Recenzja STM GOODS Focus Reveal – miał być efekt wow, a nie ma
Recenzja STM GOODS Focus Reveal – miał być efekt wow, a nie ma

Recenzja STM GOODS Focus Reveal – miał być efekt wow, a nie ma

0

Marka STM GOODS jest mi znana i cenię ją za nieoczywiste pomysły i rozwiązania totalnie oryginalne jak choćby ich stand MAGPOD czy „trzecią rękę” MAG ARM. Mam jednak wrażenie, że tworząc Focus Reveal ktoś chciał zrobić coś „wow” tylko… trochę przestrzelił.

I żeby była jasność – Reveal to bardzo fajne etui. Solidne i dobrze wykonane. Mające wiele zalet, kompatybilne z MagSafe, chroniące kamery i ekran. Natomiast „wartość dodana” jaką miała być tu aktywna warstwa wprowadzająca moją osobę w stan skupienia i zadumy brzmi jak kpina z ludzkiej inteligencji. Ten kawałek śliskiej plastikowej płytki, podobno reagującej na ciepło mojego dotyku to co najwyżej… kawałek śliskiej plastikowej płytki reagującej na ciepło mojego dotyku. Fantazją jaka poniosła marketingowca wymyślającego te sprzedażowe rewelacje powinno się zbadać lub dla jego dobra nakłonić do zmiany profesji.

etui dla iphone 15 pro od stm

Nie mniej jednak STM GOODS Focus Reveral to etui godnego polecenia

Solidny poliwęglan i potrafiący absorbować uderzenia materiał z TPU to bezapelacyjnie najlepsze połączenie biorąc pod uwagę materiały mające ochronić drogi telefon na wypadek nieplanowanego wypuszczenia z rąk.

etui z poliwęglanu

Etui dobrze leży w rękach. Telefony używa się z nim bardzo przyjemnie, co jest zasługa nie tylko niewiele powiększonych gabarytów po założeniu, ale także takim udogodnieniom jak klawisze o wysokim i naturalnym skoku, co wpływa pozytywnie na wygodę użytkowania.

etui dobrze leży w ręce

Etui Focus Reveal chroni iPhone z każdej strony

Dość plastyczne, ale jednak sztywne tworzywo na krawędzi z TPU bardzo dobrze absorbuje uderzenia. Jeżeli telefon wypadnie nam narożnikiem na podłogę, cała siła tego uderzenia skupiona na narożniku zostanie zaabsorbowana przez TPU i rozproszona po całej jego powierzchni.

Recenzja iPhone 15 Pro: Wygląda jak poprzednik, ale to całkowicie nowa konstrukcja.

Ma to za zadanie uchronić delikatny aluminiowy korpus powleczony tytanem w iPhonie 15 Pro, co jak opisywaliśmy w recenzji iPhone’a 15 Pro okazało się znacznie słabszym rozwiązaniem niż ramka stalowa u poprzedniej generacji.

TPU na bokach etui

Ekran telefonu także jest chroniony przez to etui. Mimo, że nie posiada żadnej klapki ani innej osłony, etui STM GOODS Focus Reveal ma wystająca krawędź ponad ekran. Gdy telefon upadnie ekranem na płaską powierzchnię, ponownie cała siła uderzenia zostanie zaabsorbowana przez tworzywo TPU.

Tak wygląda klawisz czynności w iPhonie 15
Tak wygląda ramka tytanowa  w iPhonie 15 Pro

Delikatny szklany tył iPhone’a 15 Pro, ponownie dużo słabszy niż w poprzednich generacjach jeżeli chodzi o wytrzymałość na wypadek uderzenia czy ucisku, w tym wypadku jest chroniony przez poliwęglanowe plecy etui. To solidne tworzywo, które nie tylko wzmacnia stabilność konstrukcji telefonu, choćby na wypadek noszenia w ciasnej kieszeni, co często powoduje naprężenia, a w konsekwencji pęknięcia szklanych elementów, ale także chroni na wypadek uderzenia tyłem.

etui chroni aparat iphone 15 pro

I tutaj ważna rzecz – pierścień wokół obiektywów kamery. Szkła aparatów w iPhonie mimo zapewnień producenta, to jedne z najczęściej uszkadzających się szklanych elementów telefonów Apple, zaraz po wyświetlaczach. Dlatego jeżeli zależy Wam na tym, aby etui było bezpieczne dla telefonu, szukajcie takiego jak STM GOODS Focus Reveral, czyli takie z pierścieniem wystającym ponad linię obiektywów. Dzięki temu, przy upadku na płasko czy nawet przy odkładaniu telefonu, nie uderzycie obiektywami bezpośrednio o powierzchnie, a to daje im większą szansę na pozostanie w sprawności.

Uwaga! Oglądanie poniższego akapitu grozi wprowadzeniem w stan zadumy. (żart)

Wybaczcie, ale po prostu dawno nic mnie tak nie rozbawiło jak opis tego produktu, w którym ktoś napisał takie brednie. Co gorsza, ta magiczna aktywna płytka w rzeczywistości nie tylko nie wprowadzi Was w żaden stan. Ona w ogóle nic nie robi.

Na tej animacji widać co się dzieje z tym etui podczas pocierania.

W teorii potarcie jej powinno powodować rozświetlenie powierzchni, pojawienie się magicznego wzorku, który zmanipuluje wasz mózg i zmusi go do skupienia. W praktyce, możecie go sobie trzeć ile chcecie, ale nic spektakularnego się tu nie zadzieje. Niestety.

pocieranie etui nie wywoluje zadnego efektu

Etui, które samo zadba o swój wygląd. 

Ciekawym rozwiązaniem jest technologia ClearShell Plating, która dba o to, aby etui na długi czas pozostało estetyczne i bez śladów zużycia. Samonaprawiająca się warstwa tego etui potrafi się regenerować i dzięki temu nabyte w drodze użytkowania etui pojawiające się na nim ryski samoczynnie potrafią zniknąć.

Nie jest to jakaś nowa technologia, ale miałem już w testach kilka takich rozwiązań i faktycznie kilka tygodni noszenia potwierdziło mi, że to działa do momentu, kiedy zarysowania się powierzchowne.

Podsumowując 

Jak napisałem na początku STM GOODS Focus Reveral to fajne etui, które dobrze chroni telefon. Niczego mu nie brakuje – ani wysokiego poziomu ochrony, ani wsparcia dla takich technologii jak MagSafe. Nie mniej jednak „wzorek” mający wyróżnić na tle innych etui ten model zupełnie do mnie nie przemawia, a wymyśloną wokół niego historia wzbudza co najwyżej politowanie.

Etui do testów dostarczył sklep Jabłecznik.pl

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *