Recenzja [FUSE]chicken BOBINE AUTO, mając ten gadżet nie będziesz potrzebował żadnego innego kabla do telefonu, ani uchwytu do samochodu
Recenzja [FUSE]chicken BOBINE AUTO, mając ten gadżet nie będziesz potrzebował żadnego innego kabla do telefonu, ani uchwytu do samochodu

Recenzja [FUSE]chicken BOBINE AUTO, mając ten gadżet nie będziesz potrzebował żadnego innego kabla do telefonu, ani uchwytu do samochodu

0

[FUSE]chicken to producent o niebanalnej nazwie i z równie oryginalną oferta produktów. Tym razem w moje ręce wpadł gadżet, który trudno jednoznacznie sklasyfikować. Bo choć w swojej nazwie zawiera słowo auto, to można z niego korzystać także w domu czy biurze, gdzie będzie równie przydatny.

Chodzi o produkt [FUSE]chicken Bobine Auto. Gadżet powstał przy wsparciu popularnej platformy crowfoundingowej KICKSTARTER i łączy w sobie funkcjonalność trwałego i bardzo trudnego do zniszczenia przewodu do ładowania i transmisji danych z uchwytem na smartfon, który z powodzeniem odnajdzie się tak samo w samochodzie, jak i w pracy przy komputerze czy przy szafce nocnej w sypialni.

O co w ogóle chodzi?

Testowałem już przewody tej marki. Konkretnie model TITAN, a mój redakcyjny kolega Krzysiek Rozengarten model TITAN LOOP. Każdy z tych produktów łączy osłona przewodu, która w przypadku produktów [FUSE]chicken wykonana jest z silnego metalowego oplotu, który dodatkowo jest stosunkowo sztywny, a w przypadku testowanego BOBINE AUTO, nawet bardzo sztywny.

Sztywność tego modelu przewodu sprawia, że może on nam nie tylko służyć jako ładowarka do telefonu w domu czy samochodzie, ale dzięki możliwości wyginania go w różną stronę oraz zastosowanej podstawki, także jako uchwyt dla niego.

Używając tylko tego jednego gadżetu zyskujemy więc dwie funkcjonalności.

Co znajdziemy w zestawie

Zestaw poza przewodem zawiera także dwie przyklejane do kokpitu samochodu zapinki oraz dodatkowe dwa kleje do ich zamocowania, gdy ten zainstalowany na nich fabrycznie straci swoje właściwości lub będziemy chcieli je przenieść do innego samochodu.

Przewód jest jednak na tyle sztywny, że w wielu przypadkach montowanie przypinek nie będzie konieczne.

To jednak zależy od budowy samochodu, miejsca, w którym znajduje się port USB multimediów lub ładowarki zapalniczkowej itd.

W moim samochodzie zapalniczka znajduje się tuż pod kokpitem w tunelu skrzyni biegów. W takim wypadku zapinki w zasadzie są zbędne, gdyż nawet jeżeli przy mocnych manewrach kabel zaczął by się odchylać, to i tak kładę go lekko na kokpicie, przez co całość „stoi” solidnie w miejscu.

Do czego mi ten przewód/uchwyt?

Długość przewodu BOBINE AUTO wynosi 60 centymetrów. Nie jest to więc zbyt długi przewód. Wystarczający jednak jeżeli mamy w okolicy kokpitu złącze USB lub chociaż wtyczkę zapalniczki, do której możemy wpiąć ładowarkę z wyjściem USB.

Takie umiejscowienie pozwala wygodnie zastąpić typowy uchwyt samochodowy na telefon tym jednym przewodem. Co ważne, możliwość regulowania sztywnego przewodu pozwala na umocowanie telefonu w takiej odległości i tak miejscu od nas, w jakim najbardziej nam to odpowiada.

Dzięki temu wybierając się w trasę i chcąc szybko coś odszukać, nie musimy sięgać daleko do telefonu. Mamy go pod ręką.

Samochód to nie jedyna możliwość wykorzystania tego gadżetu. Jak już wspominałem, może się on świetnie odnaleźć także w pracy czy sypialni.

Zapytacie do czego? Nie wiem jak Wy, ale ja często odkładam w firmie telefon w przypadkowym miejscu, a później szukam go przy pomocy Apple Watch’a.

Nie lubię nosić go w kieszeni, więc taka sytuacja jest nagminna.

Mając BOBINE AUTO telefon znalazł swoje miejsce, w którym nie tylko zawsze jest ładowany, ale przy tym mam do niego wygodny dostęp, także podczas pracy, gdy przyjdzie jakaś wiadomość lub chcę coś przepisać z telefonu.

Oczywiście to w jaki sposób Wy wykorzystać [FUSE]chicken BOBINE AUTO zależy tylko od Was.

Podsumowując

Czy ma jakieś wady? Zapewne cena. Kosztuje ponad 150 złotych. To jak za przewód dużo. Pamiętajmy jednak, że jakość tego kabla sprawi, że będziemy go mogli używać pewnie do końca życia, a może nawet przejdzie z pokolenia, na pokolenie.

Dodatkowo przecież nie jest to tylko kabel, ale także praktyczny uchwyt samochodowy. Nie będziemy musieli kupować więc jego, a zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na BOBINE AUTO.

Dla mnie mimo wszystko przewód mógłby być jeszcze bardziej sztywny tak, aby już w żadnym wypadku nie trzeba było korzystać z dołączonych do zestawu przypinek. Mimo to, produkt ten jest świetny, pomysłowy i nieszablonowy jak na firmę o tak niebanalnej nazwie przystało.

PS. Jest także wersja dla Apple Watch 🙂

Produkt [FUSE]chicken BOBINE AUTO do testów dostarczyła firma ALSTOR, właściciel platformy sprzedażowej iCorner.pl

Recenzja [FUSE]chicken BOBINE AUTO, mając ten gadżet nie będziesz potrzebował żadnego innego kabla do telefonu, ani uchwytu do samochodu

 

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • BARDZO solidne wykonanie
  • Trudny do zniszczenia
  • Nie tylko dobry kabel do ładowania, ale także samochodowy uchwyt
  • Do stosowania w domu, biurze i samochodzie

Wady

  • Dość drogi
  • Dla niektórych może być niedostatecznie sztywny
Oceny
  • Jakość/Cena
  • Przydatność rozwiązania
  • Współpraca z iUrządzeniami
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *