Recenzja KENU AIRVUE, uchwytu na tablet montowanego do zagłówka fotela w samochodzie lub samolocie
Recenzja KENU AIRVUE, uchwytu na tablet montowanego do zagłówka fotela w samochodzie lub samolocie

Recenzja KENU AIRVUE, uchwytu na tablet montowanego do zagłówka fotela w samochodzie lub samolocie

0

Jeżeli macie dzieci i czeka Was długa podróż samochodem, to w takim wypadku tablet i uruchomione na nim bajki mogą okazać się zbawienne. Dzieci nie lubią długich podróży. Nudzą się. Bajka na tablecie zawieszonym na uchwycie KENU AIRVUE powinno zapewnić Wam w podróży sporo spokoju…


Uchwyt samochodowy na tablet to może nie jest jeden z najpopularniejszych akcesoriów, jakich szukamy na rynku. Może właśnie dlatego tak trudno znaleźć w ogóle jakiś uchwyt na tablet do samochodu, nie mówiąc już o dobrym. Firma KENU znana jest w praktycznych i kompaktowych rozwiązaniach „chwytających” do auta.

 

Miałem okazję testować kilka produktów, które otrzymał pozytywną ocenę. Tym bardziej byłem ciekawy czy stworzony przez nich uchwyt KENU AIRVUE okaże się równie udanym produktem co inne i oczywiście czy uchwyt sam w sobie w końcu pozwoli rozwiązać problem wielu podróżujących rodziców z dziećmi, które przecież długiej jazdy samochodem po prostu nie znoszą.

Montaż

KENU AIRVUE montowany jest szpilach zagłówka w fotelu kierowcy lub pasażera. Nie jest to więc produkt dla kierowcy, a dla jego pasażera. Jeżeli jesteś kierowcą UBERA lub taksówkarzem, ten uchwyt przyda ci się raczej tylko w roli urozmaicenia podróży Twoim pasażerom. Nie Tobie.

Uchwyt montuje się bardzo łatwo. Wystarczy wysunąć maksymalnie wysoko zagłówek dla zapewnienia sobie wygodnego manewrowania kołnierzem uchwytu. Następnie jeden koniec uchwytu blokujemy na szpili zagłówka zwracając uwagę czy szpila wskoczyła w chwytak. Trzeba użyć nieco siły by do tego doszło.

Następnie należy ścisnąć kołnierz tak, aby drugi chwytak także zapiął się na drugiej szpili. Przyznaję nie jest to proste zadanie. Kołnierz jest dość sztywny i wykonany z solidnego tworzywa sztucznego, który skutecznie potrafi się oprzeć ściskowi.

Zapewnia to jednak bardzo solidne zamocowanie na zagłówku, co przecież w przypadku montowania stosunkowo ciężkiego urządzenia jakim jest tablet, jest przecież ważne. Chyba nie chcieli byście, aby tablet z uchwytem podczas awaryjnego hamowania znalazł się na głowie Waszej pociechy?

Po zamocowaniu uchwytu możemy zacisnąć go dodatkowo zagłówkiem. Przy takim montażu czuć, że akcesorium naprawdę bardzo dobrze trzyma się fotela i nie ma opcji, aby przypadkowo uległo rozłączeniu i wypięciu.

Mocowanie tabletu

KENU AIRVUE to uchwyt konkretny. Bez żadnego problemu możemy w nim zamocować naprawdę wielgachny tablet, jak chociażby 12.9 calowego iPada Pro. Taka wielkość na rozciąganym ramieniu uchwytu nie robi żadnego wrażenia. 13 cali to rozmiar, który ten uchwyt utrzyma z definicji.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamocować bardziej popularne tablety o rozmiarach 10 czy 7 i 8 cali. Ramiona od środka wypełnione zostały gumą, a mocna zaciskowa sprężyna dla obu ramion zapewnia odpowiednio silny uchwyt, aby tablet nie wymsknął się z ich objęć na wertepach bądź przy dynamicznych manewrach.

W użyciu

Tablet zamocowany w uchwycie możemy ustawić w trybie pionowym oraz horyzontalnym. Ten ostatni bardziej się sprawdzi podczas odtwarzania bajek czy filmów.

Dodatkowo, jeżeli pasażerów mamy dwóch, to mimo że uchwyt będzie na przykład na prawym fotelu, to można dzięki ruchomej głowicy odchylić go w stronę pasażera siedzącego obok. W ten sposób możemy zapewnić rozrywkę podczas podróży wszystkim pasażerom siedzącym z tyłu.

Podsumowując

Uchwyt KENU AIRVUE do zamocowania tabletu w samochodzie sprawdzi się u każdego, komu zależy za zapewnieniu rozrywki podczas podróży. Uchwyt jest bardzo solidy, jego mocowanie na fotelu także zapewni wygodę podczas oglądania oraz co najważniejsze bezpieczeństwo. Nawet nie chcę pisać, ile się namęczyłem, aby odłączyć uchwyt z fotela.

Nie ma więc możliwości, aby odłączył się sam i co gorsza zrobić komuś krzywdę. Za przemyślane rozwiązanie, solidne mocowanie samego uchwytu oraz tabletu w nim, a także pomyślenie także o pasażerze obok producentowi należy się duża pochwała.

Uchwyt samochodowy KENU AIRVUE do testów dostarczył iCorner.pl

Recenzja KENU AIRVUE, uchwytu na tablet montowanego do zagłówka fotela w samochodzie lub samolocie

 

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Możliwość zainstalowania tabletu o w zasadzie dowolnym rozmiarze, także tych największych, 13 calowych
  • Solidne mocowanie uchwytu do fotela oraz tabletu w uchwycie
  • Możliwość odchylania ekranu dzięki ruchomej głowicy
  • Mocny uchwyt chwytaka na tablet

Wady

  • Problematyczny demontaż uchwytu z samochodu.
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *