Recenzja LIFEPROOF Fre dla iPhone 6 – konieczne akcesorium, gdy zależy nam na udanym urlopie

Recenzja LIFEPROOF Fre dla iPhone 6 – konieczne akcesorium, gdy zależy nam na udanym urlopie

0

IMG_4870

Wakacje w pełni, to też nasze telefony są jeszcze bardziej narażone na wypadki związane z wodą, piaskiem czy uszkodzeniami mechanicznymi. Wystarczy jednak zaopatrzyć się w odpowiednie etui i wszystkie te niebezpieczeństwa zupełnie przestaną dotyczyć naszego ukochanego smartfonu czy tabletu. Jednym z dostępnych na rynku jest wodoszczelne i upadkoodporne etui LIFEPROOF Fre, które podczas ostatniego urlopu miałem okazję testować na iPhone 6.

Lifeproof Fre dla iPhone 6 w AppleMobile.pl 3

LIFEPROOF w swojej ofercie posiada odpowiednie obudowy ochronne dla różnego rodzaju elektroniki – popularnych smartfonów Apple’a, Samsunga czy tabletów tych firm. Do recenzji dzięki uprzejmości firmy ALSTOR, właścicielowi sklepu iCorner otrzymałem do testów obudowę LIFEPROOF Fre dedykowaną najnowszemu telefonowi Apple.

IMG_4865

Fre to obudowa będąca niejako dwuelementową nakładką na telefon, wykonaną z solidnego tworzywa sztucznego. Solidne zaczepy, uszczelki i opracowana przez lata doświadczeń obudowa, pozwala nam z powodzeniem fotografować i nagrywać filmy pod wodą, a także zabezpieczyć nasz telefon przed zgubnym kontaktem z piaskiem czy twardą powierzchnią podczas niekontrolowanego upadku na ziemię. W zestawie, który kupimy prócz obudowy znajduje się ściereczka do wypolerowania powierzchni telefonu oraz szybki obudowy, przed jej zamknięciem.

IMG_4867

Dodatkowo producent dołączył specjalną przedłużkę do podłączenia słuchawek, bez konieczności uwalniania telefonu z obudowy, gdy zachce nam się słuchać ulubionej muzyki.

Lifeproof Fre dla iPhone 6 w AppleMobile.pl 2

Przedni panel to specjalna plastikowa folia osłaniająca ekran telefonu przed uszkodzeniami mechanicznymi i oczywiści wodą. Mimo dość sporej grubości folii, telefon możemy z powodzeniem obsługiwać. Jego dotyk odpowiednio interpretuje komendy dotykowe.

IMG_4870

Warunek? Ekran i nasze palce nie mogą być mokre. Jeżeli wejdziemy do wody i będziemy chcieli uruchomić nagrywanie czy fotografowanie przy użyciu dotykowego ekranu, to niestety nam się to nie uda. Warto więc przed zanurzeniem uruchomić aplikację aparatu czy nagrywania wideo, a do wykonania zdjęcia czy rozpoczęcia filmowania wykorzystać dodatni klawisz głośności, który działa jako spust migawki.

IMG_4869

Pod wodą nie działa również czytnik linii papilarnych. Jednak tylko wtedy. Użyta cieńsza folia plastikowa przy sensorze linii bez problemu pozwala na odblokowywanie telefonu przy użyciu czytnika biometrycznego.

IMG_4868

Mimo dość sporych gabarytów, producent postarał się, aby etui LIFEPROOF Fre dla iPhone 6 maksymalnie odchudzić gdzie się tylko da. I rzeczywiście iPhone 6, który już sam w sobie jest dość sporym telefonem, po założeniu Fre jest zaledwie niewiele większy i niewiele grubszy niż bez niego.

IMG_4872

Mimo wodoszczelności, telefon służy z powodzeniem jak normalny telefon do prowadzenia rozmów głosowych. Specjalne membrany zapobiegające dostaniu się wody do wnętrza obudowy, a więc również do naszego telefonu, są na tyle cienkie, że bez większych oporów przepuszczają dźwięk. Obudowa nie ogranicza także korzystania z jakichkolwiek funkcjonalności telefonu. Możemy korzystać ze wszystkich mechanicznych klawiszy komórki. Możemy robić zdjęcia, filmować, (także z rejestracją dźwięku). Okienko na logo Apple z tyłu w obudowie to ukłon w stronę tych, lubiących się lansować najnowszym posiadanym przez siebie gadżetem ;-).

IMG_4876

Port słuchawkowy oraz ładowania są odpowiednio zabezpieczone, a przy tym łatwo dostępne dla użytkownika. Port JACK znajduje się za zakręcanym korkiem. Port Lightening natomiast zabezpieczono zapinką z odpowiednią gumową uszczelką dociskającą, uniemożliwiająca dostanie się wody.

IMG_4874

Jednak przed pierwszą kąpielą z telefonem w  basenie czy morzu, warto wykonać domowy test szczelności, bez telefonu w  środku. Wystarczy złożyć obudowę bez komórki, i zanurzyć w wodzie na 15 minut. Następnie wytrzeć i rozłożyć gadżet, by sprawdzić szczelność. Jeżeli podczas zanurzania nie było widać bąbelków powietrza, a po rozłożeniu we wnętrzu nie znalazła się choćby kropelka wody, można z powodzeniem montować obudowę na telefonie i moczyć go do woli.

IMG_4877

Ja sprawdziłem. Pływałem z telefonem przy hotelowym basenie, moczyłem w oceanie będąc na plaży podczas urlopu na Teneryfie. iPhone wszystkie zanurzenia, filmowania i fotografowania przeżył bez szwanku.

Jeżeli wybieracie się na urlopu, koniecznie zaopatrzcie się w jakieś etui chroniące przed zalaniem u uszkodzeniami mechanicznymi. Wydane pieniądze pozwolą Wam nie tylko przywieźć z wakacji sprawny telefon z zapisanymi w  jego pamięci fantastycznymi zdjęciami, ale przede wszystkim w razie jakiegoś wypadku wodno-lądowego Waszej komórki, nie zepsujecie sobie wyjazdu.

Ja z tego typu etui polecam właśnie LIFEPROOF Fre.

kup ten produkt

Zalety:

– Niewiele zwiększa gabaryty urządzenia

– Maksymalnie odchudzone etui

– Zapewnia ochronę przed zalaniem i upadkiem

– Umożliwia pełne wykorzystanie funkcjonalności telefonu

– Fotografuj i filmuj pod wodą

 

Wady:

– Dotyk nie działa pod wodą i gdy mamy mokre ręce

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *