Kabel lightening z metalowym oplotem. Recenzja Verbatim Lightening Cable Sync & Charge
Kabel lightening z metalowym oplotem. Recenzja Verbatim Lightening Cable Sync & Charge

Kabel lightening z metalowym oplotem. Recenzja Verbatim Lightening Cable Sync & Charge

0

Metrowy przewód marki Lightening w zasadzie nie różni się niczym od innych kabli do ładowania iPhone’a. Niczym poza jednym szczegółem. Bardzo ważnym szczegółem.

To jaki kabel do ładowania iPhone’a będziecie używać do ładowania telefonu mam niebywałe znaczenie, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo i długie lata bezawaryjnej pracy. Nie będę owijał w bawełnę – przetarte i przełamane przewody, to główny powód, z którego trafiają do naszego serwisu telefony Apple z uszkodzonym układem zasilania U2.

Oryginalny czy zamiennik? Kupujemy kabel do iPhone’a.

Niestety oryginalne kable Apple, które znajdujemy zawsze w pudełku z telefonem nie są najlepszej jakości, jeżeli chodzi o trwałość, przez co po roku czy dwóch codziennego używania, pałętania się przewodu po podłodze, torbie i plecaku, najczęściej jego izolacja jest przetarta, a miedziane żyły połamane. Od takiego stanu przewodu niedaleko do zwarcia, przepięcia i problemów. Zwarty kabel pod napięciem bardzo szybko potrafi uszkodzić iPhone’a, a naprawa układu zasilania jest kosztowna. Dlatego nie warto zwlekać z wymiana kabla na nowy, kiedy widzimy, że stary jest już wyświechtany, do momentu aż albo on, albo telefon przestanie działać.

Kable możemy wymieniać co jakiś czas lub możemy kupić jeden solidny i mieć go już na zawsze. Takich przewodów, które wydają się być niezniszczalne kilka już w testach mieliśmy.

Warto zajrzeć do archiwum moich recenzji. Przewód Verbatim Lightening Cable Sync & Charge zapewne do tej krótkiej listy najbardziej solidnych dołączy.

W zestawie znajdziemy przewód o długości 100 centymetrów. Jego wtyczki zakończone są aluminiowymi o obudowami przez co wyglądają nie tylko ładnie, ale także solidnie.

Jednak to przewód, a dokładnie sposób jego zabezpieczenia sprawia, że ten kabel posłuży nam przez lata.

Verbatim już przesyłał mi jeden ze swoich przewód do testów. Był to krótki kabelek, który idealnie współpracuje z moim przenośnym wzmacniaczem Onkyo DAC-H200, który spinam gumką z telefonem, a krótkim kablem podpinam wzmacniacz do telefonu. Kabelek też często zabieram w podróż samochodem. Jego krótka długość idealnie odnajduje się w aucie, gdzie wtyczka jest tuż przy kokpicie i długi przewód jest tu zupełnie zbędny.

Jednak ten kabel, który teraz otrzymaliśmy to zupełnie coś innego. Poza długością jego przewód został zabezpieczony metalową osłoną. Taki przewód nie tylko bardzo trudno przeciąć. W normalnych warunkach użytkowania jest on w zasadzie niezniszczalny.

Przy tym producentowi się udało uzyskać kompromis między giętkością przewodu, a wysokim poziomem ochrony. Giętki przewód zapewnia komfort tradycyjnego przewodu, którym można łatwo i wygodnie manewrować.

Kabel lightening z metalowym oplotem. Recenzja Verbatim Lightening Cable Sync & Charge

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *