Recenzja Otterbox COMMUTER – konkretne etui dla iPhone 6, które ochroni telefon przed upadkiem

Recenzja Otterbox COMMUTER – konkretne etui dla iPhone 6, które ochroni telefon przed upadkiem

0

Recenzja Otterbox COMMUTER iPhone 6 w AppleMobile.pl 4

 

Otterbox dla wielu osób pracujących w trudnych warunkach oraz lubiących aktywnie spędzać wolny czas, marka będąca synonimem gwarancji ochrony ulubionych gadżetów. Otterbox Commuter dla iPhone 6, to pokrowiec, który jest kolejnym dowodem na to, że producent ten posiadał najwyższy poziom wiedzy dotyczącej ochrony smartfonów.

Recenzja Otterbox COMMUTER iPhone 6 w AppleMobile.pl 2

Co trzeba podkreślić na wstępie – Otterbox COMMUTER to seria case?ów, która nie zamienia telefonu w podręczną cegłówkę by zabezpieczyć jego delikatną obudowę i ekran przed upadkiem i mechanicznym ich uszkodzeniem. To etui, które gwarantuje doskonałą ochronę przed upadkiem na ziemię, ale nie robi tego kosztem powiększenia gabarytów całego urządzenia.

Recenzja Otterbox COMMUTER iPhone 6 w AppleMobile.pl 9

Otterbox COMMUTER to maksymalnie wykorzystany potencjału tworzywa i inżynierii tworzenia pokrowców ochronnych, przy zachowaniu przyzwoitych rozmiarów dla większości użytkowników telefonu.

Recenzja Otterbox COMMUTER iPhone 6 w AppleMobile.pl 10

Etui składa się z dwóch części – silikonowej oraz poliwęglanowej. Montując etui na telefonie zaczynamy od wsadzenia go do silikonowego etui. Dzięki temu nawet jeżeli nasz telefon upadnie, to silikonowa wkładka zamortyzuje nam upadek.

Recenzja Otterbox COMMUTER iPhone 6 w AppleMobile.pl 11

Wkładkę następnie instalujemy w policarbonowej zewnętrznej powłoce. Jej zadaniem jest oprzeć się wszelkiego rodzaju uszkodzeniom mechanicznym. Do dzięki temu elementowi na naszym telefonie nie pojawi się żadna ryska i wgniecenie, nawet jeżeli spadnie z wysokości około 2 metrów.

Recenzja Otterbox COMMUTER iPhone 6 w AppleMobile.pl 12

Trzymając telefon z założonym Otterbox COMMUTER od razu czujemy, że mamy do czynienia z bardzo solidnym materiałem. Policarbon wydaje się być niezwykle twardy i zwarty. Połączenie silikonowej wkładki z zewnętrzną poliwęglanową powłoką daje poczucie bezpieczeństwa.

Recenzja Otterbox COMMUTER iPhone 6 w AppleMobile.pl 3

Etui posiada wycięcie na logo producenta telefonu, obiektyw aparatu oraz przełącznik trybu wibracji.

Recenzja Otterbox COMMUTER iPhone 6 w AppleMobile.pl 5

Często używane klawisze jak te od usypiania telefonu czy regulacji głośności są zabezpieczone silikonową wkładką. Wkładka ta zabezpiecza nam również port słuchawkowy oraz złącze Lightening. Dzięki temu nawet trudne warunki, gdzie towarzyszy nam pył, kurz i błoto, nie są dla Otterbox problem.

Recenzja Otterbox COMMUTER iPhone 6 w AppleMobile.pl 8

Należy jednak pamiętać, że nie jest to etui wodoszczelne, więc żeby czasem nie przyszło nam do głowy zanurzać w nim telefonu.

Recenzja Otterbox COMMUTER iPhone 6 w AppleMobile.pl 7

Telefonu z założonym etui COMMUTER bardzo dobrze leży w dłoni. Jego porowata faktura zewnętrznej powłoki ułatwia solidny chwyt i komfortowe prowadzenie rozmowy.

Recenzja Otterbox COMMUTER iPhone 6 w AppleMobile.pl 6

Producent zapewnia, że telefon zabezpieczony Otterbox COMMUTER wytrzyma upadek telefonu z wysokości maksymalnie 2 metrów. Nie będę ściemniał, że to sprawdzałem, ale uważam iż solidność tego produktu, oraz kilka zabiegów, które wykorzystał producent przy jego projektowaniu sprawiają, że jestem w stanie uwierzyć mu na słowo. Gumowe krawędzie silikonowej wkładki wystają na około 0.4mm powyżej szklanego ekranu, toteż jeżeli telefon upadnie ekranem w stronę płaskiej powierzchni, to również nie powinno mu się nic stać.

 

 

Dla pewności w zestawie producent przygotował ochronną folię na ekran, co ma tylko zwiększyć poziom bezpieczeństwa naszego iPhone’a. Etui dostępne jest w kilku wersjach kolorystycznych.

Recenzja Otterbox COMMUTER iPhone 6 w AppleMobile.pl 1

Otterbox COMMUTER to etui, które doskonale godzi ze sobą wysoki poziom bezpieczeństwa telefonu z niewiele większymi gabarytami urządzenia. Wykonane zostało z dobrej jakości materiałów, jest świetnie dopasowane urządzenia i zapewnia komfortowe korzystanie z funkcji smartfonu.

kup ten produkt

Zalety:

  • Nie zwiększa znacząco gabarytów urządzenia
  • Zwiększa znacząco bezpieczeństwo telefonu przed upadkiem i uszkodzeniem
  • Pozwala wygodnie obsługiwać telefon
  • Chroni przed kurzem port słuchawkowy oraz Lightening
  • Szerokość otworu na kabel Lightening jest tak duży, że mieści kable nawet z bardzo dużą obudową
  • Folia na ekran w zestawie

 

Wady:

  • Mimo wszystko nieco zwiększa gabaryty i masę noszonego przez nas telefonu
  • Zabezpiecza złącze słuchawkowe i Lightening, ale kanału głośnika już nie

 

Etui do testu dostarczyła firma ALSTOR

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *