Recenzja MOPHIE Juice Pack Air dla iPhone 6 – smukłe etui z wbudowaną baterią
Recenzja MOPHIE Juice Pack Air dla iPhone 6 – smukłe etui z wbudowaną baterią
0

Recenzja MOPHIE Juice Pack Air dla iPhone 6 – smukłe etui z wbudowaną baterią

0

Recenzja MOPHIE Juice Pack Air dla iPhon 6 w AppleMobile.pl 11

 

Problem każdego etui z wbudowaną dodatkową bateria są gabaryty. Niestety fizyk się nie oszuka. Chcesz więcej energii dla telefonu? Musisz się pogodzić z tym, że będziesz musiał nosić w kieszeni sporą ?cegłę?. Chyba, że zainwestujesz w najnowsze etui z baterią marki MOHPIE – Juice Pack Air.

 Recenzja MOPHIE Juice Pack Air dla iPhon 6 w AppleMobile.pl 2

Etui z wbudowaną baterią nie jednemu użytkownikowi iPhone’a uratowało życie zawodowe. Niestety ilość odebranych telefonów, wysłanych maili i rozmów wideo potrafi zabić naładowaną baterię przed zakończeniem dnia roboczego. I co wtedy? Albo szukamy gniazdka i czekamy na jej naładowanie, albo..? No właśnie – szukamy nowoczesnego rozwiązania.

Recenzja MOPHIE Juice Pack Air dla iPhon 6 w AppleMobile.pl 3

Takim rozwiązaniem jest chociażby Power Bank – zewnętrzny akumulator który służy nam za gniazdko do ładowania telefonu. Wadą jego jest niestety konieczność zapamiętania, by zawsze zabierać go ze sobą. No i ten pałętający się wszędzie kabel podczas używania. Zmora, a miało być nowocześnie. Wydaje się, że bardziej innowacyjnym rozwiązaniem będzie etui, które potrzebny nam dodatkowy akumulator będzie miało już wbudowany. Żadnych kabli, dodatkowych rzeczy do zabrania. Po prostu etui, które chroni, a przy okazji doładuje wyczerpujące się ogniwo. Korzystałem z wielu takich etui z baterią zainstalowaną w pleckach. Każde spełniało swoją rolę.

Recenzja MOPHIE Juice Pack Air dla iPhon 6 w AppleMobile.pl 20

Niestety każde nie dość, że co najmniej dwukrotnie zwiększało masę samego telefonu to dodatkowo sprawiało, że stawał się on jedną wielką cegłą. MOPHIE pokazało, że etui z wbudowaną baterią wcale nie musi być grube, by zapewniało dodatkowe 100% naładowania baterii iPhone’a.

Recenzja MOPHIE Juice Pack Air dla iPhon 6 w AppleMobile.pl 19

Wystarczy kupić ultra cienką jak na etui z baterią obudowę Juice Pack Air, której ogniwo o pojemności 2750mAh zapewni nam dodatkowe 11 godzin oglądania filmów, 14 godzin rozmowy czy nawet 10 godzin serfowania po sieci przez sieć komórkową.

Recenzja MOPHIE Juice Pack Air dla iPhon 6 w AppleMobile.pl 4

Air wykonany został z satynowego tworzywa sztucznego, które jest niezwykle przyjemne w dotyku. Czarna kolorystyka idealnie współgra z ciemnym modelem iPhone’a 6. W przypadku urządzeń z białym przodem, przyjemnie kontrastuje i wyróżnia się z tłumu.

Recenzja MOPHIE Juice Pack Air dla iPhon 6 w AppleMobile.pl 29

W zestawie znajdziemy przewód microUSB do ładowania wbudowanego w etui ogniwa oraz przedłużkę do podłączenia zestawu słuchawkowego.

Recenzja MOPHIE Juice Pack Air dla iPhon 6 w AppleMobile.pl 24

Samo etui składa się z dwóch części.

Recenzja MOPHIE Juice Pack Air dla iPhon 6 w AppleMobile.pl 16

By zainstalować w nim telefon, wystarczy mniejszą, górną część odłączyć od reszty lekko z wyczuciem ciągnąc, wsunąć w szyny prowadzące smartfon i zapiąć go mniejszym elementem na górze.

Recenzja MOPHIE Juice Pack Air dla iPhon 6 w AppleMobile.pl 17

Przelotowe przyciski wyciszenia, regulacji głośności oraz włącznika zapewniają komfortową obsługę telefonu. Wyprowadzone do przodu kanały akustyczne kierują dźwięk w stronę użytkownika. Dzięki temu rozmowa z włączonym trybem głośnomówiącym przebiega lepiej, niż nie mamy na telefonie żadnego etui. Również nasi rozmówcy będą nas słyszeć zdecydowanie wyraźniej.

Recenzja MOPHIE Juice Pack Air dla iPhon 6 w AppleMobile.pl 23

Poziom naładowania wbudowanego ogniwa sprawdzimy za pomocą czterech diod LED znajdujących się z tyłu urządzenia. Wystarczy nadusić niewyróżniający się przycisk, który w zależności od zapalonych diod, poinformuje o poziomie naładowania baterii. Pojemności 2750 mAh pozwala na zmagazynowanie energii, która naładuje w pełni rozładowaną baterię iPhone’a 6 do 100 procent.

Recenzja MOPHIE Juice Pack Air dla iPhon 6 w AppleMobile.pl 22

Juice Pack Air to nie tylko praktyczne rozwiązanie problemu z rozładowująca się baterią smartfonu przed zakończeniem pracy. To także solidne zabezpieczenie delikatnego smartfonu Apple przed uszkodzeniami mechanicznymi – upadkiem, zarysowaniem itp.

Recenzja MOPHIE Juice Pack Air dla iPhon 6 w AppleMobile.pl 7

Odporne na uszkodzenia tworzywo TPU, z którego powstała obudowa z powodzeniem uchroni nasz telefon podczas upadku na twardą powierzchnię. Lekko wystająca krawędź ponad ekran LCD uchroni szkło telefonu przed zarysowaniami, gdy zdarzy nam się położyć telefon wyświetlaczem do zabrudzonej powierzchni.

Recenzja MOPHIE Juice Pack Air dla iPhon 6 w AppleMobile.pl 10

Co warto odnotować, etui ładujemy za pomocą kabla microUSB dołączonego do zestawu. Jednak sam kabel służy nie tylko do doładowania baterii Air?a. Podczas ładowania baterii możemy przy pomocy tego przewodu z powodzeniem synchronizować telefon z komputerem, bez konieczności demontażu obudowy. To duża zaleta i funkcjonalność, którą nie zawsze się spotyka w tego typu rozwiązaniach.

Recenzja MOPHIE Juice Pack Air dla iPhon 6 w AppleMobile.pl 5

Etui posiada wyprowadzenia przy złączu ładowania dedykowane do współpracy ze stacją dokującą marki Mophie. Dzięki temu wracając do domu nie musisz poszukiwać kabla najczęściej zawiniętego gdzieś za biurkiem. Wystarczy, że wstawisz telefon w stację dokującą, a ta rozpocznie ładowanie. To bardzo ładne i praktyczne rozwiązanie.

Recenzja MOPHIE Juice Pack Air dla iPhon 6 w AppleMobile.pl 27

Największą zaleta Juice Pack Air są jego gabaryty. To najsmuklejsze etui z wbudowaną baterią jakie do tej pory widziałem. Jego gabaryty nie przekreślają noszenia telefonu w kieszeni z obawą, że spadną nam spodnie. Etui jest ciężkie, ale jest to masa do przełkniecie dla każdego normalne użytkownika. Możliwość doładowania rozładowującej baterii w dowolnym czasie i miejscu zupełnie nam ją rekompensuje.

 

kup ten produkt

Zalety:

  • – Smukła obudowa z wbudowaną baterią
  • – Możliwość ładowania i synchronizacji w tym samym czasie
  • – Pojemna bateria zamkniętą w stosunkowo lekkie i niewielkiej konstrukcji
  • – Wysoka jakość materiału i wykończenia
  • – Zapewnia ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi

 

Wady:

  • – Nadal czuć masę całości noszą telefon w kieszeni
  • – Ładowanie kablem microUSB, zamiast Lightening
  • – Mimo dużej pojemności, tylko jedno pełne ładowanie baterii iPhone’a
  • – Cena w okolicach 350 złotych

 

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *