Recenzja Baseus Gravity Car Mount, solidny i bezobsługowy uchwyt samochodowy
Recenzja Baseus Gravity Car Mount, solidny i bezobsługowy uchwyt samochodowy

Recenzja Baseus Gravity Car Mount, solidny i bezobsługowy uchwyt samochodowy

0

Telefon to urządzenie bez którego nie jesteśmy w stanie się obejść już nigdzie. Używamy go w zasadzie wszędzie, także w samochodzie w postaci nawigacji czy odtwarzacza muzycznego. By jego obsługa była bezpieczna i komfortowa podczas jazdy, potrzebujemy dobrego uchwytu. Czy taki jest Baseus Gravity Mount?

Korzystam z samochodowego uchwytu od dobrych wielu lat. Wcześnie tylko w trakcie dłuższych tras, kiedy telefon chciałem mieć pod ręką w chwili używania go w roli nawigacji. Nie wyobrażałem sobie jednak używania uchwytu w roli „tego miejsca”, w którym telefon zawsze powinien się znajdować, kiedy wsiadamy do samochodu. Aż do momentu, kiedy trafił do mnie magnetyczny uchwyt samochodowy, który składał się z magnesu montowanego w kratce nawiewu i blaszki, która można było wsadzić pod cienkie etui lub nakleić bezpośrednio na obudowę. Największą zaleta takiego rozwiązania była bezobsługowość.

Wsiadałem do auta, zbliżałem go do uchwytu i on sam się przytwierdzał. Nie trzeba było naciskać żadnych szczek, rozszerzać ich zaciskać… Nic. Przykładasz i gotowe. Niestety z uchwytami magnetycznymi jest taki problem, że aby telefon się „przykleił” do niego, musimy mieć tę cholerną blaszkę. Pół biedy, jeżeli uchwyt był z górnej półki, a my i tak mieliśmy etui. Można było blaszkę schować pod etui i tyle. Problem w tym, że do tych tańszych produktów dodawane były blaszki, które pozostawiały ślad na metalowych obudowach telefonu. Kilka ich wymienialiśmy z tego powodu… Poza tym blaszka z tyłu, jeżeli nie mamy etui lub mamy, ale transparentne, niestety wygląda słabo.

Rozwiązaniem jest Baseus Gravity Car, który oferuje równie bezobsługowe odkładanie telefonu na czas podróży, a przy tym nie wymaga żadnych dodatków w postaci blaszek itd. Jego zasada działania opiera się na grawitacji.

 

Odkładając telefon na uchwyt, jego szczęki zakleszczają się pod wpływem jego masy, a rozluźniają, gdy chwytamy telefon i podnosimy do góry.

 

W zestawie z uchwytem nie znajdziemy zbyt wiele. W zasadzie producent dołączył jedynie krótką instrukcję obsługi. Uchwyt kosztuje 75 złotych.

Akcesorium montowane jest do kratki nawiewu za pomocą solidnego klipsu, który rozluźnia się przy mocnym zaciśnięciu i zaciskam, gdy tylko puścimy. Tu ważna uwaga, klips wyłożony został od wewnątrz delikatną gumą, możecie więc być spokojnie nie tylko o solidność chwytu do pióra kratki, ale także o to, że uchwyt Wam ją porysuje.

Obracana głowica kulowa pozwala dopasować kąt ułożenia łapy w nasza stronę oraz odchylenie uchwytu tak, jak nam najbardziej pasuje. Pozytywnie wpływa to nam komfort obsługi telefonu podczas jazdy, gdy musimy przełączyć utwór w odtwarzaczu czy coś dotknąć w aplikacji typu Yanosik czy innej nawigacyjnej.

 

Sama łapa uchwytu wygląda ekskluzywnie. Producent zadbał o to, aby uchwyt dobrze się prezentował także w dobrej klasy samochodzie o przyjemnym dla oka wnętrzu. Ciemny wariant kolorystyczny został tu przyozdobiony materiałem skóropodobnym o ciekawej fakturze, który dodatkowo podkreślono chromowaną listwą w koło.

Chwytaki są metalowe, tak więc co do ich solidności nie trzeba nikogo przekonywać. Trudno będzie je uszkodzić. Dodatkowo producent zadbał, aby czasem metal nie porysował nam smartfonu. Wyłożył chwytaki delikatną gumą.

Czy uchwyt ma jakieś wady? Niestety jedna kluczową, dla niektórych nieakceptowalną. Choć pozwala bez problemu umieścić chwytak tak, aby nasz telefon był zamocowany horyzontalnie, to niestety nie zapewni nam odpowiedniego chwytu do tego stopnia, aby telefon nam nie wypadł.

Uchwyt zaciska się pod wpływem nacisku spowodowanego masą smartfona na dolny chwytak. Jeżeli weźmiemy uchwyt poziomo, to niestety będzie on naciskał głównie na lewą łapę, a więc chwytu nie będzie. Idąc do sedna, jest to uchwyt, który sprawdzi się wyłącznie podczas, gdyż telefonu w samochodzie używamy wyłącznie w pionowym ustawieniu.

Podsumowując

Bardzo fajnie wykonany, solidny i bezobsługowy przy mocowaniu i odłączaniu telefonu uchwyt, który sprawdzi się w większości wypadków. Warunek? Nie jest dla Ciebie, jeżeli korzystasz z telefonu w samochodzie w pozycji horyzontalnej.

W takim wypadku się nie sprawdzi. Jeżeli jednak zależy Ci na łatwym odkładaniu telefonu, dobrym chwycie i łatwej instalacji, uchwyt samochodowy Baseus Gravity Car Mount będzie dobrym wyborem.

Uchwyt samochodowy Baseus Gravity Car Mount dostarczył sklep eKLIK.PL

Recenzja Baseus Gravity Car Mount, solidny i bezobsługowy uchwyt samochodowy

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

 • Bezobsługowy
 • Łatwy i solidny w instalacji
 • Nie porysuje kratki nawiewu i telefonu
 • Dobrze chwyta w pozycji pionowej
 • Atrakcyjna cena
 • Ładny wizualnie

Wady

 • Nie nadaje się do pracy w poziomie
Oceny
 • Jakość/Cena
 • Solidność mocowania
 • Solidność chwytu
 • Uniwersalność co do urządzenia
 • Cena
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *