Recenzja JCPAL iWoda – profesjonalna ochrona szkiełka zegarka Apple Watch
0

Recenzja JCPAL iWoda – profesjonalna ochrona szkiełka zegarka Apple Watch

0

Recenzja JCPAL iWoda w AppleMobile.pl 1

Zegarek Apple Watch sprzedawanych jest ze szkłem Ion-X oraz szkłem szafirowym. To pierwsze niestety nie jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i przy uderzeniu o twarda powierzchnię potrafi się zarysować, a nawet stłuc. Marka JCPAL, znana ze świetnej jakości praktycznych akcesoriów wprowadziła do oferty produkt o nazwie JCPAL iWoda – wysokiej jakości szkło hartowane, chroniące ekran zegarka Apple przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Recenzja JCPAL iWoda w AppleMobile.pl 4

W ofercie JCPAL znajdziemy szkiełka dla zegarków z tarczą o rozmiarze 38mm oraz 42 mm. Firma ZGSKLEP.PL będaca oficjalnym dystrybutorem marki w Polsce dostarczyła nam do recenzji model dla Apple Watch 42mm. Oferowany protektor wykonany został ze szkła o wysokim stopniu hartowania (twardość na poziomie 9H). dodatkowo szybka została powleczona osłoną oleofobową, która przeciwdziała pozostawianiu tłustych odcisków palców, co już po kilku dotknięciach ekranu sprawia, że staje się nieestetycznie umazany.

Recenzja JCPAL iWoda w AppleMobile.pl 9

Oczywiście takich protektorów na rynku jest mnóstwo, jednak jak już nie raz mieliście okazję przeczytać, te od JCPAL charakteryzują się wysokim stopniem wykończenia oraz odpornością, która idzie w parze z niewielką grubością samego szkła. W przypadku iWoda szkiełko wraz z warstwą oleofobową ma grubość 0.15 mm. Dzięki temu nałożenie protektora na zegarek nie wygląda nieładnie. Szkło jest niemal niewidoczne i nie wpływa na ogólny wygląd pięknego gadżetu jakim niewątpliwie jest Apple Watch.

Recenzja JCPAL iWoda w AppleMobile.pl 2

Montaż szkła iWoda zajmuje około 3 sekund. W zestawie prócz samego protektora znajdziemy najlepszą ściereczkę z mikrofibry, jaką do tej pory przyszło mi używać, która nie siepie się, nie kruszy i nie pozostawia śladów. Przy tym doskonale ściera zabrudzenia ze szklanych powierzchni i je poleruje.

Recenzja JCPAL iWoda w AppleMobile.pl 12

Przy jej pomocy należy bardzo dokładnie wyczyścić powierzchnie ekranu. Warto się przyłożyć do czyszczenia, gdyż nawet najmniejszy paproch kurzu może wpłynąć na nieestetyczny wygląd naklejonego szkiełka.

Recenzja JCPAL iWoda w AppleMobile.pl 13

Całe szczęście producent przewidział i taką ewentualność i dołączył do zestawu specjalny zestaw naprawczy, który pozwoli podważyć już naklejone na zegarek szkło i odkleić z niego paproch.

Recenzja JCPAL iWoda w AppleMobile.pl 19

Szkiełko niestety nie zakrywa całej szklanej powierzchni zegarka, a jedynie obszar wyświetlania przez niego obrazu. Trochę szkoda, choć wiadomo iż jest to podyktowane obłościami ekranu Apple Watcha. Duże zaokrąglenie nie pozwala na nałożenie przecież sztywnego szklanego ochraniacza, który nie wygina się jak na przykład te foliowe.

Recenzja JCPAL iWoda w AppleMobile.pl 22

Co warto dodać – szkło iWoda w żaden negatywny sposób nie wpływa na obsługę zegarka. Percepcja warstwy dotykowej jest dokładnie taka sama jak bez iWoda.

Recenzja JCPAL iWoda w AppleMobile.pl 23

Również kolory wyświetlane przez wyświetlacz nie są przekłamane. Protektor pochłania także cześciowo promienie słoneczne, dzięki czemu nawet w słoneczny dzień, nie powinnismy mieć problemu ze sprawdzeniem aktualnej godziny.

kup ten produkt

 

Zalety:

  • Bardzo cienkie szkło
  • Szkło dużo przyjemniej się muska palcem, niż folię
  • Nie wpływa na obsługę dotyku
  • Chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi

Wady:

  • Nie zakrywa całej szklanej powierzchni
Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *