Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie #25 Wtyczka tygodnia – PortraitXI, tryb portretowy dla pojedynczych kamer!
#25 Wtyczka tygodnia – PortraitXI, tryb portretowy dla pojedynczych kamer!

#25 Wtyczka tygodnia – PortraitXI, tryb portretowy dla pojedynczych kamer!

0

Za tryb portretowy trzeba dużo dopłacić. Szczególnie wiedzą o tym użytkownicy modelu XR, który nie działa na nic innego niż ludzie. Jak ukazują twórcy wtyczki – da się, wystarczy chcieć. I choć nie jest ona perfekcyjna, działa bardzo dobrze i zasługuje na uwagę każdego z Was. Wtyczka tygodnia, odcinek dwudziesty piąty – zaczynajmy!

PortraitXI – wtyczka tygodnia #25

Tak, dobrze widzicie. Powstał tweak, który umożliwia cykanie zdjęć portretowych z iUrządzeń, które tego nie wspierają. Mówię tutaj o tych z pojedynczymi kamerami, takich jak iPhone 7 – na którym zresztą będziemy dzisiaj działać. Rzućcie okiem w górę – znajdziecie tam zrzuty ekranu strony wtyczki z Cydii, a także jej ustawienia. Nie są one bardzo rozbudowane, jednak… Nie mają powodów, aby po prostu być. Przekonajcie się sami.

Niestety, ale w aparacie wygląd nie jest taki sam. Nie możemy decydować o stylu tego portretu – mamy dostępny tylko jeden przycisk. Po jego włączeniu przez dosłownie sekundę pojawi się tekst, który informuje o tym, że kolejne zdjęcie będzie z głębią. Wszystko działa niezwykle łatwo – jestem w szoku, że nie ma tu żadnych haczyków. Pamiętajcie jednak, że jest to wtyczka, a nie opcja systemowa – mogą występować małe błędy, szczególnie przy rozmazywaniu tła blisko roztrzepanych włosów czy niekorzystnego tła (i tak dalej).

Przy robieniu zdjęcia trzeba chwilkę poczekać – około trzy, cztery sekundy. Nie jest więc to dobra opcja na wycieczki, bo czas tam jest niezwykle ważny i lepszym wyborem będzie zrobić kilka zdjęć, które nie są portretowe. Jeżeli macie jednak czas i planujecie sesję – jak znalazł! To jednak nie wszystko.

Kompletnie nie spodziewałem się takiej możliwości edycji. Wow! Jak widzicie, działa to identycznie jak w przypadku iUrządzeń z dwoma kamerami. Możecie też wyłączyć opcję portretu, co zresztą uczyniłem na ostatnim zdjęciu. Co o tym sądzicie? Moim zdaniem jest to genialne.

Oto przykładowe zdjęcia w formacie pionowym. Zauważycie tu bez problemu rozmazane tło, które działa według mnie jak najbardziej prawidłowo. Wiadomo – zdarzają się niefajne smaczki, takie jak listki kwiatka na ostatnim zdjęciu. Coś za coś.

A tu – format poziomy. Mam nadzieję, że zachęciłem Was do instalacji dzisiejszej wtyczki tygodnia. Znajdziecie ją za darmo w sklepie Cydia. Do zobaczenia w następnym odcinku – już za tydzień. Do zobaczenia!

#25 Wtyczka tygodnia – PortraitXI, tryb portretowy dla pojedynczych kamer!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/