Recenzja UAG PATHFINDER – bardzo solidne etui dla iPhone 12 Pro Max z wojskowym certyfikatem

Recenzja UAG PATHFINDER – bardzo solidne etui dla iPhone 12 Pro Max z wojskowym certyfikatem

Recenzja UAG PATHFINDER – bardzo solidne etui dla iPhone 12 Pro Max z wojskowym certyfikatem

0

Kolejny przedstawiciel linii PATHFINDER od marki UAG trafiło na rynek. Tym razem UAG PATHFINDER został przygotowany dla najnowszej gamy iPhone’a serii 12, a do moich rąk trafił ciekawy, szaro czarny egzemplarz dla iPhone 12 Pro Max.

Stary, dobry PATHFINDER. Mogę go tak nazwać, bo to nie pierwszy przedstawiciel tej linii produktowej dla iPhone’a, który miałem okazję testować.

Wystarczy, że skorzystacie z APPLEMOBILE’owej wyszukiwarki, aby odnaleźć recenzje tego modelu etui dla starszych telefonów Apple. Dla iPhone’a 12 Pro Max, którego obecnie użytkuje, ponownie niezawodny sklep iCorner.pl dostarczył mi najnowszy model etui tego producenta do recenzji.

I choć już na pierwszy rzut oka widać, że nowy model UAG Pathfinder przeszedł pewną metamorfozę, to w dalszym ciągu widać nawiązania do charakterystycznych cech tej linii z przeszłości.

Dostarczone do mnie etui przygotowano w dwukolorowej wersji połączenia czerni i szarości. Może nie do końca dobrze się to zgrywa z niebieską wyspą kamer z tyłu, ale w przypadku wariantu gwiezdnej szarości najnowszego telefonu Apple zapewniam, że będzie to wyglądać genialnie.

Samo etui Pathfinder zapewne nie każdemu przypadnie do gustu w kwestii wzornictwa.

Bryła jest dość mocno pstrokata i bardzo mocno zmienia wygląd urządzenia. To nie jest jedno z tych, prostych smukłych etui na telefon, które są wyłącznie jakby „skórą” urządzenia. UAG PATHFINDER to kompletne przebranie w stylu wojskowo-kosmicznym.

Jednak te wszystkie krzywizny, wypustki i mocno wyeksponowane krawędzie nie mają jedynie za zadanie całkowicie wywrócić do góry nogami wyglądu telefonu. One przede wszystkim powstały po to, aby poprawić chwyt urządzenia, a w razie niefortunnego wymsknięcia się telefonu z ręki i upadku, zapewnienie mu jak najbardziej miękkiego lądowania.

Konstrukcyjnie UAG PATHFINDER składa się z dwóch elementów – twardego rdzenia oraz miękkiego tworzywa, którego zadaniem jest rozpraszanie siły uderzenia podczas upadku. Producent wzmocnił szczególnie narożniki, dodając w tym etui takie „uszy”, które co prawda mocno zwiększają gabaryty urządzenia, ale przy i tak gigantycznym telefonie jakim jest Pro Max, nie ma to już większego znaczenia.

To jak wciskają się w tym etui klawisze boczne, to jakaś poezja. Mam wrażenie, że w etui dużo wygodniej używa się tego telefonu niż bez niego.

Jeżeli ktoś z Was miał Pro Max’a w ręce i próbował za jego pomocą zrobić zdjęcie jedną ręką w trybie horyzontalnym, zapewne wie o czym mówię. Telefon jest tak nieporęczny i śliski, że w zasadzie wymsknięcie i upadek na ziemie wydają się nieuniknione. Zupełnie inaczej jest z etui. Można telefon chwycić, a wypustki i ucho narożnika dodają pewności chwytu i spokojnie można fotografować i filmować jedną ręką.

A co, gdyby jednak wypadł? Etui uzyskało wojskowy certyfikat odporności MIL STD 810G-516-6. Było testowane na wypadek uderzeń i upadków i zdało ten morderczy trening śpiewająco, zabezpieczając telefon.

Póki co UAG PATHFINDER zostaje na moim iPhonie 12 Pro Max głównie z powodu genialnego chwytu i wygody obsługi. Polecam!

Etui do testów dostarczył sklep iCorner.pl, którego właścicielem jest ALSTOR

Recenzja UAG PATHFINDER – bardzo solidne etui dla iPhone 12 Pro Max z wojskowym certyfikatem

Zalety Wady

Zalety

  • Wysoki poziom ochrony
  • Wspaniale poprawia chwyt urządzenia
  • Można przypiąć smycz z tyłu obudowy
  • Posiada certyfikat wojskowy gwarantujący wysoki poziom ochrony urządzenia

Wady

  • Brak
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.