Jak będzie funkcjonować FaceTime na goglach Apple AR?
0

Jak będzie funkcjonować FaceTime na goglach Apple AR?

0

O pracach nad goglami VR lub AR firmy Apple grożą pogłoski już od 2017 roku. Istnienie systemy operacyjnego dla gogli zostało natomiast ostatecznie potwierdzone w tym tygodniu, gdy wzmianki o nim zostały znalezione w App Store i kodzie źródłowym. Jak w takim razie mógłby funkcjonować FaceTime na takich goglach?

W swoim najnowszym biuletynie Power On Gurman wyjaśnił, czego oczekuje od „FaceTime” w realityOS, proponując, że może on obracać się wokół dwóch istniejących doświadczeń firmy: Memojis i SharePlay.

Wyobrażam sobie wersję FaceTime w wirtualnej rzeczywistości, w której możesz przebywać w sali konferencyjnej z dziesiątkami osób. Zamiast widzieć ich rzeczywiste twarze, zobaczysz ich wersje 3D (Memojis). Zakładam, że zestaw słuchawkowy będzie w stanie określić wyraz twarzy danej osoby w czasie rzeczywistym, dzięki czemu wrażenia będą dość realistyczne. Chciałbym również intensywnie korzystać z SharePlay w nowym realityOS, umożliwiając wielu użytkownikom zestawu słuchawkowego wspólne korzystanie z muzyki, filmów i gier.

Gurman, który często ujawnia dokładny wgląd w plany Apple, powiedział wcześniej, że zestaw słuchawkowy Apple do rzeczywistości mieszanej skupi się na grach, konsumpcji mediów i komunikacji . Mówi się, że sam zestaw słuchawkowy ma uruchamiać „rOS” lub „realityOS”, wewnętrznie o nazwie kodowej „Oak”.

Oceń post
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *