3 metry kabla do urządzeń mobilnych z portem microUSB – Recenzja IFROGZ UNIQUE Sync Premium Micro USB
3 metry kabla do urządzeń mobilnych z portem microUSB – Recenzja IFROGZ UNIQUE Sync Premium Micro USB

3 metry kabla do urządzeń mobilnych z portem microUSB – Recenzja IFROGZ UNIQUE Sync Premium Micro USB

0

3 metry kabla microUSB. Na co to komu? – pomyślałem w pierwszym momencie. Minuty nie potrzebowałem by zdać sobie sprawę jak bardzo taki długi kabel może być przydatny.

Standard microUSB to najbardziej popularny standard, jeżeli chodzi o podłączanie dowolnego małego urządzenia do ładowania czy transmisji danych. Choć w smartfonach powoli, ale jednak, jest on wypierany przez godnego następcę jakim jest USB-C, to microUSB jeszcze przez bardzo wiele lat będzie nam towarzyszył. Niewiele jest urządzeń Apple, w których kabel microUSB byłby przydatny. Jest natomiast bardzo wiele akcesoriów do produktów z jabłuszkiem, których baterie ładujemy właśnie najczęściej takim kabelkiem w tym standardzie. W moim przypadku jest to ostatnio ładowarka indukcyjna XTORM dla iPhone’a X. Odkąd ją mam, nie pamiętam, kiedy ostatni raz ładowałem telefonem tradycyjnym przewodem Lightening.

Recenzja ładowarki indukcyjnej XTORM FREEDOM Wirelles Qi dla iPhone X, 8 i 8 Plus

W zestawie ze wspomnianą ładowarką producent dołączył przyzwoity, ale jednak dla mnie zdecydowanie za krótki kabelek microUSB, który podpinamy do USB naszej ładowarki czy komputera, a drugi koniec właśnie do płytki indukcyjnej.

Do zasilania różnych urządzeń używam testowanego już kiedyś przeze mnie 5 portowego zasilacza USB CSOP LDT-038.

Recenzja CSOP LDT-038 – Zasilacz dla wielu urządzeń

Do niego miałem podłączony kabelek od ładowarki. Niestety krótki przewód sprawiał, że kabel musiał mi się ciągnąć przez cały blat biurka. Fatalnie. I tu po raz pierwszy znalazłem zastosowanie dla kabla IFROGZ UNIQUE Sync Premium Micro USB. Dzięki temu, że kabel jest solidny, a przy tym bardzo długi, mogłem podłączyć sobie go do zasilacza, pociągnąć za biurkiem i wyprowadzić od tyłu pod monitorem komputera, gdzie odkładam telefon do ładowania, pięknie, schludnie i czysto.

Ale to jeszcze nic. Otrzymałem do testów głowicę termostatyczną FIBARO The Heat Controller do sterowania ogrzewaniem grzejnikowym. Głowica dysponuje własną baterią, która trzeba ładować podobno tylko raz w roku. Produkt ten, to nowość na rynku, więc trzeba będzie tę wydajność akumulatora jeszcze sprawdzić. Nie jest jednak tajemnicą, że w końcu trzeba będzie głowicę naładować.  I teraz jak to zrobić? Powerbankiem? Bez sensu, ciągnąć przedłużasz, ładowarkę o telefonu i kabel? Bez jaj. I tu znów długi kabel microUSB jest idealny. Podłączam, ładuję, odłączam tyle.

3 metry przewodu to nie jedyna zaleta tego kabla. Sam kabel w sobie ma całą masę zalet. Przede wszystkim jest to bardzo solidny kabel, który pozwala na pracę w trybie Fast Charging, gdzie mamy do czynienia z natężenie prądu 2.1 A.

Ponadto sam przewód został zabezpieczony podwójnym nylonowym oplotem, dzięki czemu jest to kabel solidny, który pozwoli nam na używanie go przez lata. Także wtyczki tego przewodu gwarantują długą żywotność. Wykonane zostały z anodyzowanego aluminium.

Kabelek ten choć na pierwszy rzut oka wydaje się być zdecydowanie za długi do urządzeń mobilnych, to przyznaję, że sam się dziwię, dlaczego wcześniej sobie takiego nie kupiłem. Jeżeli poszukujecie solidnego przewodu o ponadprzeciętnej długości, ten kabel będzie dobrym wyborem.

3 metry kabla do urządzeń mobilnych z portem microUSB – Recenzja IFROGZ UNIQUE Sync Premium Micro USB

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *