Etui SPECK Presidio2 GRIP dla iPhone 12 Pro, które oferuje pewny chwyt śliskiego i bardzo dużego telefonu

Etui SPECK Presidio2 GRIP dla iPhone 12 Pro, które oferuje pewny chwyt śliskiego i bardzo dużego telefonu

Etui SPECK Presidio2 GRIP dla iPhone 12 Pro, które oferuje pewny chwyt śliskiego i bardzo dużego telefonu

0

Gdy wyjąłem iPhone’a 12 Pro z pudełka i pierwszy raz wziąłem do ręki, byłem przerażony jego wielkością. Tym bardziej, że przesiadałem się z 11 Pro bez Max. Okazało się, że po porównaniu go do Maxa 11 serii, wcale nie jest dużo większy. Jest jednak bardziej toporny w odbiorze z racji płaskich krawędzi i znacznie większych obiektywów. Jego chwyt jest niepewny, co zdecydowanie poprawia założenie etui SPECK Presidio2 GRIP.

iPhone’a 11 Pro używałem pod koniec już całkowicie bez etui, zabezpieczonego wyłącznie szkłem ochronnym. iPhone’a bez etui używa się zupełnie inaczej, niż zabezpieczonego jakimkolwiek, nawet najcieńszym pokrowcem. To po prostu przyjemne uczucie dotykanej stali i szkła. Zdaje sobie jednak sprawę, że nie każdy może sobie pozwolić na używanie telefonu bez żadnych ochraniaczy, tym bardziej z w czasie dynamicznej pracy. Po prostu koszty napraw mógłby mocno uderzyć po kieszeni.

Sprawa ma się inaczej w przypadku największego iPhone’a jakiego Apple do tej pory wyprodukowało, czyli iPhone’a 12 Pro Max z ekranem o przekątnej aż 6.7 cala. Jeżeli 3 dziesiąte cala i w zasadzie można by mówić o tym telefonie, że jest to po prostu tablet.

Utrzymanie tego kolosa w jednej ręce i próba obsługi kciukiem, to nie lada wyzwanie na pograniczu prestidigitatorstwa czy ekwilibrystki. Telefon jest śliski.

Telefon jest duży i moje pierwsze złudne wrażenie, że płaska ramka daje poczucie pewniejszego chwytu szybko zostało zweryfikowane przy próbie odpisania na smsa jedną ręką podczas zakupów. Nie da się.

Sytuację poprawia nieco etui, a konkretnie SPECK Presidio2 GRIP, które zostało stworzone przede wszystkim po to, aby właśnie ułatwić obsługę tego giganta.

Etui przy tym zapewnia wysoki poziom ochrony. Według producenta nasz smartfon z powodzeniem przeżyje upadek, nawet jeżeli spadnie z wysokości 4 metrów.

Wybaczcie, nie sprawdzałem, bo słysząc cenę naprawy ekranu, nie mówiąc już o braku możliwości wymiany aparatu, w których mechanizm stabilizacji potrafi się popsuć przy zwykłej jeździe na rowerze w uchwycie rowerowym, nie mówiąc już o konkretnym uderzeniu o glebę, nie chcę kusić losu.

Etui sprawia wrażenie bardzo solidnego. Niestety odczuwalnie zwiększa gabaryty i tak prawie nieakceptowalnej wielkości telefonu. Natomiast musze przyznać, że zastosowane wypustki na plecach, a szczególnie tych na krawędzi, ZDECYDOWANIE poprawiają pewność chwytu.

Telefon „klei” się do ręki i wcale nie wyrywa się tak, jak bez niego, by jak najszybciej uderzyć o jakieś twarde podłoże.

Przy tym zapewnia dostęp do wszystkich funkcjonalności smartfona, przycisków, przełącznika czy portu ładowania. Dużym plusem jest ochrona każdej krawędzi, w tym tej dolnej, która w wielu etui najczęściej jest wycięta.

SPECK Presidio2 GRIP to, póki co pierwsze etui, które testuje na nowym telefonie i jak dla mnie jest idealne. Innego nie potrzebuję.

Etui do recenzji wypożyczył sklep TopBuy.eu.

Etui SPECK Presidio2 GRIP dla iPhone 12 Pro, które oferuje pewny chwyt śliskiego i bardzo dużego telefonu

Zalety Wady

Zalety

  • Wysokim poziom ochrony
  • Idealnie poprawia pewność chwytu
  • BArdzo dobrze dopasowane
  • Pozwala na zainstalowanie szkła typu 5D

Wady

  • Zwiększa wyraźnie gabaryty urządzenia
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *