla technologii MagSafe.

Etui jest bardzo odporne na uderzenia, chroniąc zabezpieczony nim telefon na wypadek uderzenia, także gdy zostanie upuszczony z dużej wysokości. Jest to możliwe za sprawą opatentowanej technologii konstrukcji o nazwie IMPACTIUM Shock Barrier, której zadaniem jest chronić telefon nawet podczas uderzenia z wysokości czterech metrów.

Konstrukcja składa się z dwóch warstw. Zewnętrzna warstwa, to ta odpowiedzialna za rozproszenie siły uderzenia. Natomiast wewnętrzna warstwa ochronna została wykonana w taki sposób, aby zaabsorbować wstrząs i nie przenosić go dalej, na umiejscowione we wnętrzu urządzenie.

Przezroczyste tworzywo sztuczne wykonane zostało z materiału, który ma zapobiegać żółknięciu z powodu światła UV. Jak zapewnia producent, etui pozostanie estetyczne i ładne przez długi czas, ponieważ oddziałujące na nie promienie słoneczne nie spowodują efektu starzenia się w postaci, żółtego przebarwienia, które dotyka wiele tego typu transparentnych etui.

SPECK przewidział też fakt, że obiektywy w telefonie iPhone 13 Pro są narażone na uszkodzenie dużo bardziej niż w innych modelach telefonów Apple. Dlatego wokół wyspy kamer zdecydowano się na wykonanie kołnierza ponad wysokość kamer.

I choć kołnierz jest dość wysoki bo i ostające kamery bardzo mocno wystają ponad linię obudowy, to w tym etui udało się to ładnie zamaskować i nie wygląda to jakoś źle.

Dodatkowo zdecydowano się na podwyższenie krawędzi etui nad powierzchnie szklanego ekranu. To nie tylko pomoże na wypadek zarysowań podczas odkładania telefonu ekranem do blatu, ale także powinno zwiększyć szanse na zachowanie całego wyświetlacza podczas, gdy telefon uderzy na płasko po upadku na twardą powierzchnię.

Telefon w etui bardzo dobrze leży w ręce. Mamy pewny chwyt, przyciski wciskają się bez oporu.

Dodatkowo etui posiada specjalną powłokę antybakteryjną MICROBAN®, która dba o to, aby nie pojawiły się na niej żadne bakterie i inne mikroby.

Jak wspomina producent, powłoka jest w stanie zlikwidować do 99% bakterii, a jej właściwości nie zmniejszą się wraz ze zużyciem etui.

Etui do testów wypożyczył sklep TopBuy.eu

Recenzja etui SPECK Presidio Perfect Clear iPhone 13 Pro

4.7/5 - (37 votes)
Zalety Wady

Zalety

  • Wysoki poziom ochrony
  • Nieżółknący materiał
  • Tworzywo eliminujące bakterie
  • Wsparcie dla MagSafe

Wady

  • Brak
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.