Recenzja grawitacyjnego smart uchwytu na iPhone do twojego auta!

Recenzja grawitacyjnego smart uchwytu na iPhone do twojego auta!

0

Recenzja grawitacyjnego smart uchwytu na iPhone do twojego auta!

0

Od pewnego czasu mam prawo jazdy – juhu. Wiadomo pierwsze auto i te sprawy. Ale co w sytuacji kiedy nie posiadamy najnowszego auta a chcemy korzystać z map? Zapraszam! 

Wybralem się ostatnio do sklepu specjalnie w poszukiwaniu najlepszego uchwytu do auta na mój smartfon (iPhone X). Nie należało to do najłatwiejszych zadań – do krateczki, do szyby, 360 stopni, grawitacyjne… Podczas wyboru pan zadał mi tyle pytań, że zgłupiałem. Zainteresowała mnie jednakże jedna, ale naprawdę wyjątkowa opcja. Smart Uchwyt z systemem grawitacyjnym. Właśnie o nim dziś powiem.

Uchwyt – wygląd i wykonanie. 

Samo urządzenie wyglada niezwykle elegancko. Wykonane zostało z plastiku (wtopa) który w niektórych miejscach jest paskudnie błyszczący a w innych natomiast ma udawać „skórę”. Etui ma dwa błyszczące ramiona na bokach, oraz czujnik zbliżenia na przodzie. Niestety jak już wspomniałem – całość jest wykonana ze słabego jakościowo plastiku, więc musimy się z tym pogodzić albo wybrać cis innego.

Funkcjonalność – dodatkowy atut!

Mam dla was niespodziankę… Etui musimy podłączyć do zapalniczki gdyż… jest ono także bezprzewodową ładowarką! Naprawdę nie spodziewałem się, że urządzenie za tak niskie pieniądze mnie zaskoczy w tak pozytywny sposób. Gdyby tego było mało, całość podłączymy za pomocą… USB typu C! Kabelek został dorzucony w zestawie. Czy to nie jest piękne? 

Działanie mechanizmu – szacun, ale trochę się obawiam.

Samo działanie uchwytu jest naprawdę proste! Zbliżamy telefon, czujnik to wykrywa i rozchyla ramiona. Wkładamy do środka smartfon i wszystko samo się zamyka. Jeżeli chcemy wyjąc nasz telefon, wystarczy ze przyłożymy rękę na tył uchwytu – a ten samoistnie się rozchyli. W momencie kiedy telefon jest włożony i zamknięty, powinno rozpocząć się lądowanie (o ile wasze urządzenie je obsługuje). Mam jednakże delikatne obawy co do trwałości tych ranionej, a raczej silniczków które odpowiadają za sterowanie nimi. Chodzi to troszkę opornie, delikatnie trzeszczy i skrzypi. Mam nadzieję, że na dłuższa metę urządzenie będzie działać dobrze.

Myślę że warto wspomnieć także, że urządzenie trzyma się naprawdę dobrze i nie wypada. Musicie natomiast pamiętać aby najpierw wyjąc telefon a dopiero potem gasić auto. Inaczej może być ciężko.

Cena i dostępność

Ja swój uchwyt kupiłem za (uwaga) 50 złotych w „budce” z akcesoriami na galerii  w moim mieście. Jeżeli jesteście zainteresowani tym samym modelem – musicie szukać na AliExpress/Allegro lub w okolicznych punktach z akcesoriami do telefonów. Nie spotkałem się z takim urządzeniem w sklepie jakiejś znanej marki, więc niestety, ale będzie troszkę kombinowania, żeby dostać ten produkt. 

Mowa końcowa – obrona produktu. 

Oskarżony o przestępstwo ma zbyt wiele zalet, aby uznać go za winnego dokonania kradzieży moich 50 złotych. Urządzenie jest porządnie wykonane (szkoda tylko, że ze słabych materiałów), ładne, poręczne i użyteczne. Nie wypuszcza telefonu kiedy nabędziemy na górkę, nie zacina się. Wszystko dzieje się szybko i płynnie. Telefon montujemy sobie w kratce i możemy wygodnie korzystać z map czy ostrzegawcza muzyki. Dla mnie za 50 zł ciężko znaleźć coś lepszego – więc ze szczerego serca polecam ten produkt.

Recenzja grawitacyjnego smart uchwytu na iPhone do twojego auta!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/