CRONG Fast Wireless Charger 15W – ładowarka idealna do ładowania najnowszych iPhone’ów 12?

CRONG Fast Wireless Charger 15W – ładowarka idealna do ładowania najnowszych iPhone’ów 12?

CRONG Fast Wireless Charger 15W – ładowarka idealna do ładowania najnowszych iPhone’ów 12?

0

Najnowsze telefony Apple potrafią być ładowane indukcyjnie z mocą nawet 15W. To już potężna ilość mocy, która pozwala bardzo szybko naładować baterię telefonu. Czy to oznacza, że ładowarka CRONG Fast Wireless Charger 15W naładuje iPhone’a 12 PRO z pełną oferowaną mocą 15W?

Nim odpowiem jednoznacznie na to pytanie, trochę o samej ładowarce, gdyż urządzenie jest bardzo interesujące pod względem nie tylko technicznym, ale także wzorniczym. Niezwykle cienka obudowa wygląda po prostu dobrze, a przecież ładowarka indukcyjna, to nie jakiś tam zasilacz, który najczęściej chowamy gdzieś tam za szafką nocną. CRONG Fast Wireless Charger 15W to urządzenie, którego powierzchnia wykonana została z odpornego na zniszczenie szkła. Szkło nie utrudnia pracy indukcji, dzięki czemu producent mógł się postarać i stworzyć tak ładną ładowarkę jak ta.

Natomiast sama obudowa, w której osadzono szklaną płytkę, a pod nią elektronikę, w tym antenę indukcyjną wykonana została z aluminium.

Zastosowane materiały sprawiły, że ładowarka jest dość ciężka i przez to sprawia wrażenie solidnej, Dodatkowo gumowana podstawa sprawia, że zasilacz pewnie leży na blacie śliskiego stołu, mimo podłączenia dość sztywnego przewodu USB-C od zasilacza do Macbooka Pro. W zestawie z ładowarką znajdziemy przewód USB typu A z zakończeniem typu C. Przyznam, że jest to dość niezrozumiałe posuniecie, ponieważ nowoczesne smartfony, które potrafią wykorzystać potencjał 15W ładowania indukcyjnego są wyposażane w zasilacz z wyjściem typu C. Przewód z zestawu jest wiec niepotrzebnym dodatkiem. No chyba, że kupujemy tak mocną ładowarkę, aby i tak używać niskiej mocy zasilacza. Oj nie, nie tędy droga… Oczywiście sprawę by zmieniła sytuacja, gdyby producent dołączył stosowny zasilacz. Niestety, ale tego nie zrobił, zapewne dlatego, że uznał, iż przecież i tak posiadamy szybką ładowarkę z zestawu z urządzeniem. Wybierając tą ładowarkę, musimy więc zaopatrzyć się w odpowiedniej mocy zasilacz oraz przewód do niego, no chyba, że jest on z wyjściem typu A.

Dużym plusem jest zastosowanie w ładowarce bardzo subtelnej diody LED informującej o ładowaniu. Wiele takich ładowarek wyleciało z mojej sypialni z hukiem, po tym, gdy się okazywało, że w nocy rozświetlają swoimi diodami pół sypialni. Tutaj delikatne niebieskiej światło nie rozświetla nam pomieszczenia, co ma duże znaczenie, tym bardziej, jeżeli sypialnie dzieli się z osobą, której każdy taki drobiazg utrudnia zaśnięcie… 😉 Mimo, że szklana powierzchnia ładowarki jest śliska, to nie zauważyłem, żeby mój iPhone 12 Pro Max niepokojąco zsuwał się z niej. Leży płasko i stabilnie.

Pozostaje jednak największa wada tego urządzenia. Oferowana przez producenta moc 15W niestety, ale nie zostanie wykorzystana przez najnowsze modele iPhone’a z serii 12. Zgodnie z informacjami producenta, jedynie ładowarki z certyfikatem MagSafe, wyposażone w dedykowane magnesy pozwalają na wykorzystanie pełnej mocy 15W podczas ładowania indukcyjnego. Każda inna ładowarka indukcyjna w standardzie Qi pozwoli na ładowanie wyłącznie z połową oferowanej przez ładowarkę CRONG mocą, czyli 7.5W.

Dlatego jeżeli poszukujecie ładnej ładowarki indukcyjnej, niekoniecznie kierując się szybkością ładowania, CRONG prezentuje się w porządku. Natomiast chcąc skorzystać z potencjału szybkiego ładowania indukcyjnego obsługiwanego przez iPhone’a, musicie poczekać albo na ładowarkę MagSafe od Apple lub poczekać aż Belkin lub MPOW wprowadzą do sprzedaży zapowiadane na prezentacji dwunastek dedykowane ładowarki z obsługą MagSafe.

Ładowarkę indukcyjną CRONG do recenzji wypożyczył sklep internetowy TopBuy.eu

CRONG Fast Wireless Charger 15W – ładowarka idealna do ładowania najnowszych iPhone’ów 12?

4.5/5 - (2 votes)
Zalety Wady

Zalety

  • Solidne wykonanie
  • Obudowa z aluminium, a płytka ze szkła
  • Subtelna dioda LED, która nie przeszkadza w sypialni
  • Moc 15W w standardzie Qi

Wady

  • Nie obsługuje ładowania 15W w iPhone'ach serii 12
  • Kabel z zestawu z wejściem typu A
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *