Recenzja JCPAL Glass Film – Niesamowity protektor na ekran iPhone’a w całości wykonany ze szkła!
Recenzja JCPAL Glass Film – Niesamowity protektor na ekran iPhone’a w całości wykonany ze szkła!

Recenzja JCPAL Glass Film – Niesamowity protektor na ekran iPhone’a w całości wykonany ze szkła!

0

Nieraz słyszałem, że korzystanie z iPhone’a oklejonego folia, to jak lizanie loda przez papierek, smakowanie ciastka przez szybę czy? sex w prezerwatywie. Mając okazję przetestowania JCPAL Glass Film jednoznacznie mogę stwierdzić, że zabezpieczanie ekranu telefonu protektorem w końcu nie musi być niemiła koniecznością.

Za każdym razem kiedy naklejam folię na ekran klientowi, zastanawiam się jak do tego doszło, że kupując telefon nie wyobrażamy sobie nie zabezpieczyć go przed upadkiem i zarysowaniem. Zabieg ten można porównać do pozostawiania w foliach świeżo zakupionych mebli czy pilota od nowego sprzętu elektronicznego. Wiocha i gruba przesada?

Osobiście sam okleiłem mojego nowego iPhone’a 5S folią ZAGG Invisible Shield EXTREME. Spisuje się doskonale. Nie raz miałem okazję wstrzymać oddech gdy leciał na ziemię. Ekran przeżył każdy upadek. Nie jestem zwolennikiem folii. EXTREME zamontowałem tylko dlatego, że cena wymiany ekranu w tym modelu oscyluje w graniach połowy jego wartości? Niestety, choć te droższe modele foliowych protektorów są co raz lepsze i co raz mniej negatywnie wpływają na komfort obsługi smartfona to nadal je widać już na pierwszy rzut oka i czuć przy pierwszym dotknięciu.

Produkt marki JCPAL to zupełnie nowa jakość na rynku protektorów dla ekranów dotykowych. Jego największą zaletą jest materiał z którego się go otrzymuje – szkło. W związku z tym, że Glass Film od JCPAL nie jest protektorem tradycyjnie wykonanym z plastikowej folii, tylko z prawdziwego szkła, po jego nałożeniu na delikatny ekran smartfona jest zupełnie niewidoczny i w żaden sposób nie wpływa na odczucia i komfort obsługi telefonu.

Zestaw

W zestawie zapakowanym w całkiem przyzwoite opakowanie prócz szklanego protektora znajdziemy zestaw montażowy. W jego skład wchodzi materiałowa szmatka oraz zestaw naklejek umożliwiających przeklejenie folii na przykład na nowy model urządzenia.

Jest więc doskonałym wyborem dla osób, które obecnie chcą zabezpieczyć swojego iPhone’a 5, a w przyszłości przekleić protektor na nowy model telefonu iPhone 5S.

Szmatka jest wykonana z mikro-włókna i co warto zaznaczyć jest ono bardzo wysokiej jakości, co się objawia brakiem problemów z kruszeniem jej materiału podczas polerowania szklanej powierzchni ekranu i doskonałemu oczyszczaniu tłustych plam, odcisków palców, kurzu i paprochów.

Przed wypolerowaniem telefon wygląda tak:

Po wypolerowaniu natomiast zdecydowanie schludniej:

Montaż

Montaż protektora JCPAL Glass Film jest bardzo łatwy i nie wymaga doświadczenia w klejeniu tego typu ochraniaczy. Folia posiada oznaczenia, które ułatwiają pozbycie się w odpowiedniej kolejności jej ochraniaczy. Wystarczy więc dobrze oczyścić powierzchnię ekranu, dobrze wymierzyć położenie folii i delikatnie ją położyć.

Idealnie docięte otwory zapewniają, że o ile dobrze dopasujemy jej ułożenie na ekranie, to możemy być pewnie, że nałożony protektor będzie zupełnie niewidoczny. Samo dopasowywanie Glass Filmu jest łatwe dzięki temu, że szklana struktura protektora jest sztywna. Wystarczy więc jedynie odpowiednio dopasować zatokę głośnika rozmów i klawisza HOME.

Protektora po wymierzeniu ułożenia nie dociskamy do powierzchni ekranu. On sam pod wpływem swojej wagi przylgnie do szklanej powierzchni ekranu. Uchroni nas to także przed efektem powietrznych plamek pod powierzchnią protektora.

Jest świetny!

Protektor charakteryzuje się krystaliczną przejrzystością. Nie ma tu mowy o przekłamywaniu barw, przyciemnionej widoczności wyświetlanego obrazu czy jego rozmazywaniu. Producent zapewnia, że nałożenie protektora pozwoli przestać się martwić o upadki telefonu ekranem do dołu, nawet gdy lądowanie będzie bardzo twarde. W najgorszym wypadku uszkodzona zostanie jedynie sama struktura protektora. Mogę to również potwierdzić ponieważ ostatnio miałem okazję oglądać jednego iPhone’a 5 z nałożonym protektorem, który po upadku na posadzkę upadek przeżył. Problem było właśnie lekkie uszkodzenie struktury Glass Filmu w lewym górnym rogu.

Oczywiście prócz funkcji typowo ochronnej JCPAL dobrze znosi odicksi palców i całkiem nieźle odpiera się zarysowaniu jego powierzchni. Twardość szkła Glass Film producent określił na 8H.

W codziennym użytkowaniu folia jest niesamowita. Chłód szklanego protektora pozwala mieć wrażenie używania telefonu w jego dziewiczej formie, mogąc całkowicie zapomnieć o zmartwieniach spowodowanych możliwymi uszkodzeniami mechanicznymi ekranu lub zadrapaniem jego powierzchni. Szkło w przeciwieństwie do większości foliowych ochraniaczy nie powoduje uczucia oporu podczas sunięcia palcem po jego powierzchni.

JCPAL Glass Film jest więc bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich tych użytkowników iPhone’a, dla których foliowe zabezpieczenia są nie do przyjęcia. Jeżeli cenisz sobie komfort obsługi telefonu bez zbędnych ochraniaczy, a za razem nie jest Ci obojętna ochrona delikatnego ekranu smartfona Apple to JCPAL Glass Film na pewno spełni Twoje oczekiwania.

Kup ten produkt w naszym Sklep.AppleMobile.pl

Recenzja JCPAL Glass Film – Niesamowity protektor na ekran iPhone’a w całości wykonany ze szkła!

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Szklana powierzchnia protektora zupełnie nie różni się od szkła ekranu telefonu
  • Niezwykle łatwy montaż
  • Dobrej jakości zestaw montażowy w cenie
  • Idealnie docięta i dopasowana
  • Niezwykle cienka, niewyczuwalna pod palcem i niewidoczna po naklejeniu
  • Zapewnia odpowiednia ochronę przed upadkiem i zarysowaniem

Wady

  • Brak
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *