Recenzja etui PURO green – W 100 procentach biodegradowalnego, wykonanego z roślin etui dla iPhone’a, które niczym nie ustępuje tym z tworzywa sztucznego

Recenzja etui PURO green – W 100 procentach biodegradowalnego, wykonanego z roślin etui dla iPhone’a, które niczym nie ustępuje tym z tworzywa sztucznego

Recenzja etui PURO green – W 100 procentach biodegradowalnego, wykonanego z roślin etui dla iPhone’a, które niczym nie ustępuje tym z tworzywa sztucznego

0

Pieniądze nie rosną na drzewach? Niby nie, ale jak się okazuje etui do iPhone’a już szybciej. Przynajmniej po trochu potwierdza to najnowsza seria akcesoriów PURO green, którego przedstawicielem jest etui, które widzicie na zdjęciach – w 100 procentach wykonanego z roślin. W 100 procentach biodegradowalnego i możliwego do użycia jako… kompost.

Biorąc pod uwagę jak fatalne skutki ma za sobą powszechne i nieograniczone użycie plastiku w przestrzeni naszego życia, bardzo się cieszę, że powstają takie produkty jak etui od PURO z serii green. Bo gdy drobinki plastiku są już obecne w wodzie, która pijemy, jedzeniu, które jemy, a jak podał ostatnio Der Spigel, także w organizmach nowonarodzonych dzieci, to mam wrażenie, że jesteśmy blisko drogi do samozagłady nas i naszej planety.

Chciałem jak najszybciej Wam nie wspomnieć o tym produkcie, bo stoi za nim godna naśladowania i w aktualnej sytuacji szczególnej wagi postawa, mogąca pokazać, że wcale nie jest tak, że dla plastiku nie ma żadnej rozsądnej alternatywy, a dobrej jakości wartościowe produkty wcale nie musza być z plastiku, tak silnie destrukcyjnego dla naszego świata.

Etui PURO green wykonane zostało w 100 procentach z roślin. To nie żart. Jego opakowanie jest w 100 procentach biodegradowalne, a samo etui, gdy tylko nam się znudzi czy zniszczy, możemy wrzucić do pojemnika z odpadkami roślinnymi przeznaczonymi na kompost.

Nonsens? Gdzie tam. Choć nie są to jeszcze pieniądze rosnące na drzewach, to przyznacie, że roślinne etui, w końcu nie z plastiku brzmi nieźle. A jak wygląda? Czy fatycznie może być dobrą alternatywą dla plastiku?

Etui w kolorze zielonym, idealnie by pasowało do zielonego iPhone’a 11 Pro. Tym bardziej, że zielone jest nie tylko za sprawą koloru, ale całej serii green, którą reprezentuje.

Przyznam szczerze, że nim dostałem przesyłkę z tym akcesorium, wydawało mi się, że przyjdzie pewnie coś dziwnego, niezbyt ciekawego w dotyku w zasadzie tylko mającego za zadanie wzbudzić zainteresowanie „eko-oszołomów” (bez urazy, jestem za eko ładem), od których ktoś chce wydębić jakieś pieniądze. NIC BARDZIEJ MYLNEGO.

Etui PURO green jest pełnowartościowym etui na telefon. W dotyku niczym nie ustępuje nieekologicznym produktom. Jest w dotyku trochę „plastikowo-gumowane”, jednak ma ciekawą fakturę, trochę szorstką powierzchnię, dzięki której na pewno będzie dużo pewniej leżeć w dłoni.

Nie, nie czuć sosny ani żadnej innej brzozy. Jest bezzapachowe, nie pozostawia śladów żywicy czy czegokolwiek innego, co mogłoby je powiązać z roślinnym pochodzeniem.

Ponadto to jest w pełni funkcjonalne etui. Posiada krawędź zabezpieczającą dolną podstawę telefonu, czego nie ma wielu jej plastikowych odpowiedników. Są wypustki na klawisze boczne ułatwiające naciskanie przycisków czy okienko na przełącznika wibracji oraz aparatów fotograficznych.

W zasadzie, gdybym nie wiedział, że to etui powstało z roślin, powiedziałbym, że to normalnie, nieekologiczne etui jakich wiele. Tu jednak jest inaczej, a etui z roślin powinno na stałe zastąpić plastikowe i basta.

Etui do testów użyczył sklep internetowy TopBuy.eu W recenzji przedstawiono etui dla iPhone 11 (kolor zielony) oraz dla iPhone 11 Pro (antracytowy)

Recenzja etui PURO green – W 100 procentach biodegradowalnego, wykonanego z roślin etui dla iPhone’a.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *