Recenzja Verbatim USB Drive – tu wielkość ma znaczenie!
Recenzja Verbatim USB Drive – tu wielkość ma znaczenie!

Recenzja Verbatim USB Drive – tu wielkość ma znaczenie!

2

Pamięci z technologią OTG, pozwalającą na wykorzystanie ich nie tylko do współpracy jedynie z komputerami wyposażonymi w port USB, ale także smartfonami i tabletami wyposażonymi w złącze microUSB są coraz powszechniej dostępne. Firma Verbatim dostarczyła nam dwa malutkie pendrivy do testów, które mogą zainteresować fanów telefonów i tabletów spoza rezerwatu Apple.

Do testów otrzymałem dwie pamięci – Verbatim Nano USB Drive o pojemności aż 32 gigabajtów oraz Verbatim Dual USB Drive o pojemności 16 gigabajtów. Pierwsza z nich to pamięć przenośna, która w jednej obudowie mieści dwa złącza – tradycyjne USB oraz z drugiej strony złącze microUSB.

Recenzja Verbatim USB Drive w AppleMobile.pl 9

Dzięki takiemu rozwiązaniu mając pendrive przy sobie, nie musimy się martwić o to czy akurat będziemy chcieli przegrać pliki na komputer, telefonu czy tablet. Wystarczy podłączyć pamięć do kompatybilnego urządzenia odpowiednim złączem i już. Pamięć, która otrzymałem pomieści do 16 gigabajtów danych.

Recenzja Verbatim USB Drive w AppleMobile.pl 3

Można na niej zapisać filmy, muzykę, zdjęcia czy dokumenty i następnie przeglądać na ekranie telefonu z systemem Android. Rozmiar pamięci jest niewiele większy od monety o nominale 2 złotych.

Recenzja Verbatim USB Drive w AppleMobile.pl 6

Niewielkie rozmiary oraz dostępna w zestawie zatyczka z niewielką smyczą pozwala przypiąć pamięć na przykład do kluczy i zawsze mieć ją przy sobie.

Recenzja Verbatim USB Drive w AppleMobile.pl 4

Pendrive ten dysponuje interfejsem USB 2.0. Podczas testów na prędkość zapisu uzyskał wyniki poniżej zadowalających prędkości.

DiskSpeedTest

Jednak w przypadku takiego produktu to nie prędkość transferu danych jest najważniejsza, a rozmiar pamięci (można go nawet nosić w portfelu w kieszonce na drobne) oraz brak konieczności martwienia się o przejściówkę na microUSB, by skorzystać z pamięci na urządzeniach mobilnych.

Recenzja Verbatim USB Drive w AppleMobile.pl 10

Natomiast Verbatim Nano USB Drive to pamięć o jeszcze mniejszych rozmiarach.

Recenzja Verbatim USB Drive w AppleMobile.pl 12

Największym elementem tej pamięci jest wtyczka w standardzie USB. Sam nośnik to ułamek wielkości całego pendriva.

Recenzja Verbatim USB Drive w AppleMobile.pl 18

O ile ta pamięć także współpracuje z urządzeniami z OTG jak telefony czy tablety pracujące pod kontrolą Androida, o tyle do jej podłączenia do tych urządzeń potrzebujemy już specjalnej przejściówki. Tę oczywiście znajdziemy w zestawie.

Ten model pamięci o pojemności aż 32 gigabajtów jest idealny wyborem dla osób, które potrzebują pojemnej pamięci, którą z racji mikroskopijnych rozmiarów zawsze mogą mieć przy sobie, chociażby na stałe wpięta w port swojego laptopa, a okazjonalnie chcą z niej skorzystać na telefonie czy tablecie.

Recenzja Verbatim USB Drive w AppleMobile.pl 19

Podczas testów transferu danych pamięć Verbatim Nano USB Drive osiągnęła w teście następujące wyniki.

DiskSpeedTest

Choć znacznie lepsze od Dual USB Drive, to niestety również nie są one zadowalające. Wąskim gardłem jest tu interfejs USB 2.0. Tu jednak również chciałbym zaznaczyć, że takiej pamięci nie kupuje się do szybkiego zapisu danych, lecz głównym kryterium jest duża pojemność i gabaryty.

Recenzja Verbatim USB Drive w AppleMobile.pl 20

Jeżeli szukacie pojemnego, taniego, a przy tym niewielkich rozmiarów pendrive’a, rozważcie zakup pamięci od Verbatimu. To czy wybierzecie Nano USB Drive czy Dual USB Drive zależy już od indywidualnych potrzeb – tego jak często zamierzacie podłączać pamięć nie tylko do komputera ale także do smartfonu czy tabletu.

Recenzja Verbatim USB Drive w AppleMobile.pl 15

Recenzja Verbatim USB Drive – tu wielkość ma znaczenie!

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Niewielkie rozmiary
  • Wsparcie dla OTG

Wady

  • Transfer danych
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

Comment(2)

  1. Szczerze mówiąc nie rozumiem zachwytów. O dwie klasy lepszym wyborem jest np sandisk ultra fit usb 3.0 mający pojemności do 128GB…

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *