Recenzja ładowarki indukcyjnej XTORM FREEDOM Wirelles Qi dla iPhone X, 8 i 8 Plus
Recenzja ładowarki indukcyjnej XTORM FREEDOM Wirelles Qi dla iPhone X, 8 i 8 Plus

Recenzja ładowarki indukcyjnej XTORM FREEDOM Wirelles Qi dla iPhone X, 8 i 8 Plus

0

Ładowarka indukcyjna Qi pozwala naładować baterię najnowszych modeli iPhone’a bez podłączania kabla. Wystarczy położyć na niej telefon, a ładowanie magicznie się rozpocznie. To bardzo wygodna forma ładowania. Jednak, by telefon mógł się tak ładować, potrzebujesz specjalnej ładowarki Qi. Taką recenzji otrzymaliśmy od firmy XTORM.

Ostatnie modele iPhone’ów w końcu otrzymały funkcje indukcyjnego ładowania. W ładowarki indukcyjne wyposażane są co raz częściej nowe samochody. Można je także spotkać w stolikach kawiarni czy restauracji, gdzie kładąc komórkę na stole jest ona od razu ładowana. Łatwo, bez naszego udziału, przy okazji. Nic więc dziwnego, że co raz więcej telefonów jest wyposażana w funkcję ładowania indukcyjnego. Za tym trendem poszło także Apple w swoich modelach 8, 8 Plus oraz X. Otrzymały one funkcję ładowania indukcyjnego w uniwersalnej technologii Qi. I choć nie jest ono idealne, bo nie oferuje funkcji szybkiego ładowania opracowanego przez Qualcomm, to i tak wydaje się być bardzo przydatne, tym bardziej, że przychodząc do biura, domu czy jadąc samochodem telefon i tak zawsze, gdzieś odkładamy. Dlaczego więc na odkładać go w miejsce, gdzie przy okazji się ładuje, tym bardziej, że nie wymaga to od nas chwytania za kabel, trafiania do portu… No właśnie.

Problem w tym, że choć Apple dało nam urządzenia z technologią ładowania bezprzewodowego, to w nie dało w zestawie ładowarek pozwalających na ładowani ich tą metodą. Jest co prawda w trakcie produkcji specjalna ładowarka Apple pozwalająca ładować telefon, słuchawki i zegarek jednym urządzeniem, jednak jej cena, która podobno ma wynosić 1000 złotych już na starcie sprawia, że mało kto się nią w ogóle interesuje. Z pomocą przychodzą inni producenci tego typu akcesoriów, którzy dzięki temu, że Apple skorzystało z uniwersalnej technologii indukcyjnego ładowania Qi, mogą bez problemu sprzedawać swoje ładowarki także użytkownikom telefonów Apple. Takim produktem jest XTORM FREEDOM Wirelles Qi.

W zestawie z ładowarką otrzymamy wyłącznie skromną dokumentację oraz kabelek microUSB, którym musimy podpiąć się do zasilacza z USB-A lub portu w komputerze. Według informacji na opakowaniu za pomocą tej ładowarki możliwe jest ładowanie o mocy 10W. Jednak już dziś wiemy, że iPhone X pozwala na ładowanie o mocy 5W, a z czasem za sprawą aktualizacji 7.5W. Tak więc drzemiącej w tej podkładce mocy w pełni i tak nie wykorzystamy. Urządzenie jest niewielkich rozmiarów. Wygląda trochę jak podkładka pod kubek z kawą. Powierzchnia ładująca w pierścieniu została wyłożona sztuczną skórą. Wokół niej zastosowano szary pierścień.

 

Natomiast w podstawie zastosowano dużą gumową stopę, która zapobiega wędrowaniu ładowarki po śliskim blacie biurka czy nocnej szafki.

Urządzenie nie wymaga żadnego uruchomienia. Wystarczy, że podepniemy je przewodem do zasilania i już. Wystarczy już tylko położyć telefon plecami na ładowarce i ładowanie rozpoczyna się.

Podczas ładowania ładowarka podświetla się delikatnym niebieskim światłem. Wydawać by się mogło, że wygląda to dobrze i fajnie, że jesteśmy informowani o procesie ładowania, które trwa około 3 godzin.

 

Niestety problem się pojawia, jeżeli korzystamy z ładowarki na przykład w sypialni. W mojej jest grobowa ciemność i takie nawet bardzo lekkie niebieskie światełko przeszkadzałaby mi w zaśnięciu. Dlatego szkoda, że producent nie pomyślał o tym, by pozwolić na opcjonalne jego wyłączenie. A tak, ładowarka jest przeze mnie używana na biurku, a nie w sypialni, gdzie zawsze ze sobą zabieram telefon na noc, gdyż służy mi jako budzik.

 

Podczas ładowania telefon wyraźnie się nagrzewa. Jest to jednak normalne i nie trzeba się tym przejmować. Ładowanie trwa stosunkowo długo. Dłużej przy z w przypadku dobrego zasilacza i ładowania kablem. Jednak jeżeli będziemy używać tej ładowarki do ładowania telefonu w ciągu dnia w biurze czy w nocy, gdy śpimy jej długi czas ładowania akumulatora nie wydaje się mieć takiego znaczenia. Dodatkowo jest jeszcze jeden aspekt. Po powrocie do domu odkładam telefon zawsze na zasilacz. Dzięki temu, że nabrałem taki nawyk, nie szukam już komórki nie wiedząc, gdzie ją zostawiłem.

 

Podsumowanie

Jeżeli macie iPhone’a 8, 8+ lub X ten gadżet jest dla Was prawdziwym must have.

Dystrybutorem produktów Xtorm jest firma K-Consult

Recenzja ładowarki indukcyjnej XTORM FREEDOM Wirelles Qi dla iPhone X, 8 i 8 Plus

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Podłączasz i działa
  • Kładziesz i ładujesz
  • Zdejmujesz i używasz

Wady

  • Ładowanie trwa dłużej niż kablem
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *