Recenzja Moshi ClearGuard MB

0

Najczęstsze grzechy jakie popełniamy pracując przy komputerze to podjadanie i picie. Niestety okruszki słonych i słodkich przekąsek często trafiają na klawisze, dostając się miedzy szczeliny. Jeszcze gorzej gdy nam się na klawiaturę coś wyleje. Zabezpieczeniem przed zabrudzeniami i cieczą są specjalne nakładki na klawiaturę. Dla komputerów APPLE jest to na przykład Moshi ClearGuard MB.

Recenzja Moshi ClearGuard MB w AppleMobile.pl 1

Nakładka tej znanej marki wykonana została z TPU czyli termoplastycznego poliuretanu.Chroni oni nasz komputer, a w szczególności właśnie klawiaturę przed tłustymi palcami, plamami, niespodziewanym zachlapaniem czy właśnie wspominanymi okruchami przekąsek.

Recenzja Moshi ClearGuard MB w AppleMobile.pl 4

Nie wiem jak Wam, ale mnie coś podgryzać podczas pracy zdarza się często. Miałem też okazję zaglądać do swojej klawiatury. Od tamtego czasu odkurzam ją częściej… Dzięki Moshi ClearGuard MB będę mógł rzadziej.

Recenzja Moshi ClearGuard MB w AppleMobile.pl 6

Ultra cienka konstrukcja o grubości zaledwie 0.1mm idealnie wpasowuje się w każdą szczelinę klawiatury Maka i przylega do klawiszy.

Recenzja Moshi ClearGuard MB w AppleMobile.pl 9

Nakładka jest precyzyjnie dopasowana. Jej plastyczność sprawia, że im dłużej leży na klawiszach, tym lepiej do nich przylega.

Recenzja Moshi ClearGuard MB w AppleMobile.pl 11

Podczas pisania początkowo była wyczuwalna. Jednak z czasem przestałem zwracać uwagę, że coś jest na klawiszach. Bardzo cienka ilość materiału oraz jego miękkość sprawia, że już po kilku chwilach przestajemy zwracać na nią uwagę. Sam skok klawiszy nie jest wyczuwalnie inny niż bez nakładki.

Recenzja Moshi ClearGuard MB w AppleMobile.pl 13

Przezroczysty materiał sprawia, że nie tylko po założeniu jej na klawiaturę staje się w zasadzie niezauważalna, ale również w żaden sposób nie ogranicza podświetlenia klawiszy.

Recenzja Moshi ClearGuard MB w AppleMobile.pl 18

Podkładkę można w każdej chwili zdjąć z komputera, umyć pod bieżącą wodą z mydlinami, wysuszyć ręcznikiem i ponownie używać na komputerze. Wytrzymały materiał gwarantuje, że nic się nie powinno z nią stać nawet po kilkudziesięciu takich myciach.

Recenzja Moshi ClearGuard MB w AppleMobile.pl 22

 

Produkt dostarczyła firma Forcetop, właściciel platformy sprzedażowej B2BTrade.eu

kup ten produkt

Recenzja Moshi ClearGuard MB

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Pozwala utrzymać klawiaturę w czystości
  • Zapobiega dostaniu się rozlanego napoju
  • Łatwy montaż i demontaż
  • Może być wielokrotnie myty po wodą z kranu
  • Precyzyjnie dopasowana

Wady

  • Trzeba się przyzwyczaić do pisania
Oceny
  • Jakość/Cena
  • Precyzja wykonania
  • Łatwość instalacji
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *