Recenzja etui ZUGU Case for iPad Pro 11 – to jest najpiękniejsze etui, jakie zobaczysz w swoim życiu.
Recenzja etui ZUGU Case for iPad Pro 11 – to jest najpiękniejsze etui, jakie zobaczysz w swoim życiu.

Recenzja etui ZUGU Case for iPad Pro 11 – to jest najpiękniejsze etui, jakie zobaczysz w swoim życiu.

0

Dawno nic nie zrobiło nam mnie takiego wrażenia jak etui amerykańskiej marki ZUGU. Piękno samo w sobie, wręcz luksusowe podejście do pakowania, projektowania i wykończenia produktu, a przy tym praktyczność – kosmiczny wręcz poziom ochrony na wypadek upadku i wiele rozwiązań proużytkowych ułatwiających prace na tablecie. Czyli ZUGU. Po prostu.

ZUGU przychodzi do nas pięknie zapakowane w minimalistyczne opakowanie. Otrzymując przesyłkę z gadżetami do recenzji od ZGSKLEP, patrząc na ZUGU, myślałem, że to jakaś bombonierka albo wszystko, tylko nie akcesorium do testów. Nie znałem wcześniej tej marki, ale sposób, w jaki przygotowali swój produkt, to jak sporo pracy włożyli, aby osoba, która kupiła ten produkt, doświadczała przeogromnej przyjemności już od momentu samego rozpakowywania, zmusiła mnie do poszukiwań.

ZUGU to amerykański producent, który jako startup powstał w 2010 roku, a jego działalność w dużej mierze opiera się na działaniach charytatywnych, która pozwalają polepszyć poziom edukacji kolumbijskim dzieciakom. Przyznacie, że ta zacna inicjatywa w połączeniu z genialnymi produktami brzmi świetnie? Tym bardziej że to niewielka, w zasadzie rodzinna firma, która zajmuje się projektowaniem wyłącznie etui dla tabletów.

 

Bardzo tajemnicze opakowanie z powodu niewielu informacji na temat tego, co znajduje się w środku, mocno podnosi poziom ciekawości. Zrywamy folię, otwieramy opakowanie, a tam w środku list od właściciela ZUGU na pięknym wizytówkowym papierze. Od razu czujesz wyjątkowość, z jaką firma podchodzi do każdego zakupu.

Etui zapakowane jest specjalny papier, jaki najczęściej stosują producenci luksusowych ubrań. Ten niesamowity początek, to jednak nic, w porównaniu do tego, co znajduje się wewnątrz. Etui ZUGU dla iPada 11 Pro oraz Air 4 to chyba najpiękniejsze etui dla tabletu, jakie kiedykolwiek wymyślono.

Do testów otrzymałem od ZGSKLEP.PL model w oryginalnym purpurowym kolorze, ale możemy wybierać również w innych kolorach. Kiedy wyjąłem etui z opakowania i wziąłem do ręki, byłem w zasadzie pewien, że to najprawdziwsza z prawdziwych skóra. Jednak nic bardziej mylnego.

To tworzywo sztuczne, imitujące prawdziwą skórę w taki sposób, że ich wydaje się ona prawdziwsza od najprawdziwszej skóry zwierzaka. Coś pięknego, coś niesamowitego. Ta faktura, struktura i jakość jarają mnie tak mocno, że trudno mi kończyć akapit, aby wpis ten nie zalał was wyłącznie treścią na ten temat.

A jest o czym pisać, bo materiał i jakość wykończenia etui, to nie jedyne jego zalety. ZUGU Case jest przede wszystkim bardzo praktycznym, a to oznacza bardzo bezpiecznym i funkcjonalnym etui dla iPada Pro 11 oraz iPada Air 4 10,9.

Przednia klapa posiada magnetyczne mocowanie. Nie otwiera się sama z siebie, dzięki temu tablet w tym etui jest bezpiecznie przechowywany podczas transportu czy nawet podczas… lotu w kierunku podłoża. Otwieramy go, używając wypustki w dolnej części pokrywy, tuż nad prawym dolnym głośnikiem.

Wnętrze zostało wyłożone miękką, miłą w dotyku mikrofibrą zdobioną w logotypy producenta.

 

Jak zdążyliście zauważyć, wszystkie krawędzie tabletu są chronione, także tam, gdzie mamy złącze ładowania i kanały głośników.

W wytłoczce, w której mocujemy iPada, wycięto otwory. Perforowana wkładka umożliwia łatwiejsze odprowadzanie ciepła z mocno eksploatowanego urządzenia.

Co prawda nawet te najmocniejsze jednostki, jak model pracujący pod kontrolą M1, trzeba bardzo mocno zmęczyć, aby zaczęły generowania odczuwalną ilość ciepła, to na wszelki wypadek etui ZUGU jest na to przygotowane.

 

Krawędź wkładki wyposażona została w dopasowane miejsce dla rysika Apple Pencil 2 z funkcją bezprzewodowego ładowania z baterii iPada. Natomiast jeżeli obawiamy się, że rysik mógłby na wypaść i się zgubić, z tyłu obudowy znajdziemy elastyczną kieszeń na rysik, która zabezpieczyć go już w pełni przed tym, aby przypadkowo nam się nie odczepił, gdy nie musimy go już ładować.

Jedyny mankament to przycisk Slepp, ale wyłącznie dla użytkowników iPad Air 4. Jak wiadomo, model ten posiada Touch ID w tym przycisku zamiast Face ID rozpoznającego twarz. Tutaj ZUGU nie przewidziało chyba tego do końca. Przycisk jest gumowany, a więc rozpoznawanie palca nie będzie działać.

Wspomniałem już, że z tyłu znajduje się elastyczna kieszeń dla Apple Pencil 2. Nie wspomniałem natomiast o podstawce. Jest ona zintegrowana z plecami etui i gdy jej nie potrzebujemy, to w zasadzie można o niej zapomnieć i jej nie zauważyć.

Natomiast jeżeli potrzebujemy tablet postawić, aby obejrzeć film, porozmawiać na wideochacie lub po prostu popisać coś wygonie, niczym na klawiaturze komputera, to wystarczy odchylić podstawkę i ustawić ją na froncie przedniej pokrywy, która posiada specjalne rowki umożliwiające zablokować podstawkę pod odpowiednim kątem.

Trzeba przyznać, że możliwości odchylenia tabletu pod odpowiednim kątem jest bardzo wiele, a cały przemyślany system przez inżynierów ZUGU działa wyśmienicie.

 

Etui jest bardzo poręczne. Przy tym tworzywo TPU w połączeniu z czymś gumowy sprawia, że nawet gdyby wymsknęło nam się z ręki, bez problemu zamortyzuje siłę uderzenia i nie pozwoli na uszkodzenie znajdującego się w nim tabletu.

Przy tym nie utrudnia w żadnym stopniu korzystania z urządzenia.

Z powodzeniem możemy fotografować, korzystać z mikrofonów, głośników czy.. powiesić go na przykład na lodówce dzięki wbudowanym magnesom. Tak, to oficjalna funkcjonalność, którą producent podaje jako jedną z cech produktu.

 

Magnesy przyczepiają się do każdej metalowej powierzchni. Wieszamy więc tablet na lodówce i używamy. Oczywiście, jeżeli w ogóle ktoś tego potrzebuje ;)

Etui do recenzji wypożyczył sklep ZGSKLEP.PL

 

4.7/5 - (21)
ZaletyWady

Zalety

  • Przepięknie zapakowane
  • Przepięknie wykonane
  • Wysoki poziom ochrony
  • Kilka praktycznych rozwiązań
  • Możliwość łatwego zainstalowania na lodówce lub tablicy

Wady

  • Cena 399 PLN
  • Brak możliwości korzystania z Touch ID w iPad Air 4
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *