Kompletna ochrona iPhone X. Recenzja Invisible Shield Glass+ Contour 360
Kompletna ochrona iPhone X. Recenzja Invisible Shield Glass+ Contour 360

Kompletna ochrona iPhone X. Recenzja Invisible Shield Glass+ Contour 360

0

Kompletne zabezpieczenie iPhone’a X nigdy nie było tak proste jak z gotowym zestawem zabezpieczającym od Invisible Shield.  Zestawie znajdziemy nie tylko całościowe szkło ochronne na przód, ale także dodatkowe szkło na plecy oraz praktyczny bumper chroniący stalową ramkę telefonu.

 

Zestaw ten zawiera szkło ochronne pokrywające cały szklany front telefonu. Dodatkowo producent dołączył szkło ochronne na plecy telefonu.

Jednak w tym miejscu zaznaczę, że bardziej odpowiada mi rozwiązanie marki Remax, gdzie tylne szkło posiada wycięcie na obiektyw kamery.

Recenzja REMAX 3D GLASS Shield – szklany protektor hartowany dla iPhone’a X chroniący przód i tył urządzenia

Invisible Shield postawił na pominięcie elementu kamery. I to jest w porządku, choć rozwiązanie Remax wygląda po prostu lepiej.

Szkło na plecy telefonu jest idealnym rozwiązaniem dla przezroczystego bumpera, który osłania nam wyłącznie stalową ramę telefonu. Bumper wydaje się być bardzo solidny. Wystarczy tylko spojrzeć jaki jest gruby. Niestety wysoki poziom ochrony przekłada się na zwiększone gabaryty urządzenia zabezpieczonego bumperem.

Telefon jest większy, choć sprytnie wyprofilowana konstrukcja pozwoliła osiągnąć inżynierom niemal doskonałą ergonomię. Telefon, mimo że jest większy po założeniu bumpera, to trzyma się go znacznie pewniej niż bez niego.

Dopełnieniem zabezpieczenia telefonu jest frontowe szkło ochronne. Jest to dobrze znany produkt glass+, który miałem już okazję testować. Szkło pokrywa całkowicie frontową szklaną taflę telefonu, dzięki czmeu po jego aplikacji w zasadzie trudno spostrzec, że na naszym telefonie cokolwiek zostało naklejone.

Czarne, barwione krawędzie i wycięcie jednie dla głośnika rozmów tylko potęgują ten efekt niewidzialnej ochrony. Protektora został poddany hartowaniu do poziomu 9H, dzięki czmeu zapewnia dobrą ochronę nie tylko na wypadek zarysowania, ale także podczas upadku.

Oczywiście jego zadaniem jest przede wszystkim ochronić właściwy ekran telefonu. Nie powinniśmy więc mieć pretensji do producenta, jeżeli podczas upadku samo szkło pęknie. Tak właśnie to ma działać. To protektor ma przyjąć siłę uderzenia i się uszkodzić, chroniąc tym samym drogi ekran iPhone’a X.

Aplikacja jest dość łatwa. W zestawie znajdziemy nasączoną alkoholem ściereczkę do odtłuszczenia powierzchni szkła oraz drugą z mikrofibry do wypolerowania na sucho. Tak przygotowany ekran dobrze przyjmie dodatkowy protektor, a podczas naklejania nie pojawia się żadne bąble.

Równe nałożenie protektora na ekran ułatwiają foliowe „uszy”, dzięki którym łatwiej możemy manewrować odbezpieczonym do naklejenia szkłem nad powierzchnią ekranu, by wycelować w jego obszar roboczy.

Szkiełko samo przylega do powierzchni. Po jego położeniu na ekranie nie trzeba robić nic więcej. Invisible Shield glass+ Contour 360 to solidna ochrona każdego elementu przed wszelkim uszkodzeniami mechanicznymi.

Kompletna ochrona iPhone X. Recenzja Invisible Shield Glass+ Contour 360

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *