Recenzja Smarter Coffee Machine – pierwszy przelewowy ekspres do kawy sterowany z iPhone’a
Recenzja Smarter Coffee Machine – pierwszy przelewowy ekspres do kawy sterowany z iPhone’a

Recenzja Smarter Coffee Machine – pierwszy przelewowy ekspres do kawy sterowany z iPhone’a

0

Kto ma ochotę na kawę zaparzoną za pomocą iPhone’a? Taki ekspres do kawy już jest i można go kupić za niewiele ponad tysiąc złotych. Czy warto?

Recenzja Smarter Coffee Machine w AppleMobile.pl 1 

Smarter Coffee Machine to urządzenie tego samego producenta, co czajnik elektryczny iKettle. Mówię o tym świadomie już na wstępie, aby każdy od razu wiedział z czym ma do czynienia, gdyż marka Smarter w branży jest dużo mniej rozpoznawalna niż sam produkt iKettle. Coffee Machine to ekspres przelewowy.

Można za jego pomocą zaparzyć aromatyczną kawę sypaną wprost do dzbanka, który znajduje się w zestawie. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażony we wbudowany młynek. To dzięki niemu po wsypaniu do szczelnie zamykanego pojemnika, w którym nie ucieknie nam aromat kawy, możemy sami ją zmielić i zaparzyć pyszny gorący napój.

Jak to działa?

Obsługa ekspresu jest niezwykle prosta. Wystarczy podłączyć go do zasilania, pobrać bezpłatną aplikację Smarter 2.0 na nasz telefonu lub tablet i podążać za komunikatami wyświetlanymi na ekranie. Można oczywiście ekspres obsługiwać tradycyjnie w samym urządzeniu. Do tego służy monochromatyczny ekran z przyjemnym białym podświetleniem oraz cztery klawisze funkcyjne.

Recenzja Smarter Coffee Machine w AppleMobile.pl 4

Za ich pomocą możemy wybrać źródło kawy – filtr lub młynek, intensywność naparu z możliwością wyboru trzech stopni „mocy” kawy oraz ilość napoju – od 1 do 12 filiżanek. Po wprowadzeniu ustawień wciskamy Start, chwilę czekamy i kawa jest gotowa do rozlania.

Niestety nie jest to ekspres ciśnieniowy, nie posiada gadżetów w stylu spieniacza do mleka, toteż musimy zapomnieć o przygotowaniu Latte czy Cappuccino jednym przyciskiem.

 

Zarządzanie za pomocą telefonu

Darmowa aplikacja Smarter 2.0 dostępna jest na urządzenia z systemem iOS oraz Android. Po jej pobraniu musimy zalogować się do swojego konta, następnie przeprowadzić procedurę łączenia ekspresu z aplikacją.

Połączenie może się odbywać za pomocą sieci domowej WiFi, do której podłączony jest telefonu lub bezpośrednio z telefonem, jeżeli sieci bezprzewodowej w domu nie posiadamy. Minusem w przypadku tego urządzenia jest obsługa jedynie sieci WiFi pracującej na częstotliwości 2.4GHz. Niestety router, który posiadam mam ustawiony na pracę tylko w 5GHz, gdyż 2.4 mam strasznie zaśmiecone i trudno z sieci korzystać.

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *