Recenzja Speck Balance Folio – bardzo praktyczne i dobrze chroniące etui dla iPada Pro 11 oraz Air 4

Recenzja Speck Balance Folio – bardzo praktyczne i dobrze chroniące etui dla iPada Pro 11 oraz Air 4

Recenzja Speck Balance Folio – bardzo praktyczne i dobrze chroniące etui dla iPada Pro 11 oraz Air 4

0

Etui dla tabletu iPad Pro 11 marki Speck Balance Folio łączy w sobie idealnie dobry wygląd z praktycznością i wysokim poziomem ochrony. Etui zabezpiecza nie tylko ekran tabletu oraz jego aluminiowe, podatne na zarysowania plecki, ale również posiada dodatkowe zabezpieczenie dla kamer.

Jeżeli iPad nie jest dla Was jedynie kanapowym czytnikiem do surfowania po sieci, a urządzeniem w pełni mobilnym czy nawet narzędziem pracy, to zabezpieczenie go dobrym etui będzie niezbędne. iPady z serii Pro nie są tanie, a co za tym idzie ich naprawa, nawet poza serwisem producenta należy do jednych z najdroższych.

Etui Speck Balance Folio pozwala nie tylko bardzo dobrze zabezpieczyć jego newralgiczne elementy jakimi są narożniki obudowy czy ekran, ale także zwiększyć komfort użytkowania za sprawą wygodnego ustawienia tabletu w trybie oglądania na przykład wideo czy trybie pisania pozwalającym odchylić urządzenia od blatu na niewielką, wygodną dla nadgarstków pozycję.

Duży plus dla marki SPECK należy się za sposób pakowania etui. Wybierając się do sklepu w poszukiwaniu odpowiedniej ochrony dla tabletu, warto go zabrać ze sobą, tym bardziej, że SPECK pozwala swoje produkty przymierzyć, bez niszczenia opakowania. Tu etui przymocowane zostało do pudełka jedynie cienką plastikową żyłką. Pozwala się dzięki temu wyjąć, a nawet przetestować przed zakupem.

Z zewnątrz etui wykonane jest z dość grubej i sztywnej tkaniny z grubymi przeszyciami. Od wewnątrz zdecydowano się na delikatną i chroniąca przed zarysowaniami mikrofibrę. Natomiast samo etui znajdujące się wewnątrz to odporny na uderzenia poliwęglan. Takie połączeń sprawia, że etui wygląda bardzo dobrze, a przy tym dobrze chroni znajdujące się w nim urządzenie.

Pokrywa osłaniająca ekran jest zapinana na klips. Trzeba użyć nieco siły, aby etui zamknąć lub otworzyć. Dla jednych będzie to ogromna zaleta, ponieważ gwarantuje, że etui przypadkowo się nie otworzy, na przykład podczas lotu w kierunku podłogi, a przez to są większe szanse, że nie dojdzie do jego uszkodzenia.

Innych konieczność zapinania i odpinania z każdym razem, gdy zechcemy użyć iPada, zamiast wygodnego magnesu, który najczęściej można spotkać w etui do tabletów, może zniechęcić.

Policarbonowa wytłoczka trzymająca tablet wewnątrz wykonana została z ogromną starannością. Jest doskonale dopasowana. Tablet wchodzi w nią lekko i trzyma się sztywno i pewnie.

Krawędź wytłoczki wystaje nieco ponad taflę szklanego wyświetlacza. To ma znaczenie ,szczególnie gdy urządzenie jednak upadnie nam otwarte na podłogę.

Siłą uderzenia pozostanie na krawędzi etui i na nim się rozproszy. Nie na ekranie.

Wytłoczka posiada wszystkie otwory na niezbędne kanały, pozwalając korzystać ze wszystkich funkcjonalności tabletu. Ponadto znalazło się miejsca dla rysika Apple Pencil 2 tuż za zapinką o której wspominałem. W tym miejscu iPad Pro 11 wyposażony został w silny magnes, dzięki któremu rysik się przykleja do urządzenia, pozwalając na jego bezpieczne przenoszenie wraz z urządzeniem.

Ciekawym rozwiązaniem, widzianym przeze mnie pierwszy raz w etui dla iPada, jest magnetyczna klapka znajdująca się z tyłu na wysokości modułu kamer.

Jak wiadomo, rzadko korzysta się z aparatu w tablecie, ja przyznam szczerze chyba nigdy nie potrzebowałem nic przy jego pomocy sfotografować.

Mimo to, niemal wszystkie etui posiadają po prostu wycięcie na kamerę, która przez to narażona jest na uszkodzenie.

W Speck Balance Folio kamera jest przez cały czas zakryta klapką, która nie otwiera się samoczynnie dzięki temu, że wyposażono ja w magnes. Klapkę można jednak odchylić i przykleić do etui, gdy chcemy korzystać z aparatu także za pomocą magnesu. Dzięki temu nie dynda i nie pojawi się przez przypadek w kadrze. Świetne rozwiązanie!

Etui niczym transformer potrafi przybrać różne formy pozwalając ustawić kąt i sposób pracy dopasowane do potrzeb użytkowych. Jeżeli oglądamy coś na jego ekranie lub rozmawiamy za pomocą FaceTime czy Zoom, możemy go ustawić tak, aby było nas jak najlepiej widać.

Krawędzie widoczne w pokrywie od wewnętrznej strony pozwalając ustabilizować oparcie tabletu pod odpowiednim kątem.

Natomiast jeżeli przyjdzie nam napisać jakiś tekst na klawiaturze ekranowej, z powodzeniem ustawimy tablet niemal na płasko z lekkim odchyleniem, aby nie męczyć nadgarstków podczas pisania.

Podsumowując

Bardzo ciekawa konstrukcja, którą na pewno należy docenić za wysoką jakość wykonania, pomysłowość rozwiązań oraz duży pozom ochrony. Według producenta nasz tablet jest w pełni bezpieczny podczas upadku z niemal 1.5 metra. Oczywiście pod warunkiem, że pokrywa będzie zapięta.

Powierzchnia etui została pokryta specjalną warstwą ochronną MICROBAN, która zadba o higieniczny aspekt naszego urządzenia.

Przy tym etui jest oferowane w bardzo atrakcyjnej cenie 189 złotych. Jeżeli Wam również się podoba tak bardzo jak mi, możecie je kupić w TopBuy.eu w trzech różnych kolorach, a także dla innych modeli iPadów, a nawet tabletów Samsunga. Polecam!

Etui do testów dostarczył sklep TopBuy.eu

Recenzja Speck Balance Folio – bardzo praktyczne i dobrze chroniące etui dla iPada Pro 11 oraz Air 4

5/5 - (5 votes)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *