Recenzja Speck Presidio 2 Pro dla iPhone 14 Pro – case z poduszkami powietrznymi
Recenzja Speck Presidio 2 Pro dla iPhone 14 Pro – case z poduszkami powietrznymi

Recenzja Speck Presidio 2 Pro dla iPhone 14 Pro – case z poduszkami powietrznymi

0

Jesteście tutaj bo zaciekawił Was tytuł artykułu? Takie samo odniosłem wrażenie, gdy pierwszy raz otrzymałem etui Speck Presidio 2 Pro w wersji dla iPhone’a 14 Pro w swoje ręce. Czym może poszczycić się to wyjątkowe etui? Sprawdźcie sami 🙂

Etui od marki Speck jest bez wątpienia akcesorium z wyższej półki. Może o tym świadczy już samo opakowanie, w którym dostarczane jest do nas etui. Pudełko informuje nas o najważniejszych cechach akcesorium, które skrywane jest wewnątrz.

Pierwsze czym wyróżnia się Speck Presidio 2 Pro jest opracowana przez producenta specjalna powłoka antybakteryjna Microban, którą pokryte zostało etui. Mimo, iż czas nadmiernej ostrożności związanej z pandemią minął, tak ilość bakterii, którą codziennie jesteśmy w stanie przenieść na nasz smartfon jest przerażająca – mówią o tym liczne badania. Tym samym posiadanie etui wyposażoną w ową powłoka antybakteryjną, jest ciekawym podejściem do tematu.

Kolejnym czynnikiem wyróżniającym Speck Presidio 2 Pro jest zastosowanie przez producenta technologię specjalnych kapsułek, które umieszczone są wewnątrz etui. Według informacji od producenta, zachowują się one niczym poduszki powietrzne, które umieszczone są w samochodach. Ma to z zadanie jak najlepiej zabezpieczyć nasz smartfon przez upadkami.

Dla osób, które cenią sobie jak najlepsze bezpieczeństwo swojego smartfona, a przy okazji nie chcą umieszczać urządzenia w etui pancernym, przedstawiona propozycja od Speck, jest moim zdaniem idealnym kompromisem.

Dzięki zastosowaniu technologii wspomnianych kapsułek udało się stworzyć bardzo kompaktowe etui, które specjalnie nie pogrubia smartfona. Wokół wyspy aparatów znajduje się sztywny kołnierzyk, który wystaje ponad obiektywy. Dobrze wiemy, jak mocno wystają w tym roku obiektywy w iPhonie 14 Pro – ich dobre zabezpieczenie to kluczowa kwestia, gdyż ich uszkodzenie jest dla naszego portfela bardzo krzywdzące.

Na pochwałę zasługuje również wykonanie klawiszy bocznych. Mają poprawny skok i zostały wykonane z miękkiego tworzywa. Nie odbiegają od uczucia „kliku” jaki znamy z telefonu bez nałożonego etui – to duża zaleta, gdyż wiele etui ma problemy z „wypłaszczaniem” kliknięcia. Dobre słowa należą się również wykonaniem dolnych otworów, które wycięte zostały z chirurgiczną precyzją.

Etui wspiera ładowanie indukcyjne poprzez technologię Qi. Producent nie zdecydował się jednak na umieszczenie magnesów, aby umożliwić korzystanie z MagSafe – szkoda, gdyż jak dla mnie to zdecydowanie ważny element każdego etui.

Wadą Speck Presidio 2 Pro jest trudność z jaką wyjmuje się smartfon z etui. Wszystko za sprawą sztywnej struktury case’a i wewnętrznego wypełnienia. Oczywiście telefonu z etui nie wyjmujemy na codzień, jednak moją rolą jest przedstawić wszystkie wady i zalety produktu, stąd też ta uwaga odnośnie komfortu zdejmowania.

Etui jest dość śliskie, co niestety sprawia, że telefon z nałożonym etui bardzo łatwo może wypaść z dłoni. Kolejną wadą zastosowanego materiału gumo-podobnego jest łatwość w zbieraniu wszelakich odcisków palców, a szczególnie śladów od spoconej dłoni, lub gdy mieliśmy kontakt z czymś tłustym. Etui wtedy trzeba wyczyścić wilgotną szmatką, gdyż zwykłe przetarcie o koszulkę nie wystarczy, aby pozbyć się niechcianych zanieczyszczeń, którą chcąc lub niechcący – szpecą nasz telefon.

Podsumowanie

Etui Speck Presidio 2 Pro w wersji dla iPhone’a 14 Pro to zdecydowanie warte polecenia akcesorium, które mogę zaproponować osobom szukającym pokrowca, które w wyższym stopniu (niż standardowe etui o podobnych rozmiarach) zabezpieczy smartfon przed przekornym losem dnia codziennego, a przy okazji znacząco nie pogrubi telefonu. Producent postarał się, aby wszystkie najważniejsze elemenety zostały spełnione – jest wzorowo wykonane, wszystkie techniczne wycięcia są na swoich miejscach, a sam wygląd jest również niczego sobie. Wady w recenzji przedstawiłem, także każdy ma prawo do własnego zdania, czy dla niego będą one istotne podczas wyboru etui.

3.5/5 - (4)
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *