Recenzja OSO Mount Arc PRO – Solidny uchwyt samochodowy dla smartfonów małych i dużych
Recenzja OSO Mount Arc PRO – Solidny uchwyt samochodowy dla smartfonów małych i dużych

Recenzja OSO Mount Arc PRO – Solidny uchwyt samochodowy dla smartfonów małych i dużych

1

Marka OSO nie próżnuje i wciąż ulepsza swoje uchwyty samochodowe. Owocem prac jest Arc Pro – uniwersalny uchwyt samochodowy, który pozwala na zamocowanie telefonu na podszybiu bądź kokpicie samochodu. Uchwyt składa się z dwóch części, dzięki którym telefon możemu ustawić bezpośrednio na elemencie mocowanym do auta, bądź opuścić go na dołączonym ramieniu. OSO Mount Arc PRO to solidny uchwyt samochodowy, w którym zamocujemy telefon bardzo mały, ale również te największe dostępne na rynku.

Recenzja OSO Mount Arc PRO w AppleMobile.pl 1

W zestawie znajdziemy aż cztery elementy – przyssawkę z dodatkową warstwą klejącą, dzięki czemu możemy zawiesić uchwyt nie tylko na szybie, ale także na kokpicie, którego faktura jest nierówna i śliska. Przyssawka nie tylko przykleja się do powierzchni za sprawą podciśnienia, ale także dzięki warstwie klejowej.

Recenzja OSO Mount Arc PRO w AppleMobile.pl 2

Uwaga! Klej po dłuższym pozostawieniu przyssawki na powierzchni szyby czy kokpitu może pozostawić ślady!

Recenzja OSO Mount Arc PRO w AppleMobile.pl 3

Kolejnym elementem zestawu jest chwytak, w którym umieszczamy nasz telefon. Telefon może być dowolnych rozmiarów. Ramiona chwytaka rozszerzają się na aż 5 cali, więc nawet iPhone 6 Plus nie będzie dla niego wyzwaniem.

Recenzja OSO Mount Arc PRO w AppleMobile.pl 6

Dzięki sprężynowemu uchwytowi nasz telefon bardo solidnie zostaje przytwierdzony do chwytaka.

Recenzja OSO Mount Arc PRO w AppleMobile.pl 8

Teraz w zależności od preferencji możemy użyć albo krótki uchwyt do połączenia chwytaka z przyssawką, który pozwoli na umieszczenie telefonu blisko przyssawki na przykład na podszybiu lub kokpicie, bądź ramienia, który w przypadku aut dużych, gdzie szyba czy kokpit jest dość daleko od kierowcy, pozwoli nieco przybliżyć telefon ku nam.

Recenzja OSO Mount Arc PRO w AppleMobile.pl 12

Chwytak mocujemy do uchwytu za pomocą kulowej, ruchomej głowicy. Wystarczy nieco poluzować pierścień i z użyciem siły wcisnąć do niego kulę głowicy.

Recenzja OSO Mount Arc PRO w AppleMobile.pl 11

W zależności od tego jak mocno zakręcimy pierścień, tak trudno będzie nam manewrować chwytakiem w różne strony. Warto więc najpierw ustawić sobie chwytak z umieszczonym w nim telefonem na wysokości oczu i uniesionej reki, a następnie mocno dokręcić śrubę.

Recenzja OSO Mount Arc PRO w AppleMobile.pl 10

Jeżeli chodzi o solidność uchwytu, OSO jak zawsze nie zawiodło. Całość bardzo mocno przykleja się czy to do szyby, czy do kokpitu. Nie ma możliwości, aby uchwyt mógł samoczynnie odkleić się i odpaść z przyklejonej powierzchni, narażając nasz telefon na uszkodzenia. Również niezależnie od tego czy korzystamy z ramienia, czy krótkiego uchwytu do zamocowania telefonu, jakiekolwiek użytkowanie urządzenia podczas jazdy nie polzuowuje uchwytu, możemy więc w spokoju korzystać z różnych aplikacji podczas jazdy, które od czasu do czasu wymagają wskazania kilku funkcji na ekranie.

Recenzja OSO Mount Arc PRO w AppleMobile.pl 15

Uchwyt dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i białej. Biała dość średnio pasuje do ciemnego wystroju auta, ale dobrze że producent zdecydował się stworzyć akcesorium dla osób, które mają tapicerkę auta w jasnych kolorach. Koszt gadżetu to 149 złotych, a można go kupić w naszym internetowym sklepie https://sklep.applemobile.pl oraz w sklepie ZGSKLEP.PL, który to gadżet dostarczył nam do recenzji!

kup ten produkt

Recenzja OSO Mount Arc PRO – Solidny uchwyt samochodowy dla smartfonów małych i dużych

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Solidny uchwyt
  • Możliwość przymocowania na szybie i kokpicie
  • Możliwość korzystania z krótkiego mocowania lub wysięgnika
  • Możliwość dopasowania wysokości i długości wysięgnika

Wady

  • Nie jest to tani uchwyt
  • Może pozostawić klej na szybie lub kokpicie
Oceny
  • Jakość/Cena
  • Solidność wykonania
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *