
Nowa plotka informuje, że przyszłoroczne model iPhonów, czyli seria iPhone 15, może zostać pozbawiona fizycznego gniazda karty SIM. Taka sytuacja ma nastąpić w telefonach, które będą oferowane w niektórych krajach i regionach.
Na wstępie dodam, że nie wyobrażam sobie aktualnie sytuacji w naszym kraju, w którym popularyzacja kart e-sim jest na żenująco niskim poziomie. Wiele osób nadal nie wie czym jest taka wirtualna karta, jak działa i do czego służy. Natomiast w krajach, w których faktycznie wszystkie główne sieci obsługują karty e-sim, a społeczeństwo jest przyzwyczajone do ich obsługi, tak niewiedzę przeszkód, aby taka sytuacja mogła nastąpić.
Biorąc pod uwagę rzekomy termin we wrześniu 2022 r., możliwe jest, że Apple usunie fizyczne gniazdo karty SIM, zaczynając od niektórych modeli iPhone’a 14, zamiast niektórych modeli iPhone’a 15, jak pierwotnie krążyły plotki, ale w tym momencie nic nie jest ostateczne.