Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie #27 Wtyczka tygodnia – Xen HTML i SmokeBoard Pro, odmień motyw iUrządzenia!
#27 Wtyczka tygodnia – Xen HTML i SmokeBoard Pro, odmień motyw iUrządzenia!

#27 Wtyczka tygodnia – Xen HTML i SmokeBoard Pro, odmień motyw iUrządzenia!

0

Dzisiejsze wtyczki to coś pięknego. I choć trafiłem na nie przeglądając Cydię – jestem przekonany, że ich instalacja na Waszych telefonach nie będzie kwestią przypadku. Kolejny odcinek z serii „wtyczka tygodnia” – zaczynamy!

Xen HTML – sposób na nowy motyw iUrządzenia

Xen HTML to wtyczka, która wprowadza narzędzie pozwalające na edytowanie ekranu blokady i głównego urządzenia – a konkretniej, umożliwia dodanie do nich efektów specjalnych. Od początku zainstalowane mamy dwa bazowe motywy, którymi są kosmos i kalejdoskop. O tym jednak później – zauważycie je na zrzutach ekranu niżej. Co widzimy jednak na górze? Widok, który wita nas po instalacji tweaka, a także stronę po wejściu w jego ustawienia.

Oto ustawienia ekranu blokady. Są one bardzo, ale to bardzo rozbudowane. Jeżeli chcecie więc przygotować idealny wygląd ekranu pod swoje artystyczne potrzeby – droga wolna. Mamy tu podgląd na warstwy tapety, a także, co najważniejsze, dostęp do efektów – czyli to, co jest gwoździem progra… Ups, a nie – wtyczki.

Możemy ukryć dowolne elementy, takie jak pasek górny, zegar i tak dalej. Łatwo zmienimy też tło i pierwszy plan, co oznacza jeszcze więcej możliwości edycji. Świetnie! Na zrzutach powyżej ukażę Wam sposób na włączenie przykładowego motywu. Można je dodawać poprzez sklep Cydia. Właśnie takim przykładem jest SmokeBoard Pro. Ukazuje on eksplozję kolorów – tyle. Nie zagłębiam się w jego bardziej szczegółowe ustawienia, gdyż to nie moja bajka. Przykładowe kompozycje z jej wykorzystaniem pokażę Wam później.

Wykorzystajmy inny motyw. Tutaj na tapetę weźmiemy bazowy efekt kosmosu. Co o nim sądzicie? Zaznaczam, że wszystkie z nich są animowane, a nie statyczne. 😱🙀

Oto przygotowane przeze mnie na szybko kompozycje ekranu blokady. Wszystko rozpoczyna się wtedy, gdy obudzimy nasz telefon. Moim zdaniem wyglada to bardzo ciekawie!

Czas na ekran główny. Tutaj wykorzystałem motyw kalejdoskopu. Wygląda to obłędnie i jestem przekonany, że zostanie ze mną na dłużej. Mam nadzieję, że zachęciłem Was do instalacji dzisiejszych wtyczek. Do zobaczenia w następnym odcinku „wtyczki tygodnia”!🥰🌈

#27 Wtyczka tygodnia – Xen HTML i SmokeBoard Pro, odmień motyw iUrządzenia!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/