Recenzja Moshi USB-C Multimedia Adapter – przejściówka USB-C z 2x USB 3.0, HDMI 4K oraz czytnikiem kart SD

Recenzja Moshi USB-C Multimedia Adapter – przejściówka USB-C z 2x USB 3.0, HDMI 4K oraz czytnikiem kart SD

Recenzja Moshi USB-C Multimedia Adapter – przejściówka USB-C z 2x USB 3.0, HDMI 4K oraz czytnikiem kart SD

0

Posiadając Macbooka zapewne nie raz doświadczyliście jego ograniczeń spowodowanych brakiem dodatkowych portów poza tymi w standardzie USB-C. Brak wyjścia na TV/Monitor poprzez HDMI, brak czytnika kart pamięci czy po prostu brak wciąż popularnego, choć trzeba przyznać już wypieranego, standardu USB typu A najczęściej doskwiera użytkownikom mobilnych komputerów Apple. Rozwiązaniem jest moshi USB-C Multimedia Adapter.

Jest to bardzo wysokiej jakości adapter z wtykiem USB-C, w pełni kompatybilny z Thunderbolt 3. Dzięki temu pozwala wycisnąć jeszcze więcej z portów oferowanych przez komputery Apple.

W zestawie nie znajdziemy nic więcej poza samym urządzeniem oraz skromną instrukcją. Wszystko dlatego, że choć adapter jest bardzo funkcjonalnym, to za razem bardzo prostym i w zasadzie bezobsługowym sprzętem.

Nie wymaga zewnętrznego zasilania, gdyż prąd pobiera z baterii Macbooka. Nie potrzebuje żadnych sterowników. Po prostu podłączamy go i używamy. Moshi USB-C Multimedia Adapter, to przejściówka bardzo podobna do testowanej u nas Moshi Symbus Mini, która jest po prostu bardziej rozbudowana.

Wiadomo jednak, że nie każdy potrzebuje Ethernetu czy portu zasilania, który nie by blokował tego w komputerze w samej przejściówce, a jedynie po prostu możliwości podłączenia zewnętrznego ekranu i od czasu do czasu jakiegoś dysku na USB czy karty z aparatu. To właśnie dla nich jest przeznaczony ten kompaktowy adapter moshi USB-C Multimedia Adapter.

Adapter posiada metalową obudowę i bardzo solidny choć niezbyt długi przewód zakończony wtykiem w standardzie USB-C, który zamknięty został również w metalowej obudowie. Jakość wykonania tego produktu jest perfekcyjna, a to w połączeniu z użytymi materiałami sprawia, że będzie to zapewne ostania przejściówka jaką kupisz, do momentu aż nie przestanie ci wystarczać jej funkcjonalności.

Skoro już na funkcjonalności jesteśmy, to trzeba wymienić port HDMI, który pozwala podłączyć ekran wyświetlający obraz w rozdzielczości 4K przy 60Hz przy wsparciu dla HDR10. Dodatkowo możemy podpiąć dwa urządzenia z wtykiem USB w standardzie A, czyli tym takim do niedawna najbardziej popularnym.

Biorąc pod uwagę jak wiele dysków, przewodów i różnych gadżetów komunikujących się w standardzie USB-A posiadamy, zapewne porty te będą wykorzystywane przez Was dość intensywnie.

Dla mnie dużym plusem jest dołączenie czytnika kart SD, który wykorzystuje podczas zgrywania zdjęć z aparatu. Widać, że użytkownikom tego czytnika bardzo brakowało, ponieważ najnowsze komputery Apple znów mają go w pokładzie. Jeżeli jednak nie posiadacie najnowszego Macbooka z autorskim procesorem Apple, zapewne czytnik SD bardzo Wam się przyda, podobnie jak mi.

Na co dzień korzystam ze wspomnianego już moshi Symbus Mini, ponieważ potrzebuję mieć komputer podpięty do firmowej sieci przewodowo. Jeżeli jednak ta funkcjonalność jest dla Was zbędną, to ten kompaktowy adapter spełni całą resztę Waszych potrzeb i oczekiwań.

Recenzja Moshi USB-C Multimedia Adapter – przejściówka USB-C z 2x USB 3.0, HDMI 4K oraz czytnikiem kart SD

5/5 - (3 votes)
Zalety Wady

Zalety

  • Kompaktowa i bardzo solidna obudowa
  • Obsługa monitora 4K60Hz
  • Dwa porty USB typu A
  • Czytnik kart pamięci SD

Wady

  • Brak
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *