Recenzja VERBATIM 3 in 1 USB Cable – Jeden kabel do wszystkich urządzeń.

Recenzja VERBATIM 3 in 1 USB Cable – Jeden kabel do wszystkich urządzeń.

Recenzja VERBATIM 3 in 1 USB Cable – Jeden kabel do wszystkich urządzeń.

0

Jeszcze długo poczekamy niż wszystkie urządzenia jakie musimy każdego dnia podpinać do ładowania, będą wyposażone w jeden uniwersalny wtyk. Choć dużo się mówi, że to USB-C miało pogodzić wszystkich producentów elektroniki, to wciąż są tacy, którzy wolą swoje Lightning lub wciąż korzystają z przestarzałego microUSB. Jeżeli też macie ten problem co ja z kablami, to dzięki Verbatim 3 in 1 również możecie go rozwiązać.

Niby to tylko kabel do ładowania czy synchronizacji danych z komputerem, ale jednak można o nim powiedzieć wiele dobrego. Zresztą przewód VERBATIM już kiedyś gościł na APPLEMOBILE.PL. Wtedy również jak w przypadku tego produktu, był to bardzo solidny przewód w metalowym oplocie, którego w zasadzie nie da się zniszczyć normalnym, codziennym użytkowaniem. Był on jednak przeznaczony wyłącznie do ładowania/synchronizowania urządzeń Apple z portem Lightening i po dziś dzień towarzyszy mojej narzeczonej, która zanim go ode mnie otrzymała, upodobała sobie niszczenie przewodów do iPhone’a.

Odkąd ma Verbatima, problemy z – „daj mi jakiś kabel” zniknęły, jak ręką odjął. Przynajmniej w jej przypadku. W moim nie. Bo choć jeżeli chodzi o niszczenie przewodów, to raczej mi się to nie zdarza, to już konieczność posiadania wielu podpiętych do ładowarki biurkowej, zwisających z biurka, to już irytujący u mnie standard.

Dzięki Verbatim 3 in 1 w końcu zamiast trzech kabli, które używam do używanych przeze mnie gadżetów, a więc Lightning, USB-C i microUSB, mogę używać tylko tego jednego. No chyba, że muszę w tym samym czasie ładować różne sprzęty. Ale to całe szczęście zdarza się rzadko.

Testowany przeze mnie przewód jest o długości 1 metra. Jest to w zasadzie przewód microUSB z zaczepionymi do niego przejściówkami na standard Apple oraz USB-C. Solidne aluminiowe wtyki gwarantują długą żywotność przewodu, podobnie jak metalowy oplot, o którym już wspominałem.

Produkt uzyskał certyfikat MFI od Apple, tak więc będzie bez problemu współpracował z każdym sprzętem jabłkowego giganta, bez niespodzianek w postaci komunikatu o problemach z podłączonym akcesorium.

Jeżeli chcecie mieć porządek na biurku i pozbyć się wielu kabli na rzecz jednego, ten jest wart wyboru.

Recenzja VERBATIM 3 in 1 USB Cable – Jeden kabel do wszystkich urządzeń.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.