Recenzja etui Otterbox Symmetry Sleek Protection dla iPhone 7
Recenzja etui Otterbox Symmetry Sleek Protection dla iPhone 7

Recenzja etui Otterbox Symmetry Sleek Protection dla iPhone 7

3

Są trzy grupy użytkowników iPhone’a. Ci, którzy nie uznają żadnego ochraniacza, Ci dla których ochraniacz musi być, ale byle jak najcieńszy i najmniej widoczny oraz grupa najbardziej przezornych, którzy inwestują w ochraniacze solidne. Tych ostatnich powinna zainteresować propozycja marki Otterbox. 

Producenta Otterbox chyba przedstawiać nikomu nie trzeba. To chyba pierwsza firma, która postawiła sobie za cel zabezpieczenie iPhone’a na ekstremalne trudy dnia codziennego oraz podczas uprawiania sportów, także tych ekstremalnych z nurkowaniem włącznie. Otterbox ma w swojej ofercie także etui konsumenckie do codziennego użytku, które oferują wysoki pozom ochrony podczas nieszczęśliwych wypadków – wypadnięcia telefonu podczas szukania czegoś w kieszeni czy torebce, jak również podczas niechcącego zsunięcia się z blatu stołu.

Otterbox Symmetry Sleek Protection to właśnie jeden z przedstawicieli takich ochraniaczy. Etui jest półprzezroczyste i mimo swojego pękatego wzornictwa na zewnętrzny wygląd telefonu wpływa nieznacznie.

To co w produktach Otterbox mi się podoba i co podłapali także inni producenci etui do telefonów, to możliwość poobcowania z gadżetem jeszcze przed zakupem. Etui Symmetry mimo estetycznego opakowania, nie utrudnia użytkownikowi wzięcia go w rękę, sprawdzenia z jakiego jest tworzywa i jak się je trzyma. Kiedyś producenci wycinali małe okienko w pudełkach, które pozwalało dotknąć produktu. Dziś produkt jest niemal na zewnątrz i tak jest w przypadku tego etui.

 

Z czego zrobiony?

Case wykonany został ze sztywnej gumy na krawędziach oraz odpornego na zarysowania i inne mechaniczne uszkodzenia policarbonu. Jest stosunkowo giętkie na brzegach (choć bez przesady) i sztywne na pleckach.

Co ważne i warte podkreślenia, producentowi udało się uniknąć podczas obróbki tych dwóch materiałów widocznych łączeń. Przez co całość wgląda spójni i po prostu dobrze.

Jak się prezentuje?

Materiał jest przezroczysty z dodatkowym matowym efektem na pleckach.

Kto choć raz miał przezroczyste etui na telefonie dobrze wie, co się z nim dzieje po kilku miesiącach użytkowania. Żółknie na potęgę, jakby używał je jakiś palacz kiepskich papierosów bez filtra.

 

Podobno nie żółknie!

Otterbox zapewnia, że technologia Case Stays Clear zastosowana w produktach Otterbox zapewnia użytkownikowi wolność od efektu żółknięcia ich produktów. Zweryfikować będzie to można dopiero po kilku miesiącach noszenia smartfonu zabezpieczonego Symmetry Sleek Protection. Otterbox ma jednak na tyle dobrą renomę, że jestem w stanie im zaufać i uwierzyć, że rzeczywiście produkt da radę wyglądać estetycznie przez długie miesiące.

Otterbox Symmetry Sleek Protection to dobra ochrona smartfonu przed uszkodzeniami mechanicznymi. Etui posiada grube ścianki chroniące narożniki telefonu. Jak już nie raz wspominałem, ekrany w iPhone’ach pękają najczęściej z powodu zmiażdżenia przez wgięty w wyniku upadku narożnik do wnętrza obudowy, w której osadzony jest szklany ekran. Jego wyjątkowe cechy ochronne potwierdza również militarny certyfikat amerykańskiego departamentu obrony.

Dodatkowo etui nachodzi na ekran telefonu, przez co przy kontakcie z płaskim podłożem cała siłą uderzenia zostanie pochłonięta przez case. Ekran nawet nie dotknie twardego podłoża.

Oczywiście solidne etui ma swoje wady. Głównie przez właśnie swoją solidność. Telefon po założeniu na niego Symmetry Sleek Protection jest wyraźnie większy. Klawisze naciskają się wyraźnie trudniej. Jednak trzeba przyznać, że mimo to etui Otterbox Symmetry Sleek Protection dla iPhone 7 to dobry kompromis między wygodą użytkowania, a wyglądem i wysokim poziomem ochrony.

Etui Otterbox Symmetry Sleek Protection dla iPhone 7 do recenzji dostarczyła firma ALSTOR, właściciel platformy produktów konsumenckich iCorner.pl

Recenzja etui Otterbox Symmetry Sleek Protection dla iPhone 7

PS. Etui można wygrać w naszym konkursie! Wystarczy w komentarzu pod artykułem załączyć zdjęcie Waszego telefonu ze starym etui, które chcecie wymienić na Otterbox Symmetry Sleek Protction i napisać kilka słów dlaczego to Wam jest potrzebny ten case 🙂

5/5 - (1)
ZaletyWady

Zalety

  • Dobrze dopasowane
  • Dobrze chroni
  • Podobno nie żółknie

Wady

  • Zwiększa gabaryty
  • Wpływa na lekkość naciskania klawiszy funkcyjnych
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

Comment(3)

  1. Moje stare etui zmęczone jest ciężką ratowniczą pracą… nie tylko pożółkło ale i popękało przy wycięcich na wtyczki. Przydałoby się etui takie jak OTTERBOX SYMMETRY SLEEK PROTECTION. Ekstremalne warunki byłyby nie straszne! https://uploads.disquscdn.com/images/c9de23716a2ed77cf15e4fd88d8520b1f58e5d593b267b573c7c8cff009ed616.jpg Niestety zdjęcie tylko etui… nie mam jak zrobić zdjęcia telefonu gdyż służy jako aparat. Pozdrawiam!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *