Recenzja LOCON Kamera Bezpieczny dom
Recenzja LOCON Kamera Bezpieczny dom

Recenzja LOCON Kamera Bezpieczny dom

0

Ostatnimi czasy dzięki uprzejmości firmy „Locon” w moim domu zagościły urządzenia dbające o bezpieczeństwo moich bliskich i miejsca zamieszkania. Po lokalizatorze, do którego testu serdecznie Was zapraszam (link), przyszedł czas na kolejne urządzenie zapewniające spokój psychiczny, mowa tu o kamerze monitorującej 24/7. Kamera wchodzi w skład ekosystemu stworzonego przez firmę”Locon”, do którego zaliczają się lokalizatory dla najbliższych, zwierząt, samochodu, czy też właśnie kamery do monitoringu. Wszystkie te urządzenia możemy obsługiwać za pomocą aplikacji „Bezpieczna rodzina” i „Bezpieczny dom”, które dostępne są na urządzeniach z systemem IOS i Android, oraz poprzez przeglądarkę internetową.

Zawartość opakowania

Urządzenie opakowane jest w niewielki karton mieszczący w sobie elementy pozwalające na bezproblemowe skonfigurowanie kamery. W skład zestawu sprzedażowego wchodzą:

 • kamera
 • zasilacz
 • kabel sieciowy
 • uchwyt montażowy
 • instrukcja obsługi
 • karta gwarancyjna
 • darmowe konto w usłudze

Kamera, mimo iż wykonana została z plastiku jest dobrze spasowana, a na jej tyle nie zabrakło najważniejszych portów (wejście LAN, przycisk „reset”, wejście zasilania, oraz slot na kartę SIM). Bezprzewodową i stabilną łączność bezprzewodową zapewnia antena umiejscowiona na tyle kamery.

Specyfikacja techniczna kamery:

Dopuszczalny zakres wilgoci10-80% RH
Temperatura pracy-10~50 °C
ZasilanieDC5V 2A
Standardy zabezpieczeniaWPA, WPA2
Standard połączeniaIEEE 802.11b/g/n
Zakres obrotuPoziomo: 355°; Pionowo: 120°
Obracanie obrazuWertykalnie/Horyzontalnie
Rozdzielczości1280×720, 640×360, 320×180
Klatek na sekundę25fps (50Hz), 30fps (60Hz)
Kompresja obrazuH.264,M-JPEG
Typ obiektywuObiektyw szklany 3,6 mm
Wykrywanie ruchuTAK
Tryb nocnyDo 10 metrów
GłośnikTAK
MikrofonTAK
Sieć Ethernet10/100Mbps RJ-45
KomunikacjaWi-Fi
Waga urządzenia275g
Głębokość112 mm
Szerokość90 mm
Wysokość116 mm

Konfiguracja

Urządzenie konfigurujemy w bardzo prosty sposób, zaczynamy od podpięcia zasilania i podłączenia kamery do routera dołączonym kablem. Kolejnym krokiem jest pobranie i uruchomienie darmowej aplikacji mobilnej „Bezpieczny dom” lub zalogowanie się na stronie www.bezpiecznydom.pl.. Po wprowadzeniu wszystkich potrzebnych danych wprowadzamy ID kamery lub skanujemy ją kodem QR znajdującym się na spodzie urządzenia oraz wpisujemy hasło do WI-FI.

Kamerę możemy do naszej sieci podłączyć na dwa sposoby, za pomocą kabla i bezpośrednio do routera, lub korzystając z sieci bezprzewodowej. Jeżeli wszystko już mamy gotowe możemy nazwać naszą kamerę i z niej skorzystać.

Funkcje

Kamera do monitoringu online od firmy „Locon” posiada sporo funkcji, które pozwolą zabezpieczyć nasz dom. Urządzenie dla jak najlepszej skuteczności posiada ruchomą głowicę, dzięki czemu możemy dowolnie obracać nią w pionie i poziomie. Kamera posiada tryb nocny, który automatycznie przełącza się gdy nadejdzie taka konieczność, działa to bardzo dobrze, obraz jest szczegółowy i płynny. Urządzenie wspiera funkcję wykrywania ruchu, która w ustalonym obrębie po wykryciu niechcianego ruchu wyśle nam SMS z powiadomieniem.

Czułość wykrywania możemy dowolnie ustawiać w aplikacji. Dodatkowo po wykryciu ruchu i na żądanie kamera umożliwia nagrywanie obrazu na kartę SD lub w „chmurze”. Ciekawą funkcją jest tutaj opcja pozwalająca na dwustronną komunikację głosową, możemy w ten sposób na przykład przestrzec potencjalnego włamywacza o zawiadomieniu przez nas policji. Głośnik wbudowany w kamerę jest głośny i donośny, wystarczający do wyraźnego zrozumienia wymawianej treści.

Podsumowując

Po spędzeniu kilku tygodni z urządzeniami z serii „Bezpieczny dom” i „Bezpieczna rodzina” stworzonymi przez firmę „Locon” mogę stwierdzić, że jest to dobra opcja dla wszystkich którzy cenią sobie bezpieczeństwo najbliższych, samochodu czy też właśnie miejsca zamieszkania. Dużą zaletą wspomnianych urządzeń są przystępne ceny idąca w parze z jakością zarówno wykonania jak i możliwości.

Omawiana kamera rejestruje dobrą jakość zarówno w dzień jak i w nocy, cieszy również fakt zaimplementowanie trybu nocnego w rejestratorze.

Urządzenie posiada przydatne funkcję jak wspomniane przeze mnie wykrywanie ruchu i automatyczne nagrywanie podczas wykrycia. Urządzenie polecam wszystkim entuzjastów bezpieczeństwa i nie tylko.

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

 • bogaty zestaw sprzedażowy
 • wykonanie
 • obrotowa głowica w pionie i poziomie
 • tryb nocny
 • funkcja wykrywania ruchu
 • jakość nagrywanego obrazu
 • cena

Wady

 • krótki kabel ethernet dołączony do zestawu
 • mało przejrzysta aplikacja "Bezpieczny dom"
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *