Recenzja ONKYO DS-X1 – Mała zabawka dla dużych i majętnych chłopców

Recenzja ONKYO DS-X1 – Mała zabawka dla dużych i majętnych chłopców

0

Recenzja ONKYO DS-X1 – Mała zabawka dla dużych i majętnych chłopców

0

Mówisz mobilny odtwarzacz muzyczny, a myślisz? iPod. A tu się jednak okazuje, że iPod to tak naprawdę tania zabawka dla mających drewniane uszy. Onkyo DS-X1 to jest dopiero odtwarzacz!

recenzja-onkyo-ds-x1-w-applemobile-pl-9

iPody z roku na roku tracą na zainteresowaniu wśród fanów mobilnej rozrywki. Apple już nawet przestało traktować iPody jako jedną z kategorii, którą warto się chwalić przy kwartalnych wynikach sprzedaży. Dolepiło ich wynik to kategorii ogólnej. Do tej pory myślałem, że głównym powodem dla którego Apple traci klientów na muzyczne odtwarzacze jest zmiana przyzwyczajeń użytkowników, którzy muzyki słuchają na telefonie, ciągle podłączonym do internetu, posiadającym dziesiątki gigabajtów pamięci i dostęp do muzycznych serwisów streamingowych.

recenzja-onkyo-ds-x1-w-applemobile-pl-20

Okazuje się, że choć w dużym stopniu jest to prawda, to jednak nie do końca. Fani mobilnej muzyki wciąż kupują przenośne odtwarzacze. Nie kupują iPodów. Są to jednak osoby o znacznie bardziej wyczulonym słuchu, ogromnych oczekiwaniach i.. z zasobnym portfelem. iPody to co by o nich dobrego nie mówić, są urządzeniami tworzonymi dla mas. A masy w większości słuch mają drewniany. Im muzyka z telefonu wystarcza. Mimo, że jest to utwór poddany kompresji, której wynikiem jest niewielka pojemność pliku, ale także strata na jakości nagrania.

recenzja-onkyo-ds-x1-w-applemobile-pl-5

Są jednak osoby, dla których słuchanie „empetrójek” z komórki na modnych, białych słuchawkach EarPods to profanacja sztuki, jaką jest muzyka. Nic wiec dziwnego, że mimo powszechnego odwrotu od urządzeń jednofunkcyjnych, jakim jest taki odtwarzacz muzyczny na rzecz „wszystkomającego” smartfonu, producenci wysokiej jakości urządzeń audio wciąż inwestują w ten rynek i wprowadzają do sprzedaży co raz to nowe modele odtwarzaczy muzycznych. Tak jest w przypadku ONKYO, japońskiego giganta audio, który obecnie jest jednym z najbardziej docenianych na rynku urządzeń dla kina domowego, ale dzięki takim produktom jak DS-X1, ma szansę stać się także liderem muzycznych urządzeń przenośnych dla prawdziwych fanów dźwięku.

recenzja-onkyo-ds-x1-w-applemobile-pl-17

Pierwsze wrażenie nowego Onkyo DS-X1

Wygląda jak całkiem spory smartfon zamknięty w prostokątnej bryle. Wyposażony został w dotykowy ekran pojemnościowy, dwa złącza dla kart rozszerzeń i łączność WiFi. Pracuje na popularnym mobilnym systemie Android w wersji 5.5.1. Nie można jednak z niego dzwonić w klasycznym tego słowa znaczeniu. Nie ma miejsca na kartę SIM. Za pomocą usług VoIP ojuż wszem tak. ONKYO DS-X bo tak dokładnie nazywa się to urządzenie, to DAP czyli Digital Audio Player. Od przenośnych odtwarzaczy muzycznych jakie do tej pory znałem różni go to, że jest to urządzenie najwyższej jakości, dysponującym zaawansowaną technologią i stworzonym z najwyżej jakości komponentów audio. Dzięki temu ma zaoferować możliwość odtwarzania cyfrowo zapisanych utworów w wysokiej rozdzielczości, w tym gęstych plików MQA. Tu, co ważne podkreślić, odtwarzacz ten jest jednym z zaledwie kilku urządzeń dostępnych na rynku, które potrafią dekodować MQA.

recenzja-onkyo-ds-x1-w-applemobile-pl-18

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.