Dźwięk premium w cenie dyskontowej – Recenzja bezprzewodowych słuchawek IFROGZ IMPULSE DUO
Dźwięk premium w cenie dyskontowej – Recenzja bezprzewodowych słuchawek IFROGZ IMPULSE DUO

Dźwięk premium w cenie dyskontowej – Recenzja bezprzewodowych słuchawek IFROGZ IMPULSE DUO

0

ZAGG do którego należy marka IFROGZ wprowadziła właśnie do sprzedaży swoje pierwsze słuchawki dokanałowe komunikujące się ze źródłem wyłącznie za pomocą Bluetooth, które oferują wysokiej jakości dźwięk. Słuchawki są bezprzewodowe i kosztują około 50 dolarów. 

 

Konstrukcje douszne IFROGZ już kilkukrotnie pojawiały się na naszych łamach za sprawą mojej czy też Krzysztofa recenzji. IFROGZ celuje w klientów poszukujących zestawów przede wszystkim bezprzewodowych o dobrym dźwięku, który idzie w parze z przyjazną ceną. Generalnie ich bezprzewodowe zestawy nie kosztują więcej niż równowartość 200 złotych.

Tym razem do testów otrzymałem model IFROGZ IMPULSE DUO, które w odróżnieniu od innych bardzo podobnych mu konstrukcji tej marki, został wyposażony w podwójne przetworniki neodymowe o średnicy 6mm (12mm na słuchawkę). Może te 6 mm nie brzmi zbyt imponująco, jednak kiedy weźmiemy pod uwagę, że jest to zestaw przenośny, dodatkowo głęboko kanałowy, owe 6 mm zaczyna coś znaczyć.

Spore jak na tę konstrukcję rozmiary przetworników odbiły się na wielkości obudów przetwornika. Co ważne, odbiło się bardzo pozytywnie, głównie pod względem wygody użytkowania i dobrego umocowania w uchu. Ale od początku.

 

W zestawie sprzedażowym…

Znajdziemy tradycyjnie krótki kabelek do ładowania wbudowanej w klips baterii, komplet gumowych wkładek o różnej wielkości, których jakość potwierdza chociażby dożywotnia gwarancja, a także krótka instrukcja obsługi.

 

Pierwsza wrażenie po wyjęciu z opakowania…

Jest bardzo pozytywne. Choć słuchawki konstrukcyjnie nie różnią się od chociażby wcześniej testowanych Summit Wirelles, to materiał, z którego elementy zostały wykonane są zupełnie inne. Obudowa pilota z klipsem, a także obudowy przetworników zostały wykonane z szorstkiego węglowego materiału, które nadają mu luksusowego sznytu i podnoszą nasze estetyczne odczucia.

Niewielki i lekki pilot przypinamy do ubrania za pomocą magnetycznego klipsu. Czy jest to dobre rozwiązanie? Dobre, choć nie idealne, co ujawni się szczególnie, gdy będziemy próbowali przypiąć go do jakiejś grubszej tkaniny. Nie „przylepi” się.

Bez większego jednak problemu zapnie się na t-shirtcie, koszuli, polówce czy niezbyt grubej bluzie. Pilot posiada trzy przyciski. Centralnie umiejscowiony służy do sterowania uruchamianiem zestawy oraz parowania go z naszym źródłem. Tym może być dowolne urządzenie z Bluetooth – telefon, komputer, tablet. Dodatkowo klawisz centralny pozwoli także wysterować odtwarzanie utworu – uruchomić i za pauzować je.

Klawisze po obu jego bokach mają dwie funkcję – regulację poziomu głośności oraz przełączanie utworu w playliscie. Wszystko zależy, czy naciśniemy je krótko czy dłużej. Sterowanie nie sprawia żadnego problemu. Rowki na klawiszach pozwalają łatwo rozpoznać, gdzie jest klawisz i obsługiwać pilot zupełnie bezwzrokowo.

 

Specyfikacja…

Jest dość tajemnicza. Producent nie chwali się zbyt wieloma parametrami. Poza wielkością przetworników o których już wspominałem, wiemy także, że czułość wynosi około 100dB, a sam zestaw generuje dźwięk w przedziale częstotliwości 20 Hz, a 20 kHz.

Dla osób poszukujących zestawu towarzyszącego podczas aktywności fizycznej ważną informacją może być odporność na wodę w ramach certyfikatu IPX-2. Nie zapewni nam on słuchania muzyki pod wodą ;-), ale poradzi sobie z intensywnym poceniem podczas treningu.

Co więcej, firma gwarantuje, że jeżeli podczas takich treningów wkładki ulegną uszkodzeniu, wymieni je bezpłatnie na nowe.

 

Grają zadziwiająco dobrze! 

Przyznaję, że gdy przychodzą do mnie słuchawki opisane jako Premium Sound i kosztują 50 dolarów to zaczynam węszyć w tym jakiś podstęp. Jeszcze większe zdziwienie pojawia się, gdy uruchomimy dobrze znane nam utwory i wsadzimy słuchawki do uszu. Może ktoś podmienił zestaw? Przecież to niemożliwe, żeby ktoś oferował taką jakość, w tak niskiej cenie. A jednak.

Ta lekkość, gładkość i zbalansowana potęga basu dają niesamowitą frajdę z odsłuchu. Dźwięk jest bogaty w średnie tony, a przetworniki potrafią wygenerować także sporo mocnych niskich zejść, co przekłada się na bardzo dobre odczucia. Przyznaję, że miałem możliwość testowania wielu dużo droższych zestawów dokanałowych, które tak zagrać nie potrafiły.

 

Podsumowując o IFROGZ IMPULSE DUO

Bardzo dobre słuchawki, które można kupić za śmieszne pieniądze. Przyznaję, że w Polsce trudno je kupić. Niewiele sklepów ma je w ofercie, jednak bez problemu można je kupić na stronie producenta zagg.com z dostawą do naszego kraju.

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Bardzo dobrej jakości, dynamiczny, zbalansowany dźwięk
  • Bezprzewodowa komunikacja
  • Wygodnie leżą w uszach
  • Atrakcyjna cena
  • Dożywotnia gwarancja na wkładki

Wady

  • Brak
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *