Recenzja KENU AIRFRAME+ Leather Edition, uchwyt samochodowy, który zabieram na każdy wyjazd
Recenzja KENU AIRFRAME+ Leather Edition, uchwyt samochodowy, który zabieram na każdy wyjazd

Recenzja KENU AIRFRAME+ Leather Edition, uchwyt samochodowy, który zabieram na każdy wyjazd

0

To nie jest moje pierwsze spotkanie z marką KENU. Co więcej, to nie jest moje pierwsze spotkanie z uchwytem AIRFRAME. Miałem okazję już recenzować ten produkt. Ba! Stałem się nawet jego użytkownikiem i nie wybieram się bez niego na żaden urlop, na którym planuję wypożyczyć samochód.

Generalnie uchwyty samochodowe do kratki nawiewu uważam za doskonały pomysł. Zdjęcie uchwytu z przedniej szyby samochodu na rzecz tego zainstalowanego na kokpicie na pewno zwiększyło bezpieczeństwo na drogach (duży smartfon z uchwytem na szybie zasłania sporo widoku przed maską), a spora ilość przydatnych aplikacji na smartfona w podróży stała się w obsłudze dużo bardziej wygodna.

Nie trzeba w reszcie podnosić się do telefonu by na przykład potwierdzić wypadek w Yanosiku czy innych mu podobnych programach. Mając smartfon na wysokości kierownicy z dostępem do ekranu tuż obok zyskujemy wiele.

AIRFRAME+ niewiele różni się od standardowego modelu bez „plusa” w nazwie. Jeżeli nie znacie tego produktu, to podpowiem tylko, że jest to jeden z najmniejszych uchwytów na rynku.

Niezwykle kompaktowy, mądrze wykonany i oferujący solidne mocowanie na kratce, oraz solidnego mocowanie telefonu w nim.

Mocowanie na kratce wykonane zostało ze sztywnej, ale przy tym delikatnej dla naszej kratki gumy. Dzięki temu trzyma się na niej bardzo solidnie, a jednak mimo to nie musimy się obawiać o to, że lamelkę kratki nam porysuje i zniszczy.

Stożkowa budowa tego chwytaka sprawia, że potrafi się zamocować na różnej grubości lamelce.

Niezależnie od tego czy listwa kratki jest u nas gruba czy bardzo cienka jak w moim samochodzie, uchwyt trzyma się bardzo i nie ma obawy o to, że wraz z ciężkim telefonem przy zrywnym przyspieszeniu odpadnie z kratki się zniszczy.

Jeżeli chodzi o mocowanie telefonu w uchwycie, to zostało ono wykonane na sprężynie zaciskowej. By zamocować telefon, wystarczy rozciągnąć ramiona uchwytu i wcisnąć między ich objęcia smartfon.

Ramiona same się zacisną na telefonie. W przypadku modelu AIRFRAME+ cały uchwyt obszyty jest wysokiej jakości skórą. Tym bardziej materiał ten nic złego nie zrobi nawet z najbardziej delikatną obudową smartfonu.

Uchwyt pasuje do dowolnego typu kratki nawiewu. W ramionach uchwytu zmieścimy smartfon z ekranem o przekątnej nie większej niż 6 cali (około 15 centymetrów).

Generalnie bardzo fajny uchwyt, który towarzyszył mi w różnych miejscach na świecie iw różnych samochodach. Nigdy mnie nie zawiódł i zawsze sprawdzał wyśmienicie.

Przy tym jest malutki i spokojnie można go schować w najmniejszej kieszonce plecaka czy nawet damskiej torebki, gdzie nie raz z samochodową ładowarką i kablem lądował u mojej narzeczonej. Polecam!

Produkt KENU AIRFRAME+ do testów dostarczyła firma ALSTOR, właściciel platformy zakupowej iCorner.pl

Recenzja KENU AIRFRAME+ Leather Edition, uchwyt samochodowy, który zabieram na każdy wyjazd, gdzie wypożyczam samochód

 

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Pasuje do każdego typu kratki nawiewu
  • Solidniej mocuje się na lamelkach różnej grubości
  • Dobrze trzyma telefon
  • Jest bardzo mały, więc zawsze możemy mieć go przy sobie

Wady

  • brak
Oceny
  • Jakość/Cena
  • Solidność mocowania
  • Solidność chwytu
  • Mobilność
  • Łatwość montażu
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *