Recenzja etui Speck PRESIDIO PRO FOLIO dla iPad 11 Pro oraz Air 4 z dedykowanym miejscem dla Apple Pencil

Recenzja etui Speck PRESIDIO PRO FOLIO dla iPad 11 Pro oraz Air 4 z dedykowanym miejscem dla Apple Pencil

0

Recenzja etui Speck PRESIDIO PRO FOLIO dla iPad 11 Pro oraz Air 4 z dedykowanym miejscem dla Apple Pencil

0

Jedno z najbardziej solidnych i dobrze chroniących etui dla iPada, jakie kiedykolwiek miałem okazję testować. Tak bym podsumował etui Speck PRESIDIO PRO FOLIO dla iPada 11 Pro, które miałem ostatnio okazję testować. Te etui nie tylko świetnie chroni, ale także pozwala dobrze umocować Apple Pencil i komfortowo pracować.

Jeżeli właśnie poszukujecie etui dla swojego iPada, a Wasza praca polega na mobilności z tabletem pod pachą, na którym czasem musicie coś napisać, narysować lub porozmawiać na wideo chacie, powinniście koniecznie zobaczyć ten produkt marki SPECK.

Etui dla iPad 11 Pro oraz Air 4 2020

PRESIDIO PRO FOLIO to etui przeznaczone dla modelu 11 calowego w wersji PRO, ale jest kompatybilne również z modelem Air 4 z 2020 roku. Produkt ten ma za zadanie chronić Twój tablet z każdej strony.

Dlatego też posiada nie tylko poliwęglanowe plecki, ale dodatkowo jest obłożony dość grubą i sztywną okładką z przodu i z tyłu. Mamy więc tu do czynienia z dwoma warstwami ochronnymi.

Okładka wykonana jest z tworzywa sztucznego, miękkiego i przyjemnego w dotyku z interesująca perforowaną fakturą. W rogu znajdziemy logo producenta.

Okładka mocuje się do tabletu za pomocą wbudowanych w niego magnesów. Magnesy te wykrywają podniesienie okładki i automatycznie wybudzają ekran, który staje się gotowy do pracy bez konieczności stuknięcia w ekran czy naciśnięcia przycisku SLEEP/POWER.

Praktyczne i solidne etui dla iPada

Wewnątrz znajduje się poliwęglanowa wkładka o dość grubych krawędziach, mocno izolujących tablet od zewnętrznej struktury pokrowca. Taka konstrukcja gwarantuje, że nawet przy upadku z dużej wysokości, nic złego nie powinno się zabezpieczonemu w nie urządzeniu stać.

Potwierdza to także producent, który już na opakowaniu chwali się, że etui przeszło testy wytrzymałościowe, które potwierdza bezpieczeństwo tabletu podczas upadku z wysokości nawet 2 metrów.

Dedykowane miejsce dla Apple Pencil

Wkładka ma też jeden fajny element, z którym do tej pory się nie spotkałem – mocowanie dla rysika Apple Pencil 2 generacji. Oczywiście widziałem wiele etui, które miały przygotowaną przestrzeń dla rysika Apple. Jednak żadne nie posiadało dedykowanego profilu do jego umieszczenia i bezpiecznego przechowywania. Świetna sprawa dla osób, które Apple Pencil muszą mieć zawsze przy sobie.

Wkładka posiada wszelkie otwory dla głośników, portu USB-C czy przycisku POWER/SLEEP. W przypadku klawiszy regulowania natężenia dźwięku, zdecydowano się na „przedłużki” klawiszy, ponieważ tablet od krawędzi etui jest w dużej odległości i bez nich sterowanie głośnością nie byłoby możliwe. Przedłużki robią świetną robotę i pozwalają na wygodną obsługę.

Praktycznych rozwiązań ciąg dalszy

Okładka od wewnątrz została wyłożona przyjemną mikrofibrą. Ma to wiele zalet. Oczywiście największa to bezpieczeństwo dla ekranu. Dzięki temu materiałowi nie będzie się przypadkowo rysował podczas noszenia w torbie. Pozwala także zachować względną czystość.

Gdyby tego było mało, producent zastosował nacięcia w okładce, a w krawędzi wkładki umiejscowił specjalną krawędź, która pozwala skorzystać z owych nacięć i dopasować niemal precyzyjnie kąt nachylenia ekranu podczas pracy na stole.

Takie ustawienie pozwala nie tylko coś wygodnie obejrzeć na tablecie, ale także pracować na nim w trybie ekranu z podpięta bezprzewodowo zewnętrzną klawiatura i myszką.

Konstrukcja etui umożliwia również ułożenie okładki tak, aby położyć tablet niemal na płasko z blatem, ale jednak z lekkim odchyleniem.

Takie ułożenie pozwala na skorzystanie z ekranowej klawiatury i wygodne wprowadzanie treści jak na tradycyjnej klawiaturze komputera.

Aparat używaj wtedy, gdy potrzebujesz

Ciekawa rzeczą jest zabezpieczenie aparatu w iPadzie umocowanym w tym etui. Jak powszechnie wiadomo, kamera w tablecie jest używana dość rzadko. Dlatego w tym etui zdecydowano o jej całkowitym zakryciu. Wszystko w trosce o aparat, który w razie upadku tabletu mógłby zostać uderzony i uszkodzony.

Jeżeli jednak będziemy potrzebowali skorzystać z kamery, wystarczy uchylić magnetyczną klapkę, która chroni kamerę. Klapka trzyma się na magnes w obu pozycjach – otwartej i zamkniętej. Bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie.

Podsumowując 

Testując w ostatnim czasie wiele różnych etui dla iPada Pro 11, myślałem, że już miałem w ręce te najbardziej solidne, świetnie wykonane i po prostu zwiększające komfort użytkowania tabletu. Nic bardziej mylnego.

Widać, że producenci mają jeszcze wiele asów w rękawie i ciekawych rozwiązań, które tylko czekają na ich wprowadzenie do produkcji i sprzedaży. Etui Speck Presidio Pro Folio jest tego najlepszym przykładem. Dlatego podsumowanie mogliście znaleźć już we wstępie.

Etui do testów wypożyczył sklep TopBuy.eu

Recenzja etui Speck PRESIDIO PRO FOLIO dla iPad 11 Pro oraz Air 4 z dedykowanym miejscem dla Apple Pencil

5/5 - (2 votes)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *