Recenzja NATEC Fowler 2 – bezkonkurencyjny adapter USB-C z HDMI, portami USB, czytnikami kart pamięci i Ethernetem

Recenzja NATEC Fowler 2 – bezkonkurencyjny adapter USB-C z HDMI, portami USB, czytnikami kart pamięci i Ethernetem

Recenzja NATEC Fowler 2 – bezkonkurencyjny adapter USB-C z HDMI, portami USB, czytnikami kart pamięci i Ethernetem

0

NATEC Fowler 2, to w zasadzie akcesorium niezbędne, a wręcz obowiązkowe przy zakupie nowego komputera Apple z portami Thunderbolt 3. Apple do perfekcji opanowało sztukę eliminacji kolejnych funkcjonalności komputerów, bez których od tej pory nie wyobrażaliśmy sobie codziennej pracy, a NATEC Fowler 2 to urządzenie, dzięki któremu nowy Macbook pozwoli Ci na korzystanie z komputera tak, jak do tej pory.

Pozbyli się napędu optycznego. Pozbyli się przewodowej karty sieciowej, a ostatnio także portów USB czy HDMI. Z nowych Macbooków wystają wyłącznie dwa lub cztery porty Thunderbolt 3 w postaci gniazd w standardzie USB-C i nic więcej. Służą do wszystkiego – do ładowania, podłączenia urządzeń peryferyjnych, podpinania do przewodowej sieci LAN i wielu innych. Warunek?

Do wszystkiego musisz mieć przejściówkę.

Problem polega na tym, że zamieszanie wokół ograniczeń jakie wprowadzono w najnowszych komputera zechcieli wykorzystać także producenci przejściówek w tym samo Apple. Zamiast tworzyć jedno uniwersalne urządzenie, od samego początku produkowali kilka różnych. W końcu po co tworzyć i sprzedawać jeden adapter do wszystkiego, skoro można sprzedać kilka do różnych zastosowań?

NATEC Fowler 2 w odróżnieniu od bardzo wielu producentów tworzących adaptery Thunderbolt 3, zdecydował się na stworzenie przejściówki idealnej, łączącej w sobie wszystkie niezbędne standardy w jednym, niewielkim urządzeniu zamkniętym w solidnej metalowej obudowie.

W NATEC Fowler 2 znajdziemy kartę sieciową Ethernet 100 Mb/s, czytnik kart pamięci SD, czytnik kart pamięci microSD, aż 3 porty USB 3.0 typu A, wyjście HDMI 4K do podłączenia monitora zewnętrznego, a także złącze USB-C z obsługa PD dzięki któremu nie tracimy kolejnego portu do podpięcia zasilacza. Jest wiec wszystko to, czego możemy potrzebować podczas codziennej pracy.

Z niewielkich rozmiarów metalowej obudowy wystaje niedługi 15 centymetrowy, ale za to bardzo solidny przewód zakończony wtykiem USB-C. Taki przewód gwarantuje długotrwałą żywotność akcesorium, które z racji używania go niemal każdego dnia, przewożenia i przenoszenia w torbie jest narażony na codzienne trudności.

Dlatego bardzo chciałem podkreślić jakość wykonania tego urządzenia.

Jest dobrze. Powiedziałbym nawet, że bardzo dobrze.

NATEC Fowler 2 to druga generacja adaptera Fowler. W tym modelu dodano przede wszystkim kolejny port USB typu A w standardzie 3.0, dzięki czemu adapter stał się jeszcze bardziej funkcjonalny, pozwalając na pracę z jeszcze większa ilością podpiętych urządzeń zewnętrznych.

Dzięki takim urządzeniom jak NATEC Fowler 2, komputery Apple dla wielu profesjonalistów stają się ponownie używalne, a przy tym nie trzeba sięgać głęboko do kieszeni, aby kupować kilka przejściówek Apple, aby zagwarantować pełną funkcjonalność.

Wystarczy to jedno urządzenie.

Możliwość skorzystania z transferu aż 5Gb/s z powodzeniem pozwoli sprostać podłączonym dyskom i kartom pamięci w tym samym czasie, a karta sieciowa z RJ45 zagwarantuje wpięcie się w firmową czy domową sieć, gdy nie chcemy lub nie mamy możliwości skorzystania z bezprzewodowej sieci WiFi.

Niestety karta sieciowa, to jedyny drobny minus tego urządzenia. Obecnym standardem są karty 1Gbit. Co więcej, z informacji, które udało mi się znaleźć, poprzednik taką właśnie kartę oferował. Dlaczego producent zdecydował się na zainstalowanie słabszej u następcy?

W świecie WiFi 6, które powoli staje się standardem korzystanie z przewodowej sieci w urządzeniach mobilnych staje się bardzo marginalne. Nie mniej jednak do transferu dużej ilości danych w lokalnej sieci zdecydowanie mile widziana byłaby karta 1Gbit. Pytanie z czego będziecie korzystać częściej? Z karty sieciowej czy z dodatkowego portu USB, który zyskujemy w Fowler 2?

Recenzja NATEC Fowler 2 – bezkonkurencyjny adapter USB-C z HDMI, portami USB, czytnikami kart pamięci i Ethernetem

Zalety Wady

Zalety

  • Wysoka jakość wykonania
  • 8 przejściówek w jednej
  • aż 3 porty USB 3.0
  • Można ładować komputer z poziomu przejściówki przez USB-C PD
  • dwa czytniki kart pamięci SD i microSD
  • HDMI obsługujące monitor z rozdzielczością 4K
  • Wbudowana karta pamięci Ethernet z gniazdem RJ45
  • Atrakcyjna cena poniżej 200 złotych

Wady

  • Karta sieciowa wyłącznie 100Mb/s
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.