Recenzja Olloclip 4 in 1 Photo Lens dla iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus
Recenzja Olloclip 4 in 1 Photo Lens dla iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus

Recenzja Olloclip 4 in 1 Photo Lens dla iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus

0

Recenzja olloclip 4 in 1 photo lens dla iphone 6 i 6+ w AppleMobile.pl 30

 

Każdy kolejny model iPhone’a posiada co raz lepszy aparat fotograficzny. Obecnie jest on już tak dobry, że jadąc na wakacje posiadaną lustrzankę wyciągam z walizki tylko na specjalne okazje, kiedy zależy mi na nieskazitelnej jakości zdjęcia. Mam jednak wrażenie, że model 6 i 6+ w połączeniu z dodatkowym obiektywem Olloclip wielu osobom zupełnie wystarczy, a tradycyjne aparaty odejdą kompletnie do lamusa, pozostając jedynie w rękach profesjonalistów i hobbystów.

 Recenzja olloclip 4 in 1 photo lens dla iphone 6 i 6+ w AppleMobile.pl 29

Przyznaję, że z dużą niecierpliwością oczekiwałem na obiektywy Olloclip do nowego iPhone’a. Mając ten gadżet dla modelu iPhone 5S, kiedy jeszcze używałem tego modelu, obiektyw Olloclip był jednym z moich podstawowych narządzi w pracy, dzięki któremu fotografowałem zalane płyty główne różnych iPhone?ów dla klientów.

2

Obiektyw makro to w mojej pracy coś niezbędnego, a wykonanie takiego zdjęcia telefonem, dzięki któremu natychmiast mogę je przekazać mailem do klienta to spore uproszczenie. Jednak Olloclip to gadżet nie tylko dla takich osób, na których zawód wymusza korzystanie z niego. To przede wszystkim gadżet dla osób uwielbiających fotografowanie. Obiektyw Olloclip + aparat iPhone;a to obecnie wystarczający zestaw do tego, aby wykonane fotografie zapierały dech w piersiach.

Recenzja olloclip 4 in 1 photo lens dla iphone 6 i 6+ w AppleMobile.pl 2

W zestawie testowym znajdziemy aż trzy uchwyty dla moduł obiektywu w różnych kolorach. Uchwyt możemy przypiąć do dołączonej smyczy i nosić na szyi. Gdy skończymy fotografować odkładamy obiektyw do uchwytu i dzięki temu nie przeszkadza nam on, a w razie potrzeby mamy go zawsze pod ręką.

Recenzja olloclip 4 in 1 photo lens dla iphone 6 i 6+ w AppleMobile.pl 28

Obiektyw Olloclip składa się z tak naprawdę czterech różnych szkieł. Znajdziemy tu szkło szerokokątne pozwalające nieco oddalić nas od fotografowanej przestrzeni, a przez to objąć w kadrze jeszcze większy kawałek przestrzeni przed nami. Idealne szkło do robienia zdjęć plenerów, szczególnie tych na wakacjach.

Recenzja olloclip 4 in 1 photo lens dla iphone 6 i 6+ w AppleMobile.pl 18

Drugie szkło to rybie oko. Pozwala na wykonanie zdjęć z ciekawym efektem. Umożliwia uzyskanie większej głębi i efektu trójwymiarowości na zdjęciach. Osobiście nie używam, ale są osoby, które żyją z zrobienia zdjęć takim szkłem.

Recenzja olloclip 4 in 1 photo lens dla iphone 6 i 6+ w AppleMobile.pl 26

Dwa pozostałe to szkła makro do robienia zdjęć niewielkim przedmiotom z bardzo małej odległości. Idealne w mojej pracy, gdy fotografuje ogniska korozji w zalanych iPhone’ach, ale równie idealny do fotografowania przyrody.

1

Do zestawu z obiektywem warto kupić dedykowane etui Olloclip.

Recenzja olloclip 4 in 1 photo lens dla iphone 6 i 6+ w AppleMobile.pl 12

Dzięki temu unikniemy problemu zdejmowania pokrowca innego producenta, tylko po to, aby założyć obiektyw na telefon. Zakładając etui Olloclip, mamy zabezpieczony telefon przed uszkodzeniami mechanicznymi, a specjalne wycięcie zapewnia łatwy i szybki montaż obiektywu na iPhonie.

Recenzja olloclip 4 in 1 photo lens dla iphone 6 i 6+ w AppleMobile.pl 13

Jedyną wadą Olloclip 4 in 1 photo lens jest dość wysoka cena. Jedyne co ją próbuje wyjaśnić to wysoka jakość wykonania całego zestawu. Jeżeli wyjeżdżacie na wakacje i nie bierzecie innego aparatu niż Wasz iPhone, to wykonania świetnych zdjęć warto zainwestować w ten obiektyw. Gadżet dzięki dołączonej przystawce pasuje również do większego iPhone’a 6 Plus.

sklep baner

 

 

Olloclip 4 in 1 Photo Lens dla iPhone 6 do testów dostarczyła firma ALSTOR, właściciel sklepu https://iCorner.pl

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *