Recenzja ZAGG PERIMETER Thin Protective Bumper – bardzo fajny bumper od marki ZAGG dla iPhone’a 5 i 5S
Recenzja ZAGG PERIMETER Thin Protective Bumper – bardzo fajny bumper od marki ZAGG dla iPhone’a 5 i 5S

Recenzja ZAGG PERIMETER Thin Protective Bumper – bardzo fajny bumper od marki ZAGG dla iPhone’a 5 i 5S

0

Uzupełnieniem protektora na ekran iPhone’a jest Case lub Bumper. Taki zestaw odpowiednio zadba o Twój telefon, gdyby zdarzy ci się go nie tylko nosić z kluczami drobnymi w kieszeni, ale także gdy niechcąco wypadnie ci na ziemię. Znana amerykańska marka ZAGG, która dosyć mocno zaznaczyła się na naszym rynku wprowadziła d oferty wysokiej jakości Bumper o nazwie PERMIETER.

W przypadku iPhone’a 5 i 5S nie tylko ekran jest dosyć kruchym elementem urządzenia, ale także jego aluminiowa obudowa dość łatwo ulega niemiłym dla oka uszkodzeniom. Objawia się to w postaci naturalnego koloru aluminium widzianego spod lakierowanej obudowy iPhone’a. By ochronić obudowę przed tego typu niemiłymi niespodziankami należy zaopatrzyć się albo w ochronyy case, który chroni boki telefonu i jego tylnią część lub bumper – opaskę , która chroni tylko boczne krawędzie obudowy.

Jeżeli nie lubicie zasłaniać tylnej części telefonu, lepszym rozwiązaniem jest bumper. Na jego korzyść przemawia również to, że chroni on całą powierzchnię bocznych krawędzi. Większość casów mimo wszystko zabezpiecza tylko dłuższe krawędzie obudowy, pozostawiając te krótsze niezabezpieczone.

ZAGG PERIMETER to wysokiej jakości opaska, która wykonana jest z przezroczystego tworzywa sztucznego, wykończonego gumowanymi elementami odpowiedzialnymi za tłumienie zderzeń podcas upadku. Gumowane wykończenia delikatnie wystają poza wysokość ekranu i obudowy, dzięki czemu te części urządzenia nie rysują się nawet gdy przesuniemy telefon po zabrudzonym stole czy innej płaskiej powierzchni.

PERIMETER dostępny jest w kilku kolorach. Dostępny jest także model przezroczysty. Posiada zabezpieczony klawisz POWER oraz klawisze regulacji głośności. Klawisz trybu ciche ma odpowiednie wycięcie umożliwiające bezproblemowe uruchamianie trybu wibracji.

Nie zabrakło również odpowiednich otworów dla mikrofonu, głośnika dzwonków, złącza słuchawkowego i Lightening. Obok logo ZAGG znalazło się miejce na zamontowanie zawieszki, komórkowej biżuterii lub smyczki.

Bumper marki ZAGG wykończony jest bardzo dobrze w każdym detalu. Bardzo łatwo się go zakłada. Nieco trudniej ściąga. W moim odczuciu jest nieco zbyt luźny na dłuższych krawędziach.

Nie przeszkadza to jednak w użytkowaniu. Niezbyt mocno nachodzące na ekran brzegi bumpera niewymuszają na nas korzystania jedynie z dedykowanych bumperom folii opisanych najczęściej jako ?case friendly?. Z tą opaską z powodzeniem użyjesz każde folii dostępnej na rynku.

Jego największa zaletą jest to, iż jest niezwykle cienki i bardzo lekki. Po założeniu go na obudowę telefonu nie zwiększa on znacząco jego gabarytów.

Dzięki gumowanym wykończeniu uchwyt telefonu z założoną opaską jest bardzo pewny. Za tak dobrze wykonany bumper trzeba zapłacić 130zł złotych. Oczywiście jest dostępny w kilku kolorach w naszym sklepie.

 

Recenzja ZAGG PERIMETER Thin Protective Bumper – bardzo fajny bumper od marki ZAGG dla iPhone’a 5 i 5S

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Doskonale wykonany i wykończony w każdym detalu
  • Świetnie chroni telefon przed upadkiem
  • Idealnie uzupełnienie ochrony telefonu dla protektora dla ekranu

Wady

  • Trochę za luźny na dłuższych brzegach
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *