Recenzja QUAD LOCK iPhone 6 Bike Kit – uchwyt do roweru dla iPhone 6
Recenzja QUAD LOCK iPhone 6 Bike Kit – uchwyt do roweru dla iPhone 6

Recenzja QUAD LOCK iPhone 6 Bike Kit – uchwyt do roweru dla iPhone 6

0

Recenzja QUAD LOCK iPhone 6 Bike Kit w AppleMobile.pl 21

 

Również wśród właścicieli jednośladów są użytkownicy iPhone?ów, dlatego tym bardziej nikogo nie powinno dziwić powstanie specjalnego uchwytu dla telefonów Apple, dzięki któremu solidnie i bezpieczniej zainstalujemy telefon na kierownicy roweru lub motoru. QUAD LOCK to cały system uchwytów do montaż telefonów w domu, samochodzie, ramieniu i właśnie na rowerze.

 Recenzja QUAD LOCK iPhone 6 Bike Kit w AppleMobile.pl 9

iPhone 6 Bike Kit to gotowy zestaw do instalacji iPhone’a 6 na na kierownicy lub ramie roweru. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby uchwyt zainstalować na kierownicy motoru czy hulajnogi. W zestawie sprzedażowym znajdziemy etui dedykowane naszemu smartfonowi (dostępne są dla popularnych telefonów Apple czy Samsung), a także moduł chwytający oraz gumki i opaski zaciskowe do instalacji.

Recenzja QUAD LOCK iPhone 6 Bike Kit w AppleMobile.pl 15

Dodatkowo producent dołączył także kapturek, który zabezpieczy zainstalowane urządzenie podczas jazdy w trudnych warunkach lub przy brzydkiej pogodzie.

Recenzja QUAD LOCK iPhone 6 Bike Kit w AppleMobile.pl 8

Etui jest wykonane z najwyższą starannością. Producenci różnej maści etui do telefonów mogą brać przykład z firmy QUAD LOCK jak powinno się wykańczać idealnie dopasowane pokrowce do elektroniki użytkowej. Telefon mocowany jest na wcisk.

Recenzja QUAD LOCK iPhone 6 Bike Kit w AppleMobile.pl 10

Etui chronić plecy telefon oraz wszystkie jego brzegi. Wystaje nieco ponad ekran, więc również kładąc telefon ekranem do podłoża, o ile będzie płaskie, to ekran nie ulegnie zarysowaniu czy zniszczeniu.

Recenzja QUAD LOCK iPhone 6 Bike Kit w AppleMobile.pl 11

W centralnej części pleców znajduje się wycięcie w kształcie logo producenta. To wycięcie to znak rozpoznawczy marki QUAD LOCK, a za razem idealnie opracowany uchwyt do montażu telefonu w różnych miejscach za pomocą systemu uchwytów tej firmy.

Recenzja QUAD LOCK iPhone 6 Bike Kit w AppleMobile.pl 13

Montowanie uchwytu na ramie roweru to nic trudnego. Można do montażu użyć zaciskowych opasek lub jeżeli rama nie jest jakoś szczególnie gruba, specjalnych dołączonych gumek. Gumki są bardzo solidne i dość trudne je rozciągnąć. To gwarantuje nam, że raz zamocowany uchwyt tymi gumkami, będzie solidnie trzymał telefon w miejscu.

Recenzja QUAD LOCK iPhone 6 Bike Kit w AppleMobile.pl 14

Po zamocowaniu uchwytu, wystarczy tylko przyłożyć lekko przekręcony telefon do uchwytu i przekręcić do pozycji pionowej. W tej chwili usłyszymy taki specyficzny klik, który sygnalizuje nam zapięcie telefonu. Od tej chwili możemy być spokojni o nasz telefon. Nie ma również mowy, że ktoś jadać szybciej chwyci nam za telefon i ucieknie. Telefon zapięty trzyma się tak solidnie, że jest to w zasadzie niemożliwe.

Recenzja QUAD LOCK iPhone 6 Bike Kit w AppleMobile.pl 5

By wypiąć telefon z uchwytu należy nacisnąć wypustkę pod obudową i tej samej chwili przekręcić telefon. Blokadę zwolnić się na tyle trudno, że tylko stojąc w miejscu, jesteśmy w stanie to zrobić sami.

Recenzja QUAD LOCK iPhone 6 Bike Kit w AppleMobile.pl 17

Nie ma więc obaw o to, że zostaniemy szybcikiem obrabowani przez innego rowerzystę-złodzieja.

Recenzja QUAD LOCK iPhone 6 Bike Kit w AppleMobile.pl 4

Wybierając się w rowerową trasę przy niepewnej pogodzie lub warunkach, które na tej trasie mogą nas spotkać (błoto, nierówny teren który może sprawić, że się przewrócimy itd.) warto dodatkowo zabezpieczyć ekran kapturkiem, czy jak nazywa go producent – ponchem. Kapturek to dodatkowa, silikonowa nakładka która zabezpieczy nam telefon podczas jazdy właśnie przed trudnymi warunkami trasy oraz pogody.

Recenzja QUAD LOCK iPhone 6 Bike Kit w AppleMobile.pl 23

Niestety wadą kapturka jest dość ograniczona możliwość obsługi dotykowego telefonu. Jeszcze o ile nie mamy żadnego protektora na ekranie w postaci folii czy hartowanego szkła, to względnie jesteśmy w stanie na przykład odebrać połączenie czy obsłużyć jakąś rowerową aplikację.

Recenzja QUAD LOCK iPhone 6 Bike Kit w AppleMobile.pl 5

Niestety nie działa Touch ID. Mając jednak na ekranie jakiś protektor, obsługa telefonu z nałożonym kapturkiem jest niemożliwa – dotyk nie reaguje.

Recenzja QUAD LOCK iPhone 6 Bike Kit w AppleMobile.pl 20

QUAD LOCK iPhone 6 Bike Kit to świetny gadżet dla osób, które lubią jeździć na rowerze, a przy tym na czas jazdy nie potrafią rozstać się ze swoim telefonem. To również gadżet ?must have? dla osób, które każdą swoją aktywność fizyczną muszą odnotować w aplikacjach typu Endemondo itd.

Recenzja QUAD LOCK iPhone 6 Bike Kit w AppleMobile.pl 3

Wykonanie tego gadżetu jest na szóstkę z plusem. Etui jest tak fajne, że nawet jeżeli nie miałbym roweru, to chętnie nosiłbym je na swoim telefonie. Gdyby nie drobne problemy z obsługą telefonu po nałożenia kapturka, gadżet ten byłby zupełnie bez wad. Polecam!

sklep baner

 

Zalety:

  • + Świetnie wykonany
  • + Solidny uchwyt
  • + Zabezpiecza telefon przed kradzieżą podczas jazdy
  • + Zapewnia bezpieczeństwo urządzeniu podczas opadów
  • + Etui współpracuje z cała resztą uchwytów marki Quad LOCK

 

Wady:

  • -Ograniczone możliwości obsługi telefonu z założonym ochronnym kapturkiem

 

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *