Recenzja PURO Impact Pro – solidne etui dla iPhone 7
Recenzja PURO Impact Pro – solidne etui dla iPhone 7

Recenzja PURO Impact Pro – solidne etui dla iPhone 7

5

Kolejne interesujące etui dla najnowszego iPhone’a 7 trafiło do nas do testów. Tym razem produkt o tradycyjnej budowie i wzmocnionej konstrukcji, dzięki której ochroni telefon nawet przy upadku z wysokości 3 metrów. recenzja-puro-impact-pro-w-applemobile-pl-1

Wszystko dzięki 3 warstwowej technologii ochronnej, która doceniona została militarnym certyfikatem MIL-STD 810G-516.7. Etui łączy w sobie funkcję bumpera o solidnej konstrukcji chroniącej każdą krawędź telefonu z etui, które dodatkowo chroni nam plecki telefonu.

Z doświadczenia powiem, że ekran w iPhone’ach pęka nie z powodu uderzenia nim samym o twardą powierzchnię (szkła stosowane w ekranach są stosunkowe solidne), a podczas uderzenia narożnikiem obudowy. W takim wypadku aluminiowa obudowa gnie się do środka, miażdżąc tym samym szklany element. Takiemu uszkodzeniu nie jest w stanie zapobiec ani solidne szkło stosowane przez producentów ekranów, ani nawet dodatkowa ochrona w postaci szklanego protektora naklejanego na ekran.

recenzja-puro-impact-pro-w-applemobile-pl-6

Dlatego tak ważne jest, aby telefon poza protektorem, był zabezpieczony dobrym, solidnym etui, który chroni najbardziej krawędzie telefonu, w tym jego narożniki. W przypadku produktu PURO Impact Pro do stworzenia elementów chroniących krawędź użyto trzech warstw ochronnych, których zadaniem jest absorbowanie siły uderzenia podczas upadku.

recenzja-puro-impact-pro-w-applemobile-pl-11

Od wewnątrz producent wypełnił obudowę polimerowym tworzywem Versaflex. Dodatkowo od zewnętrz chroni je odporne na mechaniczne uszkodzenia tworzywo sztuczne.

recenzja-puro-impact-pro-w-applemobile-pl-10

Etui, które otrzymałem jest położeniem żarówiastej zieleni z przezroczystymi plecami, odsłaniającymi wygląd iPhone’a. W ofercie dostępne są także inne wersje kolorystyczne.

recenzja-puro-impact-pro-w-applemobile-pl-16

Etui posiada wycięcia i otwory na wszystkie klawisze, złącza i kanały naszego telefonu, przez co w żaden sposób nie utrudnia nam jego obsługi.

Po osadzeniu komórki w jego wnętrzu, czuć jej wyraźne powiększenie. To zasługa ochronnych warstw. Niestety właściciele telefonów zabezpieczonych protektorami na ekran, które zachodzą na jego całą powierzchnią nie będą do zadowoleni z tego etui.

Takie szkło zaczyna podchodzić do góry i odklejać się od ekranu. Chcąc używać etui PURO Imact Pro, koniecznie trzeba szukać protektora na ekran typu „case friendly”, czyli takiego, który po założeniu etui nie będzie się odklejał.

Etui do testów dostarczył sklep https://forcetop.com

Recenzja PURO Impact Pro – solidne etui dla iPhone 7

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Solidna ochrona
  • Dobrze dopasowane
  • Nie utrudnia dostępu do funkcji telefonu

Wady

  • Nie współpracuje z dopasowanymi protektorami na ekran
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

Comment(5)

  1. Dlaczego chciałbym takie etui? Ponieważ jest przezroczyste więc zachowam lepszy kontakt z tyłem iPhone’a i będę mógł na bierząco monitorować jego stan. Tym samym umożliwi mi to błyskawiczną reakcję gdy tylko wypatrzę że pod etui dostali się jacyś intruzi (np. kurz), którzy mogliby zarysować urządzenie. Po drugie intensywnie zielony kolor case’a odwróci uwagę od logo Apple, dzięki czemu nie zostanę posadzony o szpanowanie telefonem. A po trzecie zaplusuję u miłośników przyrody, bo kolor obudowy pozwoli mi utożsamić się z naturą. Jedno etui a tyle zalet 🙂

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *