Recenzja InvisibleShield GLASS CURVE ELITE dla Apple Watch 44mm – genialne szkło dla smartwatcha Apple z dożywotnią gwarancją!

Recenzja InvisibleShield GLASS CURVE ELITE dla Apple Watch 44mm – genialne szkło dla smartwatcha Apple z dożywotnią gwarancją!

Recenzja InvisibleShield GLASS CURVE ELITE dla Apple Watch 44mm – genialne szkło dla smartwatcha Apple z dożywotnią gwarancją!

0

Do zegarków Apple nie ma zamienników ekranu. Natomiast wymiana ekranu na nowy i oryginalny, to koszt porównywalny z wymianą całego urządzenia w Apple. Oj tak, zegarki Apple trzeba chronić czym się tylko da. A da się szkłem hartowanym od InvisibleShield.

Marki InvisibleShield należącej do amerykańskiego ZAGG na tym blogu chyba nie muszę przedstawiać, gdyż ich produkty gościły tu wielokrotnie. Natomiast po raz pierwszy do recenzji otrzymałem szkło ochronne przeznaczone do obecnie najnowszego modelu smartwatcha Apple – Apple Watch’a 44mm.

Mój piękny zegarek zakupiony w siedzibie Apple w Cupertino, kiedy to miałem okazję odwiedzić Apple przy Infinite Loop 1 w Cupertino i go sobie sprawić w dzień moich urodzin zniszczyłem już następnego dnia na Tamie Hoovera u granicy Nevady i Arizony, przeciskając się przez tłum turystów uderzając nim w ścianę. Całe szczęści skończyło się wyłącznie na ubytku w obudowie. Serce zabolało, złość lała się niczym woda rzeki Colorado spływająca przez śluzy tamy. Całe szczęście w nieszczęściu, że ekran pozostał cały. Przynajmniej zegarek nadal jest użyteczny, a gdyby jednak ekran uległ rozbiciu, musiałbym się liczyć z wydaniem kwoty zbliżonej do zakupu całego nowego. Chore! Dlatego zabezpieczenie ekranu zegarka od Apple jest tak bardzo ważne. Ponieważ niezależnie od ego czy mamy model najnowszy, czy nawet najstarszy, koszt jego naprawy potrafi mocno odchudzić portfel. Do recenzji otrzymałem bardzo fajny protektor na zegarek Apple o wielkości koperty 44mm. Największym atutem tego produktu jest to, że po jego aplikacji na ekran, w zasadzie nie widać, żeby cokolwiek dodatkowego zostało na niego założone. Jest to protektor, który można nazwać edge-to-edge czyli od krawędzi do krawędzi. Dzięki barwionym krawędziom, na brzegach nie widać typowych dla zwykłych szkieł hartowanych refleksów natychmiast obnażających dodatkowy element znajdujący się na ekranie.

Co znajdziemy w zestawie sprzedażowym? 

Apple Watch nie jest równym, płaskim urządzeniem. Aplikacja protektora nie należy więc tutaj do najłatwiejszych. Producent, aby nam ułatwić naklejenie, dołączył do zestawu specjalną ramkę, która stabilizuje zegarek ułożony na płaskiej powierzchni.

Poza ramką dołączono tutaj nasączony alkoholem czyścik, przyjemną ściereczkę do wypolerowania szklanej powierzchni oraz instrukcję obsługi.

Naklejamy 

Zegarek znajduje się już w ramce. Zaczynam odtłuszczanie ekranu i polerowanie z brudu, aby czasem nic mi nie zostało pod naklejanym protektorem. W moim odczuciu plastikowa ramka bardziej przeszkadza niż ułatwia naklejenie szkła. Zresztą sami zobaczcie na poniższym wideo w przyspieszeniu.

Ramka pozycjonująca ma takiej wypustki na górze, które utrudniają mi równe osadzenie szkła na ekranie. Wiem, że producent chciał dobrze. Jak dla mnie wyszło źle. Nie tylko szkło przykleiło mi się krzywo, ale dodatkowo pojawiły się pod nim dwa pęcherze powietrza.

Nie było innej możliwości niż podważenie i ponowne dociśnięcie.

Niemal niezauważalne i niewyczuwalne pod palcem 

Szkło ochronne na zegarek od InvisibleShield jest genialne. Jego zaokrąglone i barwione krawędzi z wysokiej jakości szklaną powierzchnią wygląda na zegarku bardzo dobrze. W zasadzie patrząc na niego z góry, nie ma szans się zorientować, że coś zostało doklejone do wyświetlacza.

Dotyk jest bardzo dobrze przekazywany, a śliskość powierzchni protektora nie ustępuje naturalnej szklanej powierzchni wyświetlacza.

Dożywotnia gwarancja – zbijesz szkło? Producent wymienić ci protektor na nowy bezpłatnie! 

Tak, to nie żart. Wystarczy zarejestrować swój produkt na stronie producenta http://zagg.com/register , a przypadku, gdy uszkodzicie w jakiś sposób protektor, wystarczy go odkleić, spakować w list i wysłać do producenta. Ten odeśle Wam zupełnie bezpłatnie nowe szkło. I tak przez cały czas, aż Wam się znudzi ten zegarek i kupicie sobie nowy. Oczywiście tyle teorii.

W praktyce strasznie mnie irytowało to, że z powodu tej plastikowej ramki szkło nie przykleiło mi się idealnie prosto. Dlatego próbowałem je odkleić, by następnie znów przykleić je już równo, bez tej ramki. Pech chciał, że protektor zdążył się już tak mocno przykleić, że podczas podważania mi się złamał i popękał LUff, przynajmniej będę miał pretekst, żeby sprawdzić, jak działa ta ich dożywotnią gwarancją… O efektach napisze następnym razem!

Szkło InvisibleShield glass curve elite do recenzji użyczyła firma ALSTOR, oficjalny polski dystrybutor produktów ZAGG, właściciel platformy iCorner.pl

Recenzja InvisibleShield GLASS CURVE ELITE dla Apple Watch 44mm – genialne szkło dla smartwatcha Apple z dożywotnią gwarancją!

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.